TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес и утре во „Мериот“: „Винодонија“ по шести пат

Пари - 25.11.2022

Денес и утре, во хотелот „Мериот“ ќе се случува шестото издание на „Винодонија“, ивент што на едно место ги собира најдобрите вина, вљубеници на оваа божја напивка, добрата музика, овој пат со бендот на Ѓорѓи Шаревски, се што прави фантастична ...

Шесто издание на винскиот салон „Винодонија“

Бизнис Вести - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија”, што ќе се одржува денеска и утре во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.

ВИНО, ХРАНА И ЏЕЗ Дали ова ви звучи како добра комбинација?

+инфо - 25.11.2022

Додека уживате во изборот на вина на Винодонија 2022, во малите вкусни залчиња од гастрономската понуда и во звуците на музиката на Георги Шарески Трио, ќе сфатите дека сте ги ангажирале сите свои сетила и дека уживате „за сите пари“.

Шесто издание на винскиот салон „Винодонија“

Опсервер - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија“, што ќе се одржува денеска и утре во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.

Шесто издание на винскиот салон „Винодонија“

Курир - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија“, што ќе се одржува денеска и утре во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.

Ново издание на винскиот салон „Винодонија“

Нетпрес - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија“, што ќе се одржува следните два дена во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.

Шесто издание на винскиот салон „Винодонија“

MakPress - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија“, што ќе се одржува денеска и утре во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.

Овој викенд во „Мериот“: „Винодонија“ по шести пат

Вистина.мк - 25.11.2022

Денес и утре, во хотелот „Мериот“ ќе се случува шестото издание на „Винодонија“, ивент што на едно место ги собира најдобрите вина, вљубеници на оваа божја напивка, добрата музика со бендот на Ѓорѓи Шаревски, се што прави фантастична атмосвера во ...

Шесто издание на винскиот салон „Винодонија“: Околу 60 винарии со над 450 етикети на вино

Нова ТВ - 25.11.2022

На шестото издание на винскиот салон „Винодонија“, што ќе се одржува денеска и утре во Скопје, гостите ќе може да дегустираат вина од околу 60 винарии, со импресивен број од над 450 етикети на вино.