TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Ако власта не го повлече предлогот за попис, ќе собираме потписи за да се поништи ВИДЕО

+инфо - 13.01.2021

Пописот на населението ѝ е потребен на државата, но тоа треба да биде статистичка, а не политичка операција како што ја подготвува власта, рече Мицкоски. Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара владејачкото мнозинство да го повлече ...

Христијан Мицкоски: Ќе собираме потписи против законот за попис

Фактор

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признае резултатите од пописот

А1 On - 13.01.2021

Членството на ВМРО ДПМНЕ ќе се мобилизира за да се поништи законот за попис кој ќе се донесе, најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски, а доколку пописот сепак се случи резултатите нема да бидат признаени.

Законот за попис на собраниска седница

Академик

Законот за попис на седница

Локално

Средба на министерот Хоџа со претставници на тутунарите и откупните компани

Либертас

Мицкоски: Да се повлече законот за попис од Собранието, во спротивно ќе се соберат потписи за негово поништување

Алсат-М - 13.01.2021

Пописот на населението ѝ е потребен на државата, но тоа треба да биде статистичка, а не политичка операција како што ја подготвува власта, рече лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Да се повлече законот за попис од Собранието, во спротивно ќе се соберат потписи за негово поништување

PressingTV

Славевски: Попис треба да има, но не во вакви услови, најдобро е пописот да се одложи за следната година поради ...

Курир - 13.01.2021

Трајко Славевски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за пописот односно кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ во врска со пописот. Славевски посочи дека попис треба да има но не во вакви услови и поради пандемијата ...

Славевски: Попис треба да има, но не во вакви услови

Press24

Славески: Најдобро е пописот да се одложи за наредната година или кога ќе се создадат услови по примерот на голем број на земји од Европа и светот

Скопје1

Славевски: Попис треба да има, но не во вакви услови

Нетпрес

Предлог- законот за попис на седница на Собранието

Алсат-М - 13.01.2021

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамките на продолжението на 29-та седница се очекува да расправа за Предлог-законот за попис. Планирано е пописот да се спроведе во првите три недели од април годинава, по речиси 19 години од ...

Законот за попис пред пратениците

+инфо

Предлог-законот за попис на собраниска седница

360 степени

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

Бизнис Вести - 13.01.2021

Пратениците денеска во рамки на продолжението на 29-та собраниска седница се очекува да расправаат за Предлог-законот за попис. Тој е ставен како 14-та точка на дневниот ред. Пописот е планирано да се спроведе во првите три недели од април годинава ...

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

Опсервер

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

24Инфо

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

Независен

Предлог-законот за попис на продолжението на денешната собраниска седница

Курир

Пратениците денеска ќе расправаат за Предлог-законот за попис

Слободен Печат

Денеска пратениците ќе расправаат за предлог-законот за попис

МКД

ММС Press24 Скопје инфо Канал5 Сител 24 Вести Република ТВ21