TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за тројца од петтемина уапсени во врска со исчезнувањето на 14-годишната скопјанка Вања Ѓорчевска

Во Центар - 03.12.2023

48-часовен притвор за тројца од петтемина уапсени во петокот во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, соопшти Јавното обвинителство. Како што соопштија од Обвинителството, во текот на целиот ден се преземаат дејствија за ...

Обвинителството бара притвор за тројца од приведените пет лица во врска со исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

МКД

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Алфа

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Телма

Нема одговор од полицијата каде се петмината приведени за случајот со исчезнувањето на Вања – пред судија или дома?

Алфа

ЈО бара притвор за тројца од петмината приведени во случајот со исчезнатата Вања

Слободен Печат

Петтемина приведени во случајот со Вања се уште не се изведени пред суд

Телма

Денешен Фокус Мета 4NEWS 24 Вести Р.С.Европа Курир

ЈО за исчезнувањето на Вања: Цел ден се обезбедуваат докази, 48-часовен притвор за три лица

Канал5 - 03.12.2023

48 часовен притвор за тројца од петмината што вчера беа приведени во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања, побара Јавното обвинителство попладнево... Од таму велат дека притворот се бара за да биде обезбедено присуство на лицата до целосното ...

Се бара притвор за тројца од приведените за исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

Независен

ЈО: Доставен предлог за определување 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатото девојче

Сител

ЈО: Доставен предлог за определување 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатото девојче

Zoom

Обвинителството бара 48-часовен притвор за тројца од приведените во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања

365

ЈО бара притвор за 3 приведени во случајот со исчезнатото девојче Вања

Gostivarpress.mk

ЈО: Предложен 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатата 14-годишна Вања

Frontline

Нова ТВ Рацин Локално Нетпрес Н.Македонија Бриф Денешен Пулс24

Се бара притвор за тројца осомничени за исчезнувањето на Вања

Скопје1 - 03.12.2023

Во текот на целиот ден се преземаат дејствија за обезбедување докази, велат од Обвинителството. „За тројца од петтемина приведени во текот на вчерашниот ден, јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување 48-часовен ...

Обвинителството бара притвор за тројца од петтемина вмешани во исчезнувањето на Вања

Канал5

ПРЕДЛОГ ЗА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦА ОД ПРИВЕДЕНИТЕ КОИ СЕ ПОВРЗУВААТ СО ИСЧЕЗНАТАТА ВАЊА: Истрагата продолжува интензивно

Фактор

Ojo бара притвор за тројца осомничени за исчезнувањето на Вања

Либертас

ОЈО: Се бара притвор за тројца приведени во врска со исчезнувањето на Вања, се преземаат дејствија за обезбедување докази

ТВ21

Се бара притвор за тројца од петмината приведени за исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

еМагазин

Се бара притвор за тројца од петмината приведени за исчезнувањето на Вања

Макфакс

Опсервер 24Инфо Точка ММС Вечер Прес Centar Скопје инфо Кајгана

(ВИДЕО) Спасовски: Приведени 5 лица во врска со исчезнатата малолетничка

Бриф - 02.12.2023

Низа на криминалистички истражни мерки се преземаат во изминатиот период со цел да се утврдат сите факти, кои ќе ги соопштиме во момент кога треба да бидат соопштени. Синоќа доцна во ноќта се работеше исто така интензивно, имаме приведено 5 лица и ...

(Видео) Приведени пет лица за исчезнувањето на Вања

Скопје1

Прес-конференцијата на Министерството за внатрешни работи (МВР)

Во Центар