TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најчевска: Пратениците и функционерите треба да се проверуваат дали употребуваат психотропни супстанци

А1 On - 16.05.2019

Професорката Мирјана Најчевска смета дека сите пратеници и функционери треба да бидат проверувани дали употребуваат наркотични средства. Ставот на Најчевска следува по објавувањето на приватниот разговор од пратеникот Павле Богоевски, со наслов ...

Апасиев до Богоевски: Од наши пари шмркате, кога оставка бе копук?

Скопје1 - 16.05.2019

Членот на презедиумот на Левица, Димитар Апасиев, по објавата на прислушкуваниот разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, а со наслов „Пајо нарачува кокаин“, на социјалните мрежи побара оставка од народниот ...

Апасиев до Богоевски: „Белото да го вратите”

Република - 16.05.2019

По вчерашната бoмба која се појави на социјалните мрежи во која според описот на разговорот наводно се работи за мaтна зделка на пратеникот Павле Богоевски, социјалните мрежи „зовpea”. На ова свој коментар даде и Димитар Апасиев од Левицата кој му ...

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

еМагазин - 16.05.2019

Не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашното признание на пратеникот од редовите на СДСМ Павле Богоевски дека на последната аудио-бомба е неговиот глас, но дека не набавувал кокаин туку канабис.

Павле Богојевски сликан во Полиција

Скопје1 - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат ...

СЛУЧАЈ ДРОГА: БОГОЕВСКИ ја напушти полициската станица БЕКО половина час по полноќ!

Магазин - 16.05.2019

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напушти полициската станица Беко, откако вчера сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис. Случајот од утре го презема Јавното обвинителство на Скопје, а предмет на ...

Павле Богоевски ја напушти полициската станица Беко Половина час по полноќ, случајот со таксистот го презема скопското ...

Сакам да кажам - 16.05.2019

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис за болната сестра. Како што дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од органите на прогонот, случајот ...

Борјан Јовановски со поддршка за Богоевски: Колку дијазепами и хелекси лапате на ден

MakPress - 16.05.2019

Новинарот Борјан Јовановски на индиректен начин изрази поддршка за пратеникот Павле Богоевски по објавувањето на аудио-снимката во која тој договара достава на „пола“ непозната супстанца за 2.500 денари.

Богоевски во МВР пријавил дека нарачува масло од канабис и дека некој неовластено го снимал

MakPress - 16.05.2019

По објавувањето на аудио снимката, пратеникот Павле Богоевски поднесол пријава до полициската станица Центар за купување на масло од канабис, но го пријавил и лицето, кое за него е непознато, дека неовластено го снимал.

Тасевски: Опасно е да му оставиш „Ариел“ пред носот на Павле Богоевски

MakPress - 16.05.2019

Не стивнуваат реакциите на јавноста за објавениот разговор на руската социјална мрежа Vkontakte во која актуелниот пратеник и самопрогласен лидер на шарената револуција Павле Богоевски нарачува „половинка“ непозната супстанца за 2.500 денари.

Савески: Богоевски одамна требаше да си поднесе оставка, а со него и другите независни пратеници од коалицијата на СДСМ

Фокус - 15.05.2019

Откако се појави аудио-снимката со пратеникот Павле Богоевски, во јавноста се отвори дебата дали тој треба да си поднесе оставка. Професорот Здравко Савески во изјава за „Фокус“ вели дека Богоевски одамна требало да поднесе оставка, затоа што, ...

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

Курир - 15.05.2019

Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери во грамови туку во кубици, а пола кубик не чини 2500 денари.

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Телма - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална ...

Героски до Богоевски: Знаеш што треба да сториш, уште вечерва, без одлагање

Република - 15.05.2019

Главниот уредник на весникот Слободен Печат, Бранко Героски, вели дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами за нелегалното набавување на психотропна супстанца и веднаш да си поднесе неотповиклива оставка од местото пратеник.

Героски бара оставка од Богоевски: Не со тие куршуми, другар Павле

Курир - 15.05.2019

Новинарот Бранко Героски му порача на Павле Богоевски дека треба итно, без одлагање да си поднесе оставка, по скандалозното обелоденување дека набавувал дрога. Статусот на Героски го пренесуваме во целост: „А не, не со тие куршуми, другар Павле… Ти ...

Борјан Јовановски: Да си кажете сите колку хелекси и дијазепами лапате на ден

Република - 15.05.2019

И новинарот Борјан Јовановски реагираше на аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува, најверојатно, кокаин. Тој, за разлика од другите кои побараа итна оставка и отворање предмет против Богоевски кој самиот призна дека купувал ...

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски

Press24 - 15.05.2019

Адвокатот Тортевски се огласи за ситуацијата со Богоевски. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да се тестира за дрога, Заев да му побара оставка

+инфо - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Богоевски: не нарачувам кокаин, туку медицински канабис за моја блиска личност

24 Вести - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски признава дека снимката која што се појави на руска социјална мрежа е автентична и не е монтирана, но негира дека договара за кокаин како што тврди „Громовник“ во описот на видеото.

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да направи тест за дроги, земањето и трговијата се кривични дела

Република - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, реагираа вечерва од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. , велат од ВМРО-ДПМНЕ. Тие очекуваат премиерот Зоран Заев да побара негова оставка, но и од ...

Павле Богоевски во полиција

Press24 - 15.05.2019

Ова попладне пратеникот Павле Богоевски излегол од полициската станица Центар каде се пријавил себе си и непознат сторител, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин, јавува ...

Богоевски се сомнева дека „хајката“ е обид за зачувување на пратеничкиот мандат на Груевски

365 - 15.05.2019

Попладнево пратеникот Павле Богоевски заминал во полициcката станица Центар, каде што самиот се пријавил за нeдoзволена тpговиja и швepц , но го пријавил таксистот, кого не го памети, за нeлeгaлно снимање и објавување на приватен разговор, објави ...

Богоевски се пријавил во полиција: При тестирање, трагите од кокаин најдолго остануваат на коса

Република - 15.05.2019

По аудио сминките кои беа објавени вчера, попладнево Павле Богоевски во ПС Центар се пријавил самиот но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ...

Тортевски: 0,5 или 4,9 грама марихуана или кокаин е исто, најмалку една година затвор

Република - 15.05.2019

, пишува адвокатот Александар Тортевски на Твитер. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал бидејќи многу сте ...

Нови „бомби“ на интернет, пратеникот Богоевски негира дека порачувал кокаин

ТВ21 - 15.05.2019

Нови прислушувања се објавуваат на интернет. На анонимен профил на социјалните мрежи објавено е видео од 40 секунди во кое пратеникот Павле Богоевски се слуша како нарачува наркотични средства.

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали за кока или марихуана се лежи исто-една година затвор !

Магазин - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од Шарената револуција, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал мора ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој беше објавен од него, го снимил всушност таксист пред неколку месеци, додека тој се возел во такси. Снимката беше објавена како нова „бомба“, а Богоевски очекува да биде покрената постапка против ...

На Павле, ни Ариел од 3 кила пред нос не смееш да му оставиш

Република - 15.05.2019

Актерот и екс-директор на Драмски театар, Сашо Тасевски, по вчераобјавената аудио снимка од Павле Богоевски, денеска на негова сметка посвети повеќе интересни Фејсбук статуси: ...

Богоевски да излезе и да каже дали е зависник од дрога, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

1tv - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Новинарот Љупчо Златев “ИЗБРИША ПОД” со Павле Богоевски!

Магазин - 15.05.2019

Главниот уредник на Лидер и автор на емисијата Блиц, новинарот Љупчо Златев на социјалните мрежи направи патос со пратеникот Павле Богоевски, после вчерашниот скандал во кој на телефонските разговори кои беа објавени, Богоевски нарачува масло од ...

Богоевски: Разговорот не е од прислушуваните разговори туку е снимен од таксист

MakPress - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски во обид ја оправда аудио снимката која вчера одекна во јавноста на својот фејсбук истакна дека истата е автентична и дека не е дел од аудио разговорите кој ги поседуваше и објавуваше лидерот на тогашната опозиција Зоран ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

24Инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот објавен во „бомбата“ на „Илија Громовник“ го снимил таксистот во чиј автомобил се возел пред неколку месеци. Богоевски претходно потврди дека нарачал дрога, но не кокаин, туку масло од канабис.

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Скопје1 - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

(ФОТО) Богоевски: Ме снимал таксистот додека разговарам

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во ...

Павле Богоевски дипломиран криминалист и пратеник призна дека извршил кривично дело-набавил забранета супстанца

Магазин - 15.05.2019

Вчера преку социјална руска мрежа повторно беше објавен разговор од извесен Илија Громовник во кој Павле Богоевски актуелен пратеник, дипломиран криминалист на Факултетот за безбедност и поранешен активист на Шарената револуција се слуша како ...

Се бара оставка од Богоевски: Ако Павле не падне, сите ќе можат да нарачуваат преку него

Скопје1 - 15.05.2019

Бура од реакции на социјалната мрежа „Твитер“ по објавувањето на прислушкуваниот разговор, за кој пратеникот Павле Богоевски потврди дека е автентичен. Твитер заедницата побара и оставката од пратеникот, бидејќи и сам признал дека нарачувал ...

Снимката со Павле Богоевски која протече во јавноста снимена од таксист?

Centar - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОЗНАВА: „Бомбашот“ од Будимпешта е скопски таксист

Слободен Печат - 15.05.2019

Вчера беше објавен снимен разговор во кој учествува пратеникот Павле Богоевски. „Бомбата“ што пукна во Будимпешта, а се однесува на пратеникот Павле Богоевски е всушност тонска снимка од телефонски разговор што се водел во такси возило во Скопје, ...

Случајот со таксистот „бомбаш“ го презема скопското обвинителство

Слободен Печат - 16.05.2019

Според информациите случајот од утре ќе го преземе Јавното обвинителство на Скопје, а предмет на истрага ќе биде таксистот кој возејќи го Богоевски, неовластено го снимал што зборува на телефон.

Дали СЈО ја има снимката каде актуелен пратеник нарачувал дрога?

Магазин - 14.05.2019

Македонскиот граѓански активист и актуелниоит пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во телефонски разговор со засега непознато лице прави нарачка. Само пред неполн месец на социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слушаше како ...

Савески: Павле одамна требаше да си поднесе оставка

Република - 15.05.2019

Откако вчера беше објавена аудио-снимка од пратеникот Павле Богоевски, речиси целата јавност бара од него да си поднесе оставка. Професорот Здравко Савески вели дека Богоевски одамна требало да поднесе оставка, затоа што, според него, заборавил на ...

Митровски до Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ

Press24 - 15.05.2019

Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. -Поборник сум за легализација на канабис и декриминализација на лична употреба на наркотици.

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Фокус - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, о бјави телевизија Телма. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот ...

ГЕРОСКИ: ПАВЛЕ, СРАМ ДА ТИ Е – се обрука другар Павле !

Магазин - 15.05.2019

Уредникот и новинар на весникот Слободен Печат Бранко Героски, тврди дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами за нелегалното набавување на психотропна супстанца, масло од канабис и веднаш да си поднесе неотповиклива оставка на местото ...

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски

24Инфо - 15.05.2019

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски Адвокатот Тортевски се огласи за ситуацијата со Богоевски. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат.

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

Курир - 15.05.2019

Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали е кокаин или марихуана, казната е иста – една година затвор!

Курир - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот Твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал ...

Замир Мехмети: Знам за приватните проблеми на Павле

Независен - 15.05.2019

Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на која се слуша гласот на рпатеникот Павле Богоевски.