TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски и Томас Јаздгерди разговараа за политичката состојба во Македонија

+инфо - 18.12.2014

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска разговараше со првиот човек на Стејт Департментот за Централна и Источна Европа, Томас Јаздгерди. На средбата која се одржа во кабинетот на Жерновски, а беше по иницијатива на Јаздгерди, се ...

Жерновски се сретна со Директорот на канцеларијата за Централна и Источна Европа на Стејт Департментот

Макфакс - 18.12.2014

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски во четврток разговараше со Директорот на канцеларијата за Централна и Источна Европа на Стејт Департментот Томас Јаздгерди. На средбата, како што информираат од Општина Центар, станало збор за ...

Жерновски на средба со првиот човек на Стејт департментот за централна и источна Европа, Томас Јаздгерди

Либертас - 18.12.2014

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска разговараше со првиот човек на Стејт Департментот за Централна и Источна Европа, Томас Јаздгерди. На средбата која се одржа во кабинетот на Жерновски, а беше по иницијатива на Јаздгерди, се ...