TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комити: Приказните дека ФК Вардар е во приватна сопственост не држат вода

Спортски - 14.05.2021

Навивачката група на Вардар „Комити“ вечерва се огласи со ново соопштение. Во нивната последна реакција „Комити“ објаснуваат зошто е погрешно да се гледа на ФК Вардар како на приватна сопственост. Нивото соопштение ви го пренесуваме во целост.

ФК Скопје: Не отстапивме од визијата и се вративме во елитата

Gol.mk - 14.05.2021

Екипата на Скопје на доминантен начин се врати во ПМФЛ . Фудбалерите предводени од Љупчо Марковски направија голема разлика во однос на конуренцијата и заслужено обезбедија место во македонската фудбалска елита.

После 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонска фудбалска гордост ФК ВАРДАР

Република - 14.05.2021

Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов, после 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонската фудбалска гордост, му порача поранешниот градоначалник на Скопје ...

Трајановски: Јас го сакам Вардар и тој повторно ќе блеска

Курир - 14.05.2021

Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов !!! После 3,5 години успеавте да ја уништите Скопската и Македонската фудбалска гордост, ФК ВАРДАР !!! Од шампион го успешно го ...

Трајановски: Честитки до Шилегов, после неколку години успеа да го уништи Вардар

Скопје инфо - 14.05.2021

Изминатите неколку денови во јавноста актуелните се случувања поврзани со доскорешниот фудбалски шамион ФК Вардар. На оваа тема на својата фејсбук страна се огласи поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски.

Трајановски: После 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонската фудбалска гордост, ФК ВАРДАР!!!

Нетпрес - 14.05.2021

Фејсбук објава на поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски: Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов !!! После 3,5 години успеавте да ја уништите Скопската и ...

КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ ДО ШИЛЕГОВ: Петре, да ти честитам за Втората лига на ФК Вардар! Ова нема да ти го заборавиме!

Денешен - 14.05.2021

Коце ТРАЈАНОВСКИ Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов !!! После 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонската фудбалска гордост, ФК ВАРДАР! Од шампион го ...

Трајановски до Шилегов: После 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонска фудбалска гордост

Lider - 14.05.2021

Од шампион успешно го вративте во втора лига. Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов, после 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонската фудбалска гордост, му ...

Трајановски: Шилегов по 3,5 години успеа да ја уништи скопската гордост – успешно го вративте ФК Вардар во втора лига

Press24 - 14.05.2021

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски преку Фејсбук реагира дека сегашниот прв човек на главниот град е виновен за испаѓањето на ФК Вардар во втората лига. -Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига ...

Трајановски до Шилегов: Честитки, по 3,5 години успеавте да го уништите ФК Вардар

Expres - 15.05.2021

Поранешниот скопски градоначалник Коце Шилегов со саркастично обраќање на Фејсбук до актуелниот градски татко Петре Шилегов по испаѓањето на фудбалскиот клуб Вардар во Втората лига, и тоа како шампион на Македонија.

Соопштение на ФК Скопје: Функционираме како едно големо семејство

SportMedia - 14.05.2021

По повод промоцијата за нов прволигаш, екипата на ФК Скопје денеска излезе со соопштение со кое сакаше да ја информира јавноста за се она што се случуваше на Автокоманда изминатиов период.

ФК Скопје: Не нè сметаа како кандидати за Прва лига, но го докажавме спротивното!

Слободен Печат - 14.05.2021

Фудбалскиот клуб Скопје испрати официјален допис по влегувањето во Првата македонска лига… Скопјани предводени од тренерот Љупчо Марковски – Кајц после три години повторно ќе бидат дел од елитата.