TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник ќе почне исплатата на јануарските пензии

Телма - 24.01.2023

Пензионерите ќе може да располагаат со јануарските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од 30 јануари, е одлука што е донесена на денешната седница на владата, по предлог на Министерството за труд и социјална политика.

Ќе се исплаќаат пензиите од 30-ти јануари

Локално

ВАЖНА ВЕСТ: Еве кога ќе се исплаќаат јануарските пензии

4NEWS

ВАЖНА ВЕСТ: Еве кога ќе се исплаќаат јануарските пензии

Курир

Пензиите ќе почнат да се исплаќаат на 30 јануари

МКД

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Република

ПЕНЗИИТЕ ЌЕ СЕ ИСПЛАЌААТ ОД 30 ЈАНУАРИ Владата донесе неколку одлуки на денешната седница

+инфо - 24.01.2023

На седницата беше одлучено и дека ќе се воспостави Национален електронски идентитет за секој граѓанин. Со тоа ќе се овозможи унифициран пристап за користење на електронските услуги и размената на податоци, како во државата така и надвор од неа.

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Бизнис Вести - 24.01.2023

На предлог на Министерството за труд и социјална политика, Владата денеска ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензиите за месец јануари 2023 година, која треба да овозможи пензионерите да може да располагаат со јануарските пензии преку ...

Јануарските пензии ќе се исплаќаат од 30 јануари

Независен

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Бриф

Исплатата на пензиите од 30 јануари

еМагазин

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Сител

Проверете кога ќе биде исплатена вашата пензија

Press24

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Gostivarpress.mk

Zoom Вечер Прес Lider Опсервер Нова ТВ Frontline MakPress Нетпрес

Еве кога ќе се исплаќаат јануарските пензии

ТВ21 - 24.01.2023

На денешната седница, на предлог на Министерството за труд и социјална политика, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензиите за месец јануари 2023 година.

Исплатата на пензиите од 30 јануари

Канал5