TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охриѓанец и Бугарка мамеле повозрасни граѓани дека нивни блиски имале сообраќајка

Слободен Печат - 30.05.2024

СВР Охрид поднесе кривична пријава на охриѓанец и бугарска државјанка кои мамеле повозрасни охриѓани дека нивните блиски имале сообраќајна несреќа во кои имало жртви. Измамниците се стекнале со вкупна противправна имотна корист од 1.894.983 ...

Дрска измама: „Член на вашето семејство со автомобил усмрти човек, платете ни за да не оди во затвор“

Курир - 30.05.2024

На овој начин, тие извршиле три кривични дела со што се стекнале со вкупна противправна имотна корист од 1.894.983 денари. Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.

Пријава за лица од Бугарија и Охрид, преку измами за лажни сообраќајки земале 1.894.983 денари

OhridNews - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 58 годишно лице од Република Бугарија и 41 годишно лице од Охрид. На овој начин, додаваат од СВР Охрид, тие извршиле три кривични дела со ...

Кривична против битолчанец: се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

Макфакс - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Битолчанец се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

Скопје инфо - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола за измама, соопшти МВР. На 15 мај 2024, З.М. ѝ се јавил на 76-годишна жена, претставувајќи се како полициски инспектор од Охрид.

Фатен телефонски измамник од Битола: Земал 398.000 денари претставувајќи се како лажен инспектор

Скопје1 - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.М. (37) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во полиција во Охрид, ...

Кривична против битолчанец: се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

Опсервер - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Битолчанец се претставил како полициски инспектор и измамил жена за речиси 400 илјади денари

Фокус - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.М. (37) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во полиција во Охрид, ...

МВР: Битолчанец се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

4NEWS - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

Press24 - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Битолчанец се претставил како полициски инспектор и измамил жена за 398.000 денари

ТВ21 - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Фатен еден од измамниците кои бараат пари од постари лица за наводно прегазено дете

Република - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.М. (37) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Како што соопштуваат од МВР, на 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76-годишна жена, ѝ се претставил како ...

Битолчанец измамил 76-годишна жена за 398.000 денари

Сител - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, извести МВР. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во ...

Лажен инспектор од Битола измамил жена за 398.000 денари

Локално - 29.05.2024

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот З.М. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. „На 15.05.2024, пријавениот ѝ се јавил на 76 – годишна жена, ѝ се претставил како инспектор во полиција во ...

Фатени лица од Охрид и Бугарија, се претставувале како полицајци и барале пари од семејства за наводни сообраќајки!

4NEWS - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.

Измамени охриѓани: лажни службени лица им барале пари и ги убедувале дека членови на нивни семејства направиле ...

Макфакс - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела измама, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е. И. В. (58) од Република Бугарија и А. Т. (41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година Е. И. В.

Кривична пријава против охриѓанец и бугарска државјанка, мамеле повозрасни граѓани дека нивни блиски имале сообраќајка

Мета - 30.05.2024

Бугарската државјанка заедно со уште едно лице се јавувале кај повозрасни граѓани на Охрид и лажно се претставувале како службени лица, по што им кажувале дека членови на нивните семејства предизвикале сообраќајни незгоди во кои имало жртви Секторот ...

Измамени охриѓани: лажни службени лица им барале пари и ги убедувале дека членови на нивни семејства направиле ...

Опсервер - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.

Кривична пријава против охриѓанец и бугарска државјанка, мамеле повозрасни граѓани дека нивни блиски имале сообраќајка

Фокус - 30.05.2024

Секторот за внатрешни работи Охрид (СВР Охрид) поднел кривична пријава против 58-годишната Е.И.В. од Република Бугарија и 41-годишниот А.Т. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“.

Позната дрска измама со собраќајка се случи и во Охрид

Нетпрес - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.

Измамени охриѓани: Лажни службени лица им барале пари и ги убедувале дека членови на нивни семејства направиле ...

Скопје инфо - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.

Кривична пријава против охриѓанец и бугарска државјанка, мамеле повозрасни граѓани дека нивни блиски имале сообраќајка

Либертас - 30.05.2024

Секторот за внатрешни работи Охрид (СВР Охрид) поднел кривична пријава против 58-годишната Е.И.В. од Република Бугарија и 41-годишниот А.Т. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“.

„ВАШИОТ СИН УСМРТИ ЧОВЕК, ПЛАТЕТЕ ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР“ Бугарин и Македонец мамеле повозрасни охриѓани и им изнудувале ...

+инфо - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В. (58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. „Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.

Лажеле повозрасни граѓани дека нивни блиски направиле сообраќајка и им земале пари – кривична за Бугарка и охриѓанец

А1 On - 30.05.2024

СВР Охрид поднесе кривична пријава на охриѓанец и бугарска државјанка кои мамеле повозрасни охриѓани дека нивните блиски имале сообраќајна несреќа во кои имало жртви. „Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама”, СВР Охрид ...

КРИВИЧНА ЗА БУГАРКА И ОХРИЃАНЕЦ: Член на вашето семејство со автомобил усмрти човек, платете ни за да не оди во затвор

Денешен - 30.05.2024

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во периодот од 30 април до 13 мај 2024 година, Е.И.В.