TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потрагата по исчезнатото 14-годишно девојче продолжува трет ден

Сакам да кажам - 29.11.2023

Потрагата по исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје влезе во третиот ден. Таа исчезна во понеделникот наутро на пат кон училиште во скопската населба Дебар Маало. Од полицијата утринава велат дека потрагата деноноќно трае и дека се ...

Трет ден се трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска

Бизнис Вести

Трет ден потрага по изчезнатата Вања Ѓорчевска

Фокус

Има протези, бемка на десната страна од лицето, носи црна јакна – МВР објави детали за исчезнатата Вања

Република

Мистеријата продолжува: И натаму се трага по Вања, а МВР веќе објави нејзина фотографија и опис

Centar

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Gostivarpress.mk

Се уште ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

А1 On

МКД ММС Нетпрес Н.Македонија Бизнис Вести Женски магазин Независен CivilMedia

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5 - 29.11.2023

Потрагата по 14 годишната Вања од Скопје се уште трае, но засега нема никакви информации каде е девојчето. Полицијата објави нејзина фотографија и опис во билтенот за исчезнати.. МВР ги истражува сите можни мотиви и причини за нејзиното исчезнување.

Продолжува потрагата по Вања и тлее надежта дека таа ќе се врати дома

Слободен Печат

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Во кој поткат на пеколот сме...Јавните личности се молат за среќен крај на исчезнувањето на Вања

Скопје инфо

Што значи системот „Најди ме“ и колку може да помогне во наоѓање на малата Вања: „Битно е јавноста да разбере што е можно побрзо и да продолжи истрагата“

Локално

Денес се вклучуваат и кучиња трагачи по изчезнатото девојче во Скопје!

Фокус

Скопје инфо Скопје инфо Антропол Пулс24 Курир Скопје инфо Локално Денешен

МВР вклучи потрага, втор ден нема трага од исчезнатата Вања

Сител - 28.11.2023

Втор ден ниту трага ниту глас од 14 годишната Вања која исчезна на пат кон училиште. МВР спроведува потера по девојчето кое беше пријавено од нејзината мајка. Според описот на потерницата таа е висока 175цм, тешка околу 58кг, со темно кафеава коса, ...

МВР објави фотографија и опис на исчезнатото девојче од Скопје

360 степени

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања, облечена е во син блузон, повикајте 112 ако ја забележите

24Инфо

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Макфакс

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

4NEWS

Фотографија од Вања на листата на МВР за исчезнати лица

Сител

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис

Скопје инфо

Скопје1 Опсервер Кајгана Денар Press24 ТВ21 MTM Телма