TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фараж: Мора да бидеме сигурни дека ќе добиеме Брегзит што ќе ни одоговара

Слободен Печат - 14.11.2019

Денеска е последниот ден за пријавување кандидати за изборите што ќе се одржат на 12 декември, јавија британските медиуми. „Дејли Телеграф” објави дека Фараж ја одбил понудата на конзервативците да бидат само номинална опозиција со 40 пратенички ...

Фарж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

Република - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Меркел оптимист дека британскиот Парламент ќе го одобри договорот за Брегзит

+инфо - 12.11.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер Борис Џонсон го склучи со ЕУ. – Јас на овој договор му давам многу, многу голема шанса да биде одобрен ...

Меркел очекува британскиот Парламент да го одобри договорот за Брегзит

Нетпрес - 12.11.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер БорисЏонсон го склучи со ЕУ. – Јас на овој договор му давам многу, многу голема шанса да биде одобрен и ...

Меркел очекува британскиот Парламент да го одобри договорот за Брегзит

Опсервер - 12.11.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер БорисЏонсон го склучи со ЕУ. – Јас на овој договор му давам многу, многу голема шанса да биде одобрен и ...

Меркел очекува британскиот Парламент да го одобри договорот за Брегзит

MakPress - 12.11.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер БорисЏонсон го склучи со ЕУ. – Јас на овој договор му давам многу, многу голема шанса да биде одобрен и ...

Меркел очекува британскиот Парламент да го одобри договорот за Брегзит

Либертас - 12.11.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер БорисЏонсон го склучи со ЕУ. – Јас на овој договор му давам многу, многу голема шанса да биде одобрен и ...

Фараж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод” со ЕУ

24Инфо - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит” го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод” со ...

Фараж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

Локално - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Фараж: Мора да повикаме на одговорност за да бидеме сигурни дека ќе добиеме Брегзит што ќе ни одговара

iPortal - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Фарж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

Опсервер - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Фараж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

Вечер Прес - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Фараж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

А1 On - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...

Фарж не сака пакт со конзервативците, сака чист „развод“ со ЕУ

MakPress - 14.11.2019

Британската „Партија за Брегзит“ го отфрли изборниот договор со владеачките конзервативци. Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод“ со ...