Gol.mk - 10.04.2021

Проблемите за Барселона на гостувањето во Мадрид продолжуваат. Реал Мадрид во 28. минута даде втор гол во мрежата на каталонскиот тим (2-0) и веќе има сигурна предност во „Ел Класико“. По маестралниот погодок на Карим Бензема со пета, во листата на ...

Кралска игра на Реал на Ел Класико, за половина час игра води 2:0 против Барселона

Слободен Печат

Крос зголеми на 2-0: Барса ја има топката, Реал дава голови

Екипа

Барса веќе на колена: Реал вторпат шутна, па ѝ даде и втор гол (ВИДЕО)

Sport 1

Дриблинг

После мајсторијата на Бензема, Крос погоди од слободен удар – Реал има 2:0! 🎥

Спортски

Sport M

SportSport Дриблинг Gol.mk Sport 1 Екипа Дерби Спортманија Спортски

Меси го лобува двометрашот Куртоа и погоди статива директно од корнер! (ВИДЕО)

Реал Мадрид водеше на полувремето против Барселона со 2-0, откако Бензема и Крос го „стресоа“ Тер Штеген во два наврати. Иако „кралевите“ имаа комфортна предност, ниту гостите не беа без шанси, а најдобрата ја имаше Лионел Меси - директно од корнер! ...

Sport M

За малку нова мајсторија: Дирекот го спречи Меси да даде гол од корнер (ВИДЕО)

Sport 1

(ВИДЕО) Меси како Шаќири… ама за малку!

Спортклуб

Екипата на Барселона во средината на вториот дел го постигна првиот гол против Реал Мадрид (2-1) и се враќа во игра во мечот во кој од првото полувреме имаше два гола негатива. На дождот во Мадрид, во листата на стрелците се запиша Оскар Мингеза.