TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ратајковски провоцираше на премиерата на филмот: „Баталето го Харви!“ (ФОТО)

Слободен Печат - 13.12.2019

Вајнстајн е обвинет за делата кои се движат од сексуално вознемирување до силување, нема да мора да ја признае вината или да плати со сопствени пари, напиша манекенката на друштвената мрежа Инстаграм.

Полански го обвини Вајншајн за неговите обвиненија за педофилија

Канал5 - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански проговори за прв пат откако уште една жена го обвини за силување, велејќи дека „медиумите сакаат да направат од него чудовиште“. Во чуден пресврт, тој го обвини холивудскиот продуцент и сексуален предатор Харви ...

Полански го обвинува Вајнштајн дека прв го нарекол силувач на деца

Макфакс - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански (86) првпат проговори откако уште една жена го обвини за силување и истакна дека медиумите сакаат да го направат чудовиште. За својата ситуација тој го обвини холивудскиот продуцент и сексуален предатор Харви ...

Емили Ратајковски му прати брутална порака на Вајнштајн

Точка - 13.12.2019

"Вајнштајн, обвинет за дела кои се движат од сексуално вознемирување до силување, нема да мора да признае вина или да плати со свои пари", напишала манекенката. Манекенката Емили Ратајковски на премиерата на филмот "Uncut Gems" во Лос Анџелес се ...

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

Опсервер - 13.12.2019

– Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден ...

Погледнете колку милиони треба да им исплати Вајнстин на жените кои го обвинија за сексуално злоставување!

Слободен Печат - 12.12.2019

Инаку на Харви му е зголемен и износот на кауција од скоро еден милион на дури пет милиони долари поради кршење на правилата за условна казна. Харви Вајнстин и упрвата на неговото банкротирано филмско студио постигна договор за исплата на 25 милиони ...

Харви Вајнстин постигна привремена спогодба, обвинителките добија милиони

МКД - 12.12.2019

Харви Вајнстин и администрацијата на неговото банкротирано филмско студио постигнаа привремена спогодба вредна 25 милиони долари со десетици жени кои го обвинија поранешниот холивудски продуцент за сексуална злоупотреба, објави Њујорк Тајмс, ...

Спогодбата за секс-скандалот на Харви Вајнстин не е „само уште една отштета“

Н.Македонија - 12.12.2019

Автор: Џеф Грин Блумберг Привремената спогодба вредна 47 милиони долари меѓу Харви Вајнстин и десетиците жени што го обвинија, има многу „недостатоци“, но барем е важен показател, како што сметаат адвокатите.

Харви Вајнштајн ќе им плати на жртвите 25 милиони долари

Репортер - 12.12.2019

Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн треба да им исплати на жртвите кои сексуално ги злоставувал сума од 25 милиони долари, пишува „Њујорк Тајмс“. Весникот пренесува дека направена е спогодба меѓу холивудскиот моќник и неговите наводни жртви, девојки ...

Вајнстин постигнал привремена спогодба со тужителите од 25 милиони долари

Нетпрес - 12.12.2019

Познатиот холивудски продуцент Харви Вајнстин и управата на неговото банкротирано филмско студио постигнале привремена спогодба во износ од 25 милиони долари со десетици жени кои го обвинија за сексуално злоставување, објави весникот The New York ...

Харви Вајнстин ќе им исплати 25 милиони долари на жените кои го обвинија за сексуално вознемирување

Сакам да кажам - 12.12.2019

Моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин постигнал привремен договор да им исплати 25 милиони долари на десетици жени кои го обвинија за недолично сексуално однесување, изјавија неговите адвокати.

Со кауција од 2 милиони долари , пуштен на слобода најголемиот холивудски предатор (ВИДЕО)

Канал5 - 11.12.2019

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се согласи да понуди дополнително уверување дека нема да избега од случајот за сексуални напади. Уверувањата биле поднесени до обвинителите во Њујорк, кои се обидоа да ја зголемат кауцијата, откако ...

Вајнстин и десетина жени кои го тужат постигнаа прелиминарен договор

Н.Македонија - 12.12.2019

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин постигна прелиминарна спогодба во износ од 25 милиони долари со десетина жени кои го обвинија за сексуално вознемирување, велат неговите адвокати, пренесува Би-би-си.

Харви Вајнстин пуштен со 2 милиони долари кауција

Таратур - 12.12.2019

Бившиот холивудски продуцент Харви Вајнстин прифати да понуди дополнително уверување дека нема да избега од случајот за сексуални напади и во истиот да се брани од слобода. Уверувањата биле поднесени до обвинителите во Њујорк, кои се обидоа да ја ...

Со кауција од 2 милиони долари, пуштен на слобода најголемиот холивудски предатор ВИДЕО

+инфо - 12.12.2019

Судскиот процес е закажан за 6 јануари 2020 година, а Вајнстин би можел да се соочи со доживотен затвор, доколку биде осуден. Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се согласи да понуди дополнително уверување дека нема да избега од ...

Со кауција од 2 милиони долари, пуштен на слобода продуцентот Вајнштајн

Нетпрес - 12.12.2019

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се согласи да понуди дополнително уверување дека нема да избега од случајот за сексуални напади. Уверувањата биле поднесени до обвинителите во Њујорк, кои се обидоа да ја зголемат кауцијата, откако ...

Харви Вајнстин пуштен на слобода: Два милиони долари кауција за најмоќниот холивудски предатор

Независен - 12.12.2019

САД- Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин се согласи да понуди дополнително уверување дека нема да избега од случајот за сексуални напади. Уверувањата биле поднесени до обвинителите во Њујорк, кои се обидоа да ја зголемат кауцијата, ...

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

А1 On - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден сексуален ...

Полански за обвинувањата: За сè е виновен Харви Вајнстин

Либертас - 13.12.2019

– Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден ...

Полански: Сакаат од мене да направат чудовиште

+инфо - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден сексуален ...

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

Нетпрес - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден сексуален ...

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

Вечер - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден сексуален ...

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

MakPress - 13.12.2019

Филмскиот режисер Роман Полански пред извесно време беше обвинет од уште една жена за силување. По тој повод, тој порача дека „медиумите сакаат од него да направат чудовиште” и дека за сè е виновен холивудскиот продуцент и сега веќе осуден сексуален ...