TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Aston Vantage не е најбрз , но затоа е прв во други нешта (ФОТО)

Канал5 - 14.02.2020

Aston Martin Vantage е подготвен да понуди најдобри особини кај спортските автомобили, и тоа со многу стил. Безгрешните перформанси на новиот модел одат еден чекор подалеку. Aston Martin Vantage е магнетски привлечен од кој било агол да се гледа.

“Lamborghini” има нов суперспортист од 830 коњски сили: Слушнете како звучи “сонатата на разјарениот бик”

Точка - 14.02.2020

Благодарение на моделот “Urus”, италијанскиот “Lamborghini” моментално е помеѓу водечките компании по продажба на теренски возила. И покрај тоа, конструкторите на познатиот произведувач не заборавиле како се прават модели кои им ја донесоа светската ...

Lamborghini со тизер видео ја најави новата тркачка „ѕверка“ со V12 мотор

Авто Плус - 14.02.2020

Љубителите на италијанската компанија од околината на Болоња со нетрпение исчекуваат повеќе детали за моделот 830-HP V12 Lamborghini последниве години го следи SUV трендот и во моментов се меѓу водечките компании во продажба на луксузни теренци, но ...

Aston Martin има нова „ѕверка“ - Vantage Roadster

Кајгана - 14.02.2020

Новиот Aston Martin со отворен кров ќе заблеска во полн сјај во март на Саемот за автомобили во Женева. Vantage Roadster доаѓа неколку години по купе верзијата. Автомобилот има склоплив платнен кров што се спушта за само 6,7 секунди кога возилото ...

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Авто Плус - 13.02.2020

Две години по претставувањето на новата генерација на моделот Vantage, во Гајдон ја претставија и неговата кабриолет верзија Во семејството на автомобили на Aston Martin Vantage од летово ќе се приклучи и Roadster варијантата.

Нова британска „ѕверка“: Aston Martin Vantage Roadster

Додај Гас - 13.02.2020

Новиот Aston Martin со отворен покрив во полн сјај ќе блесне на престојниот авто салон во Женева Vantage Roadster пристигнува неколку години по купе верзијата. Автомобилот има преклоплив покрив, кој се спушта за само 6,7 секунди кога возилото е во ...

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Кајгана - 13.02.2020

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ...

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Курир - 13.02.2020

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ...