TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЕГАПРОЕКТ: Автопатот Кичево-Охрид ќе чини 375 милиони евра

Телеграф - 22.02.2014

Ќе има две ленти со вкупна ширина од 25,2 метри, а на трасата ќе има и 6 натпатници и 13 потпатници, како и тунелот „Пресека” со две цевки Кај кичевското село Извор денеска беше поставен ...

Започна изградбата на автопатот Мајка Тереза, од Кичево до Охрид

Алфа - 22.02.2014

Со поставување на камен темелник кај кичевското село Извор, започна изградбата на автопатот Мајка Тереза, од Кичево до Охрид. Ова е до сега најголемиот реализиран проект во поновата историја на ...

Удрен камен темелник за автопат Кичево - Охрид

Телма - 22.02.2014

Со поставување на камен темелник во близина на селото Извор, денеска беше означен почетокот на изградбата на автопатот Кичево – Охрид, кој со одлука на владата е именуван „Мајка Тереза“.

Груевски најави автопат Кичево-Охрид, СДСМ реагира на веста

Нова ТВ - 22.02.2014

Aктивностите за изградба на автопатот почнаа денеска со поставување камен-темелник кај кичевското село „Извор“, во присуство на премиерот Никола Груевски, министри, амбасадори, градоначалници, јави ...

За четири години автопат Кичево-Охрид

Капитал - 22.02.2014

Денеска започна изградбата на автопатот Кичево-Охрид во должина од 57 километри, инвестиција вредна 375 милиони евра. Средствата за инвестицијата се обезбедени преку кредит од кинеската Ексим банка, ...

Почна изградбата на автопатот Кичево - Охрид во должина од 57 километри

Сител - 22.02.2014

Започна изградбата на модерниот автопат Кичево-Охрид.Претставници на владиниот врв денеска од кичевското село Извор со поставување на камен темелник го најавија стартот на автопатот наречен Мајка ...

Стартуваше изгрдабата на автопатот Кичево – Охрид

Фактор - 22.02.2014

Преку автопат долг 57 километри вреден 375 милиони евра се поврзуваат Кичево и Охрид. Инфраструктурен проект од кој се очекува да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за ...

Започна изградбата на автопатот Кичево - Охрид

24 Вести - 22.02.2014

Почна изградбата на вториот стратешки инфраструктурен проект автопатот Кичево – Охрид. Откако вчера беа удрени темелите на автопатот на исток Миладиновце – Штип, денеска премиетрот Никола Груевски го ...

По новиот автопат Кичево-Охрид ќе се вози со 120 км на час

Утрински - 23.02.2014

Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и туристички развој.

Пешевски: Со добра инфраструктура до забрзан економски раст

Канал5 - 22.02.2014

Вицепремиерот Владимир Пешевски вчера и денеска присуствуваше на започнување на изградбата на автопатите Миладиновци - Штип и Кичево Охрид. Инвестицијата за автопатот Кичево Охрид изнесува 375 ...

Започна изградбата на автопатот Кичево – Охрид

А1 On - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор започна изградбата на автопатот Кичево – Охрид, со должина до 57 километри. Патот според најавите ќе биде најмодерно автопатско решение во Македонија со 2 километарски тунел ...

Стартуваше изградбата на автопатот Кичево-Охрид

+инфо - 22.02.2014

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Ќе заживее источна Македонија

МРТ - 22.02.2014

Се остварува деценискиот сон на жителите од источна Македонија. Модерен автопат ќе ја поврзува метрополата и овчеполието. Прва поголема дестинација е општина Свети Николе.

Започнa изградбата на автопатот Кичево -Охрид

Канал5 - 22.02.2014

Започнa изградбата на автопатот Кичево -Охрид. Денеска кај село Извор свечено беше поставен камен темелникот на автопатот Мајка Тереза. Новата делница ќе биде современа сообраќајница во две насоки со ...

Почна изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Н.Македонија - 22.02.2014

Денес со пригодна свеченост кај селото Извор кичевско, беше одбележан почетокот на изградбата на автопатот Кичево-Охрид На свеченоста присуствуваа Премиерот Никола Груевски, Претседателот на ...

Изградбата на автопатот од големо значење за развојот на општините Охрид и Дебарца

OhridNews - 22.02.2014

Изградбата на автопатот „Мајка Тереза“, се очекува да ја заживее локалната економија во општините Кичево, Дебарца, Охрид, Струга и Вевчани и ќе отвори работа за домашните градежни компании, кои ...

По автопатот „Мајка Тереза“, од Охрид до Кичево за помалку од половина час

OhridNews - 22.02.2014

Од Охрид до Кичево со автомобил ќе се стигнува за помалку од половина час по автопатот „Мајка Тереза“, кој од денеска и официојално започна да се гради.Во присустви на премиерот, министри во владата, ...

„Кичево-Охрид“ ќе биде најмодерен автопат во Македонија

МРТ - 22.02.2014

Започна изградбата на автопатската делница Кичево- Охрид. Автопатот ќе биде со должина до 57 километри, а инвестицијата изнесува 375 милиони евра. Оваа делница се очекува да биде најмодерниот автопат ...

Започна изградбата на автопатот Кичево Охрид- најголемиот инфраструктурен проект

Економски - 22.02.2014

Новиот автопат е во должина од 57 километри а вкупната инвестиција е 375 милиони евра а треба да биде изграден за 45 месеци. Со новиот автопат значително ќе се олесни патувањето кон главната ...

Почнува изградбата на автопатот Кичево – Охрид

А1 On - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Денеска стартува изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Нетпрес - 22.02.2014

Изградбата на автопатот Кичево – Охрид, најзначајниот инфраструктурен објект за Охрид и цела Западна Македонија, ќе започне денеска и се очекува работите да завршат за 45 месеци.

Започнува со изградба на автопатот Кичево Охрид

Sky - 22.02.2014

Денеска во блиизна на кичевското село Извор, започнаа активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра. Изградбата на овој автопат ќе трае 45 месеци а истиот ќе ...

Почнува изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Курир - 22.02.2014

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска ќе присуствува на поставување камен темелник на автопатот Кичево – Охрид. Настанот ќе се одржи на потегот на 10 километри ...

Премиерот Груевски на поставувањето на камен темелник на автопатот Кичево – Охрид

Сител - 22.02.2014

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на поставување камен темелник на автопатот Кичево – Охрид. Настанот ќе се одржи на потегот на 10 километри ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го гради автопатот Кичево - Охрид, а ДУИ Кичево - Струга

Inpress - 22.02.2014

Скопје, 22. февруари 2014 (ИНПРЕС) Во кичевското село Извор денес ќе биде означен почетокот на изградбата на автопатот Кичево - Охрид, најзначајниот инфраструктурен објект за регионот на Западна ...

Груевски - Автопатот Кичево - Охрид е најголема инфраструктурна инвестиција

Inpress - 22.02.2014

Кичево, 22. февруари 2014 (ИНПРЕС) Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и ...

Почнува изградбата на автопатот Кичево - Охрид

24 Вести - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Денеска стартува изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Точка - 22.02.2014

Изградбата на автопатот Кичево – Охрид, најзначајниот инфраструктурен објект за Охрид и цела Западна Македонија, ќе започне денеска и се очекува работите да завршат за 45 месеци.

Се гради автопатот Кичево-Охрид, најголем инфраструктурен проект

Курир - 22.02.2014

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Започнуваат работите на автопатот Кичево - Охрид

Канал5 - 22.02.2014

Денес започнува со изградба автопатската делница од Кичево до Охрид. Новиот автопат кој се гради со евтин кинески кредит ќе биде во должина од 57 километри а вкупната инвестиција е 375 милиони евра.

Груевски:Автопатот Кичево-Охрид најголема инфраструктурна инвестиција

Lider - 22.02.2014

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Од Извор почнува изградбата на автопатот Кичево - Охрид

Сител - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Почнува изградбата на автопатот Кичево - Охрид

Алфа - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Се гради автопатот Кичево-Охрид, најголем инфраструктурен проект

Нетпрес - 22.02.2014

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Изградба на автопатот Кичево – Охрид

Телеграф - 22.02.2014

Автопатот ќе биде со должина од 57 километри и ширина 25,2 метра, во две насоки со три ленти. Предвидена е изградба на тунел долг два километра, седум поголеми и 14 помали мостови, четири вијадукти, ...

Груевски:Автопатот Кичево-Охрид најголема инфраструктурна инвестиција

Сител - 22.02.2014

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат, во должина од 57 километри, кој треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Почнува изградбата на автопатот Кичево – Охрид

Денешен - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Почна изградбата на автопатот Кичево-Охрид, најголем инфраструктурен проект

МКД - 22.02.2014

Кичево и Охрид конечно ќе се поврзат со автопат, долг 57 километри, кој ќе чини 375 милиони евра. Овој автопат треба да го олесни и забрза транспортот на патници и стока и да придонесе за економски и ...

Почнува изградбата на автопатот Кичево – Охрид

Идивиди - 22.02.2014

/ Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Почнува изградбата на автопатот Кичево - Охрид

Утрински - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор денеска и официјално ќе почнат активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот вреден 274 милиони евра, треба да биде заокружен за 45 месеци.

Почна изградбата на автопатот Кичево-Охрид, вреден 375 милиони евра

еМагазин - 22.02.2014

Кај кичевското село Извор почнаа активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид. Проектот е вреден 375 милиони евра и треба да биде заокружен за 45 месеци.

Предизборно,започна изградбата на автопатот Кичево Охрид- ќе заврши за 3 години

Локално - 22.02.2014

Започна изградбата на автопатот Кичево Охрид.Новиот автопат е во должина од 57 километри а вкупната инвестиција е 375 милиони евра а треба да биде изграден за 45 месеци.

По Миладиновци-Штип, почнува да се гради и Кичево-Охрид

Фактор - 21.02.2014

Утре ќе биде поставен камен-темелник за уште еден автопат. Со свеченост во кичевското село „Извор“ и официјално ќе започне изградбата на автопатот Кичево – Охрид, значаен за Западна Македонија.

Од утре почнува изградбата на автопатот Кичево - Охрид

Н.Македонија - 21.02.2014

Кај кичевското село Извор утре свечено ќе се одбележи почетокот на работите на изградбата на автопатот Кичево - Охрид. Премиерот Никола Груевски претходно најави дека автопатот ќе почне да се гради ...

Почнува изградбата на патот Кичево - Охрид - Груевски на лице место

Press24 - 21.02.2014

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска во 13:30 часот ќе присуствува на поставување камен темелник на автопат от Кичево – Охрид.