TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Терористи упаднаа со автомобил-бомба во хотел - најмалку 15 мртви при напад на Ал Шабаб

Press24 - 12.07.2019

Исламистичката група Ал Шабаб изведе денеска напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопштила сомалиската полиција, наведувајќи дека можно е во нападот да загинале голем број луѓе.

ТЕТОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ХОТЕЛ ВО СОМАЛИЈА: Најмалку 15 мртви во напад на Ал Шабаб!

Магазин - 12.07.2019

Денеска во попладневните часови исламистичката група Ал Шабаб, изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, при што загинаа 15 лица. Терористичкиот напад беше извршен во еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални ...

Најмалку 12 лица загинаа при напад на Ал Шабаб во Сомалија

1tv - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Терористи упаднаа со автомобил-бомба во хотел – најмалку 15 мртви

Либертас - 12.07.2019

Исламистичката група Ал Шабаб изведе денеска напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопштила сомалиската полиција, наведувајќи дека можно е во нападот да загинале голем број луѓе.

Ал Шабаб нападна хотел во Сомалија, загинаа најмалку 12 лица

А1 On - 12.07.2019

Исламистичката група Ал Шабаб денеска изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција, наведувајќи дека е можно да има голем број загинати лица. Нападот е изведен во еден хотел за време на состанок на ...

Најмалку 12 лица загинаа при напад на Ал Шабаб во Сомалија

Нова ТВ - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Најмалку 12 загинати при напад на Ал Шабаб во Сомалија

+инфо - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

ТЕРОРИСТИ СО АВТОМОБИЛ-БОМБА ВЛЕТАЛЕ ВО ХОТЕЛ: Најмалку 15 мртви во напад на Ал Шабаб во Сомалија

Слободен Печат - 12.07.2019

По активирањето на автомобилот бомба уследила престрелка, која според сомалиската полиција траела час и половина. Исламистичката група Ал Шабаб денеска изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција, ...

Најмалку 12 загинати во бомбашки напад врз хотел во Сомалија

24Инфо - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Најмалку 12 лица загинаа при напад на Ал Шабаб во Сомалија

ТВ21 - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Најмалку 12 лица загинаа при напад на Ал Шабаб во Сомалија

Сител - 12.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Најмалку 12 лица загинаа при напад на Ал Шабаб во Сомалија (ДПЛ)

Опсервер - 13.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот на исламистичката група Ал Шабаб врз хотел во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција. Нападот е изведен врз еден хотел за време на состанок на сомалиските регионални претставници, кои дискутираа за ...

Ал Шабаб нападна хотел во Сомалија

Опсервер - 13.07.2019

Исламистичката група Ал Шабаб денеска изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопшти сомалиската полиција, наведувајќи дека е можно да има голем број загинати лица. Нападот е изведен во еден хотел за време на состанок на ...