TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Меган ќе се збогати на сметка на кралското семејство?

Канал5 - 14.01.2020

Многу теории се вртат околу заминувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган од британското кралско семејство. Според британските медиуми , едната теорија е резултат на нејзиниот внимателен и добро осмислен план да се збогати на сметка на ...

Медиумска фарса: 15 наслови покажуваат дека Меган е полошо третирана во медиумите отколку Кејт Мидлтон

Кајгана - 14.01.2020

Принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) ја шокираа јавноста минатата недела кога соопштија дека одлучиле да се повлечат од улогите на високи членови на британското кралско семејство и најавија дека планираат да формираат „прогресивни нови улоги во ...

Хари одамна покажа дека не сака протоколи – Ова видео во кое тој „мртов пијан“ скокна во базен е доказ за тоа (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.01.2020

Принцот Хари со лудите забави неколку пати го посрамоти кралското семејство. Принцот Хари никогаш не сокриваше дека кралските должности се здодевни , а од тинејџерските денови е најпознатиот принц на светот кој повеќе сака да се забавува.

Канада има „отворени прашања“ за Хари и Меган

Deutsche Welle - 14.01.2020

Канадскиот премиер Џастин Трудо бара расчистување на финансиските прашања пред принцот Хари и неговата сопруга Меган да се сместат во Канада. Хари и Меган се многу омилени во Канада, но сепак - мора да бидат заштитувани.

Таа му беше ментор, а тој ја изневери: Кејт Мидлтон најмногу страда од заминувањето на Хари

Слободен Печат - 14.01.2020

Овие денови сите очи се вперени кон Бакингемската палата. Сите пишуваат за тоа како принцот Вилијам е повреден со одлуката на неговиот брат да ја напушти должноста како член на кралското семејство, но никој не ги спомнува чувствата на Кејт Мидлтон.

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Слободен Печат - 14.01.2020

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја одбраа Канада како ново место за живеење. Како што пишуваат медиумите на Островот, Хари и Меган кон крајот на минатата година ги поминале божиќните празници на островот Ванкувер, а сега се чини дека ...

Хари и Меган сакаат да живеат во Канада, но кој ќе им го плаќа обезбедувањето не знае ниту канадскиот премиер

Точка - 14.01.2020

Најпосакувана дестинација за живот на принцот Хари и Меган Маркл е Канада, а освен во Бакингемската палата, преговори за нивната иднина се водат и токму во Канада каде што моментално е Меган со синот Арчи.

Меган Маркл конечно прозборе - еве што вели сопругата на принцот Хари

Сител - 14.01.2020

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл денеска изјави дека не и било забрането да учествува на состанокот во Сандригем, туку дека таа и Хари одлучиле дека не е неопходно да се вклучува од Ванкувер.

Меган Маркл се огласи по целата драма во кралското семејство

Магазин - 14.01.2020

По скандалот во кралското семејство се огласи и сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл. Како што пренесе Дејли Меил, Маркл изјавила денеска дека не ѝ било забрането да учествува на состанокот во Сандрингем, туку таа и Хари одлучиле дека не ...

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАВЕРА „МЕГЗИТ“ – ЗАД ОДЛУКАТА НА ХАРИ СТОИ ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА – ПРИНЦОТ СЕ ОСВЕТУВА ЗА СМРТТА НА МАЈКАТА! ...

Екран - 14.01.2020

Поединците сметаат дека принцот со заминувањето од семејството и се осветува на кралицата Елизабета, татко му Чарлс и на сите тамошни медиуми, затоа што тој ги обвинува за трагичното загинување на Лејди Ди во 1997.

Порака до Хари и Меган: Што зeмаше пари за свадбата од баба ако планираше да си одиш?

Хитпортал - 14.01.2020

Топ тема во светот е одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл да се одвојат од кралското семејство. Социјалните мрежи горат од коментари на оваа тема, а многу од нив ќе ве насмеат до солзи.

Меган ѝ се налути на Викторија Бекам

Репортер - 14.01.2020

Меган Маркл ѝ се налутила на Викторија Бекам затоа што во јавноста изнесувала приватни детали од нејзиниот живот. Британските медиуми пренесуваат дека нивното пријателство било загрозено, особено откако Викторија на жолтиот печат му открила приватни ...

„Нема да бидам крал, можам да правам што сакам“ - поранешен телохранител на принцезата Дајана открил што слушнал

Press24 - 14.01.2020

Поранешниоттелохранител на принцезата Дајана, Кен Варф, се присетил како го слушал 4-годишниот принц Хари кој му велел на својот брат Влијам дека може да прави што сака затоа што никогаш нема да биде крал.

Од плановите на Хари и Меган да живеат во Канада, ќе настрада буџетот на Скотланд Јард

Expres - 14.01.2020

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Меркел „не ги сфатиле целосно последиците“ од нивната намера дел од времето да живеат и во Канада, откако се откажаа од високиот кралски статус, но тоа ќе има големо влијание врз буџетот на Скотланд Јард, ...

Хари докажа дека не го сака протоколот и кога се опи на Хвар

Точка - 14.01.2020

Принцот Хари никогаш не сокриваше дека кралските должности му се здодевни, а од тинејџерските денови е познат како принц кој најмногу од сè сака да се забавува. Неговите забави со себе ги донесоа и дел од најголемите скандали на кралското семејство, ...

Принцот Хари ѝ бара работа на Меган Маркл

Црнобело - 14.01.2020

Деновиве најзборувана е одлуката на принцот Хари и Меган Маркл да се повлечат од нивните кралски должности. Парот изјави дека сакаат сами да заработуваат за живот, а изгледа ова им бил планот веќе подолго време.

Нови детали од кризниот состанок: Еве зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот

Точка - 14.01.2020

Кралицата Елизабета вчера одржала состанок со внукот Хари и принцовите Чарлс и Вилијам, а нејзината снаа Меган се вклучила преку видео-повик од Канада. Состанокот бил одржан во 14 часот по локално време, но Хари на имотот дошол уште во 11 часот.

(ФОТО) ГЛУМИЦИТЕ КОБНИ ЗА БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Да не била оваа американска актерка Елизабета никогаш не би ...

Екран - 14.01.2020

Династијата Виндзор претрпува големи промени откако принцот Хари реши да ги напушти кралските должности. Принцот и неговата сопруга, поранешната американска актерка Меган Маркл, пред пет дена објавија дека се повлекуваат од должностите на нивното ...

Обложувалниците со полни раце работа за Мегзит: Британците веруваат дека Хари и Меган побрзо ќе се разведат отколку да ...

Слободен Печат - 14.01.2020

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти.

Јас нема да бидам крал, па можам да правам што сакам: Поранешен телохранител на принцезата Дајана откри разговор на ...

Точка - 14.01.2020

Поранешниот телохранител на принцезата Дајана, Кен Варф се сети како еднаш го слушнал тогаш четиригодишниот принц Хари, како на својот брат Вилијам му вели дека „може да прави што сака зошто нема да биде крал“.

Мадам Тисо ги раздели Хари и Меган од кралското семејство

Н.Македонија - 14.01.2020

По објавувањето на војводата и војвотката од Сасекс дека се повлекуваат од обврските поврзани со британското кралско семејство, музејот на восочни фигури Мадам Тисо реагираше неверојатно брзо, така што ги оддели нивните фигури од кралското семејство.

Принцот Хари си заминува за да ѝ се одмазди на кралицата за убиството на Дајана

Репортер - 14.01.2020

Голем број теоретичари на заговор сметаат дека зад одлуката на принцот Хари да го напушти кралското семејство, претставува одмазда за смртта на неговата мајка, принцезата Дајана. Ова е само една од необичните теории на заговор кои се шират за ...

Џонсон се огласи за ситуацијата во кралското семејство: Не се сомневам дека ќе ги решат проблемите

Точка - 14.01.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите кои ги има, откако кралицата Елизабета им даде благослов на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл да отстапат од кралските должности.

Папараците се упатиле кон куќата на мајката на Меган Маркл, а еве какво изненадување таа им приредила

Lady - 14.01.2020

По одлуката да се повлече од кралското британско семејство Меган Маркл и принцот Хари пред неколку дена ја видоа светлината на денот (прво на Инстаграм, а потоа и на другите платформи и медиуми), зазеде пресврт на полошо.

Кралицата ги подржува Хари и Меган, но би сакала да останат

Локално - 14.01.2020

Неколку часа траеше состанокот на имотот на кралицата во Сандрингем на кој се одлучуваше за судбината на Хари и Меган Маркл, пишуваат британските медиуми. За ситуацијата, веднаш по состанокот, со соопштение излезе самата кралица.

Кралицата Елизабета ги поддржа Хари и Меган во одлуката да бидат независни

Црнобело - 14.01.2020

Во понеделникот, кралицата Елизабета изјави дека таа и кралското семејство целосно ги поддржуваат Хари и Меган во желбата да започнат нов живот. Наводно, кралицата се согласила на период на транзиција во кој Хари и Меган ќе го минуваат времето во ...

Меган си најде и работа – Еве како ќе ја заработи својата ПРВА плата по напуштањето на кралското семејство

Lady - 14.01.2020

Веста за „Мегзит“ продолжува да ја тресе јавноста, а за тоа време Меган не е без работа – таа ќе надомести сè што пропушти. Додека британските медиуми забележуваат дека Меган Маркл конечно ќе може да ужива на Интернет, социјалните мрежи и другите ...

Се сеќавате ли на оваа фотографија? Кралицата Елизабета одамна го предвидела Мегзит! Доволно било само еднаш да ја ...

Точка - 14.01.2020

Кралицата Елизабета од самиот почеток на врската на принцот Хари со Меган Маркл не ја толерирала избраничката на нејзиниот внук, а за тоа зборува и погледот кој ѝ го упатила на нивната венчавка, мислејќи дека никој нема да забележи, па изгледало ...

ПОЗАДИ ОДЛУКАТА НА ХАРИ СТОИ ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА: Принцот се одмаздува за смртта на својата мајка! Низ Англија се шири ...

Магазин - 14.01.2020

Поединци сметаат дека за заминувањето од кралството на светата Кралица Елизабета, и на таткото Чарлс во сите тамошни медиуми ги обвинуваат за смртта на Лејди Ди во 1997 година. Одлуката на британскиот принц Хари со што ја здрма монархијата со ...

Заврши „кризниот состанок“ во кралското семејство, кралицата Елизабета ја даде првата изјава по повод одлуката на Меган ...

Вистина.мк - 14.01.2020

Меган Маркл и принцот Хари одлучија да се повлечат од кралските должности и да бидат финасиски независни. Како што пренесуваа медиумите, кралицата Елизабета повикала „кризен состанок“ на кој се дискутирала одлуката на војводата и војвотката.

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Република - 14.01.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат ...

(ВИДЕО) ЗАВРШЕН РАЗГОВОРОТ ЗА МЕГЗИТ:Крализата се согласила на се – еве како Хари и Меган планираат да го „наплатат“ ...

Екран - 14.01.2020

Кралицата Елизабета открила дека кралското семејство „имало многу конструктивни дискусии“ за иднината на принцот Хари и Меган Маркл во Сандрингам, но признала дека повеќе би сакале Сасексите да останат „членови на кралското семејство со полно ...

ФОТО: Дали оваа фотографија го најави Мегзит?

Курир - 14.01.2020

Принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл одлучија да се повлечат од кралското семејство, а медиумите со денови пишуваат за оваа нивна одлука, реакцијата на кралицата Елизабета Втора, но и за тоа што следува.

„МЕГЗИТ“: Дали влегувањето на актерката во кралското семејство беше вовед во падот на британската монархија

Фактор - 14.01.2020

Сега се чини дека сите оние, кои се плашеа од влегувањето на актерката во кралското семејство, ќе биде обележано со еден вид пад на британската монархија, беа против бракот на британскиот принц Хари и Меган Маркл.

По Брегзит – Мегзит: Како реагираше кралицата Елизабета на повлекувањето на Хари и Меган?

Кајгана - 13.01.2020

Британското кралско семејство денеска одржа средба на која се дискутираше за одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл да се повлечат од кралските должности и да живеат независно.

Кралицата Елизабета се согласи на „период на транзиција“ за Хари и Меган

Глас на Америка - 13.01.2020

93-годишната кралица Елизабета, нејзиниот син и престолонаследник Чарлс, и неговите синови Вилијам и Хари почнаа семеен Самит во приватниот дворец Сандригам во Норфолк Кралицата Елизабета објави дека принцот Хари неговата сопруга Меган ќе им биде ...

Џонсон одби да зборува за кризата во кралското семејство

+инфо - 13.01.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон одби да ја коментира кризата во кралското семејство која ја предизвика најавата на принцот Хари и неговата соприга Меган Маркл. Тие изјавија дека ќе се повлечат од должноста на високи членови на кралското семејство.

Сопственичка е на сите делфини во британските води: Каква моќ поседува британската кралица Елизабета Втора?

Слободен Печат - 13.01.2020

Кралицата, всушност е сопственичка е на сите лебеди во реката Темза, но и делфини ко живеат во британски води. Во услови кога најмладиот брачен пар во кралското семејство, принцот Хари и Меган Маркл сакаат да се откажат од кралските должности, ...

Кралицата ја поддржа одлуката на Хари и Меган да живеат во Канада и Британија

Сакам да кажам - 13.01.2020

Британската кралица Елизабета Втора одобри „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс ќе може да живеат и во Канада и во Велика Британија. Кралицата вели дека целосно ќе ја почитува нивната желба за нова улога, но дека „би сакала ...

Кралицата Елизабета ја прифати одлуката на Хари и Меган

Фокус - 13.01.2020

Британската кралица Елизабета Втора денеска соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга Меган да водат независен живот од кралскиот двор и дел од времето да минуваат во Канада.

Познато е зошто Меган и Хари го одложуваат преселувањето во Лос Анџелес

Канал5 - 13.01.2020

Меган Маркл и принцот Хари, наводно, сакаат да се преселат во Лос Анџелес, но дури откако ќе заврши претседателскиот мандат на Доналд Трамп. Двојката, наводно, размислува да поминува дел од времето во Лос Анџелес и дел во Торонто, пренесува „Дејли ...

Кралицата ја соопшти својата одлука: Транзитен „Мегзит“, а повеќе би сакала тоа да не е така!

Слободен Печат - 13.01.2020

Најнова вест од кралското семејство, по одржаниот состанок, ова е конечната одлука на кралицата. Кралицата Елизабета се согласи на „период на транзиција“ во кој принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе престојуваат во Канада но и во Велика Британија ...

Завршен разговорот за Магезит: Кралицата се согласила на се, откриено како Меган и Хари ќе заработуваат

Press24 - 13.01.2020

Кралицата Елизабета открила дека кралското семејство „имало многу конструктивни расправии“ за иднината на принцот Хари и Меган Маркл во Сандрингем, но признала дека би им било помило семејството од Сасекс да остане „член на кралското семејство со ...

Се огласиле Хари и Вилијам насред тензиите поради "Мегзит": Нема тензии меѓу нас! Вилијам не го малтретира никој

Точка - 13.01.2020

Британските принцови Вилијам и Хари соопштиле денес дека ја оспоруваат вистинитоста на медиумските написи за тензичните односи меѓу нив. Како што пренесува BBC, заедничкото соопштение уследило откако во медиумите се појавила веста дека Хари и ...

Се огласи и кралицата Елизабета: „Ја разбирам желбата на Меган и Хари, имаат поддршка од мене!“

Убавина и Здравје - 13.01.2020

После денешниот состанок кој што го имаше кралското семејство преку соопштение до јавноста се огласи и кралицата Елизабета која што истакна дека ја поддржува одлуката на принцот Хари и Меган Маркл да бидат финансиски ...

Кралицата Елизабета се согласи со одлуката на Хари и Меган

Макфакс - 13.01.2020

Британската кралица Елизабета Втора денеска соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга Меган да водат самостоен живот и дел од своето време да го минат во Канада.

Завршија разговорите за Мегзит: Кралицата се согласила на сè, а еве кои се плановите на Хари и Меган

Точка - 13.01.2020

Кралицата Елизабета открила дека кралското семејство “имало многу конструктивни разговори“ за иднината на принцот Хари и Меган Маркл во Сандрингем, но исто така признала дека би и било подраго во Сасекс да “останат членовите на кралското семејство ...

Како завојуваа Кејт и Меган? Јатрвите 6 месеци не размениле ниту збор! (ФОТО)

Слободен Печат - 13.01.2020

Меган имала чувство дека одделни членови на кралското семејство ја гледале од висина поради тоа од каде доаѓа, изјави изворот. Од првиот момент кога се обелодени дека принцот Хари се забавува со Меган Маркл медиумите ја споредуваа американската ...

Кралицата Елизабета Втора ја подржува одлуката на принцот Хари и на Меган за самостоен живот

AKO - 13.01.2020

По денешната средба на кралското семејство, Бакингамската палата ја објави првата изјава на Кралицата Елизабета Втора по одлуката на принцот Хари да се одвои со неговата сопруга од кралското семејство да води самостоен живот.

Канада ја презема грижата за Меган Маркл и принцот Хари?! Издвојува 500.000 долари за нивните трошоци, а има ризик од ...

Точка - 13.01.2020

Многумина се прашуваат со што ќе се занимаваат Меган Маркл и принцот Хари и кој ќе им ги плаќа огромните трошоци за нивното обезбедување, а Канада решила да го преземе тој проблем. Како што пренесуваат странските медиуми, канадскиот премиер Џастин ...