TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистината за животот на децата на Лепа Брена во Америка

Убавина и Здравје - 12.07.2018

Синот на Лепа Брена , Стефан Живојиновиќ , и нејзиниот посинок Филип Живојиновиќ , своите студии ги завршија во Америка, а фолк-пејачката првпат раскажа како изгледал нивниот живот во тоа ...

Тие не живееле гламурозно: Вистината за животот на децата на Лепа Брена во Америка

Сител - 12.07.2018

Да се биде дете на јавна личност во Србија секако има свои предности и маани, ретки се тие деца како на Лепа Брена кои одлучиле да живеаат и студираат надвор од границите на Србија. За потсетување, пејачот и менаџерот студираа во САД, а Брена сега ...

Посинокот и снаата на Лепа Брена после свадбата летуваат на луксузна јахта:знаат со парите!

Вечер - 12.07.2018

Филип Живојиновиќ, посинокот на Лепа Брена и синот на Боба Живојиновиќ заедно со својата венчана сопруга Александра Прија Пријовиќ, после свадбата во Белград, сега летуваат во Црна Гора, и тоа на една луксузна јахта која плови со хрватско знаме.

(ФОТО) Лепа Брена изнајми глисер, младенците уживаат

Женски магазин - 12.07.2018

Посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ (33) и пејачката Александра Пријовиќ (22) уживаат во Црна Гора. Новопечената брачна двојка за која минатиот месец пишуваа сите регионални медиуми одлучи да здивне од медиумскиот притисок.

Вистината за животот на децата на Лепа Брена во Америка: Еве што работеле додека студирале!

Хитпортал - 11.07.2018

Да се биде дете на популарни родители има свои предности, но во случајот на Лепа Брена ова не значи буквално ништо доколку децата одлучиле да живеат и студираат во странство. Стефан и Филип Живојиновиќ, синот и посинокот на Брена студирале во ...

Анастасија ги предупредува своите идни додворувачи

Репортер - 11.07.2018

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на најголемата балканска фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, важи за една од најпопуларните девојки во Србија. Многумина нејзини пријателки велат дека има голем број на додворувачи.

(ФОТО) Ананстасија Ражњатовиќ без градник

iPortal - 11.07.2018

Анастасија Ражнатови на Инстаграм објави ново селфи без градник. Ќерката на Цеца позира во елегантен фустан, а за фотографијата заработила повеќе од 20.000 лајкови. Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија во бикини од одморот во Солун.

(ФОТО) Вака изгледала Цеца на 15-годишна возраст

iPortal - 11.07.2018

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави слика фотографирана кога имала 15 години. „Сеќавања… ’88ма година… цветак зановетак“, напиша Цеца, цитирајќи стихови од својата прва песна.

Тие не живееле гламурозно: Вистината за животот на децата на Лепа Брена во Америка

iPortal - 12.07.2018

Да се биде дете на јавна личност во Србија секако има свои предности и маани, ретки се тие деца како на Лепа Брена кои одлучиле да живеаат и студираат надвор од границите на Србија. За потсетување, пејачот и менаџерот студираа во САД, а Брена сега ...

Прво бебе па свадба, Вељко најави дека Цеца ќе стане баба

Хитпортал - 10.07.2018

Синот на познатата пејачка Цеца веќе неколку месеци е верен со својата свршеница Богдана Родиќ, а Вељко досега нема изјавено ништо во врска со свршувачката. Но, по еден негов боксерски меч на кои беа заедно тој реши за прв пат да се огласи и да ...

Цеца изгледаше вака на 15-годишна возраст кога стана сензација на естрадата

Убавина и Здравје - 10.07.2018

Цеца Ражнатовиќ (45) е една од најпознатите пејачки во регионот, а својата успешна музичка кариера ја почна на 15-годишна возраст. Првиот албум го сними во далечната 1988 година, а нејзиниот хит „Цветак зановетак“ и’ донесе наградата од публиката и ...

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе стане баба?

ЗаЗабава - 11.07.2018

Синот на познатата пејачка Цеца веќе неколку месеци е верен со својата свршеница Богдана Родиќ, а Вељко досега нема изјавено ништо во врска со свршувачката. Но, по еден негов боксерски меч на кои беа заедно тој реши за прв пат да се огласи и да ...

Принова во домот на пејачката- Синот на Цеца откри дека неговата мајка ќе стане најсреќна на целиот свет

Сител - 12.07.2018

Синот на познатата пејачка Цеца веќе неколку месеци е верен со својата свршеница Богдана Родиќ, а Вељко досега нема изјавено ништо во врска со свршувачката. Но, по еден негов боксерски меч на кои беа заедно тој реши за прв пат да се огласи и да ...