TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТдФ: Греневеген со спринтерски триумф на најдолгата етапа

TopSport - 12.07.2019

Холанѓанецот Дилан Греневеген е победник на најдолгата етапа на Тур де Франс, откако во спринтерски финиш го совлада Австралиецот Кејлеб Јуан за триумф на седмата етапа. Греневеген (Џамбо-Висма) имаше незгоден пад на првиот ден на 106.

ТдФ: Греневеген со спринтерски триумф на најдолгата етапа

Макфакс - 12.07.2019

Холанѓанецот Дилан Греневеген е победник на најдолгата етапа на Тур де Франс, откако во спринтерски финиш го совлада Австралиецот Кејлеб Јуан за триумф на седмата етапа. Греневеген (Џамбо-Висма) имаше незгоден пад на првиот ден на 106.