TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба

Екипа - 13.01.2021

Пол Погба во последно време добива поголема минутажа во Манчестер Јунајтед, но тоа не ја менува неговата желба – на крајот од сезонава да си замине од „Олд Трафорд“. Ниту „црвените ѓаволи“ не се заинтересирани да го убедуваат Французинот да го ...

ВИДЕО: Граѓаните со еден гол до нови три бода за трета позиција во ПЛ

Спортклуб

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

TopSport

ВИДЕО: Сити со еден гол го реши Барајтон и се доближи до лидерот во Премиер лигата

Дриблинг

Погба: Знаевме дека ќе биде тешко, многу тешко, но желбата беше да победиме

Дриблинг

Солскјер: Среќни сме за трите бода, подготвени го дочекуваме дербито со Ливерпул

Дриблинг

ВИДЕО: Прекрасен гол на Погба, Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата, следува дербито со Ливерпул

Sport M

ММС Нетпрес Спортманија 24Фудбал Екипа Sport 1 Gol.mk МКД

Проблеми за Солшер во пресрет на дербито со Ливерпул

24Фудбал - 13.01.2021

Недела ќе биде вистински фудбалски празник, на „Енфилд“ ќе се судрат големите ривали кои во моментов се на водечките две позиции на табелата во Премиерлигата. Манчестер јунајтед се соочува со проблеми во пресрет на гостувањето кај Ливерпул во недела ...

Солшер: Не можевме да посакаме подобар период за дуел со Ливерпул

24Фудбал

Солшер: Не можевме да посакаме подобар период за дуел со Ливерпул

МКД

Хаосот во Премиерлигата продолжува, Астон Вила побара одложување на пресметката со Евертон

24Фудбал - 13.01.2021

Дури три заостанати натпревари би имала Астон Вила доколку им биде одложен и дуелот со Евертон во недела предвиден во рамките на 19 коло од англиската Премиерлига, која несомнено се соочува со голем хаос по мутацијата на коронавирусот која настана ...

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Дерби

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Точка

Лингард продолжува во Ница?

24Фудбал - 13.01.2021

Минатиот месец договорот на Лингард беше продолжен на дополнителни 12 месеци, односно беше искористена таквата опција, се’ со цел за фудбалерот не си замине на лето без никакво обештетување.

Лингард конечно го напушта Манчестер Јунајтед, но има само една понуда

Sport M - 13.01.2021

Џеси Лингард конечно ќе го напушти Манчестер Јунајтед, и среќата ќе ја бара во еден од клубовите каде ќе има поголема минутажа. Тој падна во тотално вториот план во неговиот сегашен клуб, а неговата следна дестинација скоро сигурно ќе биде тимот на ...

Изненадување: Ѕвездата на Манчестер Јунајтед се сели во Ница

Спортски

Миланско дерби за потписот на Лингард

Спортски

Мурињо: Ако дојде со првиот тим, Фулам треба да се извини!

Екипа - 13.01.2021

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е убеден дека Фулам ќе го одигра натпреварот со најсилниот тим во среда. Според првичниот план, Тотенхем требаше да игра против Астон Вила во среда, но тој натпревар беше одложен бидејќи голем број играчи од клубот ...

Мурињо лут на Фулам: Дали сте озбилни?

Локално

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Дерби - 13.01.2021

Манчестер Јунајтед вчера на „Турф Мур“ забележа тешка но многу важна победа која ги вивна на врвот на табелата во Премиер лигата. Единствениот погодок на оваа средба беше дело на Пол Погба кој со одличен удар го матираше Ник Поуп и донесе голема ...

Бербатов со уникатно видео го прослави враќањето на Манчестер Јунајтед на првото место на табелата

Дерби

Зошто секогаш тој: Невил со музички перформанс го поздрави ранетиот Ливерпул пред дербито

Спортклуб

Погба човек на одлука на „Турф Мур“, „ѓаволите“ осамени на врвот во ПЛ (видео)

OhridNews

Лук Шо избегна црвен картон, Погба го одведе Јунајтед на „плус три“ пред големото дерби на „Енфилд“ (Видео)

Дерби

Бербатов со уникатно видео го прослави враќањето на Манчестер Јунајтед на првото место на табелата

Точка

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Точка

Мурињо е за се заслужен

Вечер Прес - 13.01.2021

Легендарниот репрезентативец на Англија и поранешен капитен на Блекбурн и Њукасл, Алан Ширер, смета дека контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, е најзаслужен од одличните резултати кои лондонскиот премиерлигаш Тотенхем ги бележи во ...

„Ѓаволите“ се одлепија пред дербито на „Енфилд“ – тврди „карамели“ за „волците“

TopSport - 12.01.2021

Францускиот репрезентативец, Пол Погба е творецот на победата на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Барнли во рамки на 17 коло во Премиерлигата. „Ѓаволите“ славеа минимално со 1-0, а Погба во листата на стрелци се запиша во 71 минута, на ...

„Ѓаволите“ се одлепија пред дербито на „Енфилд“ – тврди „карамели“ за „волците“

Макфакс