TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лила и се врати на музиката – нов видео спот на секси водителката во дует со Филип

Република - 17.06.2021

Лила им се врати на музичките води. Откако порано се појавуваше во неколку дуети, со Мишко Барзов, Александар Блажевски, имаше настапи на фестивали, таа реши повторно да се проба на музичката сцена, овојпат во нов дует.

Лила и Филип после короната го “разбија“ карантинот – со “Тешко мене со тебе“

Вечер Прес - 17.06.2021

Нов спот и нова македонска песна, по пандемијата и со попуштање на здравствените мерки. Летен хит во најава! Двајцата одлично трендовски облечени, Филип во црвен костум, Лила во мини црно здолниште од кое “вриштеа“ нејзините и понатаму згодни нозе, ...

Лила Филиповска по 20 години ѝ се врати на старата љубов (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 17.06.2021

Славната Лила Филиповска ѝ се врати на старата љубов – пеењето. Речиси 20 години од објавувањето на својата прва песна „Ти верував докрај“, во 2000 година, популарната водителка го вкрсти гласот со Филип Пешевски во дуетската песна „Тешко мене со ...

(ФОТО) „Тешко мене со тебе“: Гламурозна промоција на дуетот на Филип и Лила

Fashionel - 17.06.2021

Во романтичниот амбиент на „Ми каса“, вчеравечер се случи промоцијата на песната „Тешко мене со тебе“, дует на младиот пејач Филип Пешевски и Лила Стојановска. Со добро расположение, елегантен дрес-код и тактовите на новата песна, домаќините се ...

Во црно - златен холивудски стил: Лила и Филип ја промовираа „Тешко мене со тебе“

Женски магазин - 17.06.2021

Во стилот на холивудските гламурозни настани, вчеравечер младиот пејач Филип Пешевски и една од најголемите македонски ѕвезди, водителката Лила Филиповска, го промовираа нивниот заеднички видеозапис за песната „Тешко мене со тебе“.

Во црно – златен холивудски стил: Лила и Филип ја промовираа „Тешко мене со тебе“

Либертас - 17.06.2021

Во стилот на холивудските гламурозни настани, вчеравечер младиот пејач Филип Пешевски и една од најголемите македонски ѕвезди, водителката Лила Филиповска, го промовираа нивниот заеднички видеозапис за песната „Тешко мене со тебе“.

ВИДЕО+ФОТО | Македонските Џеј Ло и Малума: Лила и Филип Пешевски „лудо вљубени“ во новиот спот „Тешко мене со тебе“

Слободен Печат - 17.06.2021

Нашата популарна водителка и инфлуенсерка Лила Стојановска ги забавува гледачите пред малите екрани повеќе од дваесет години, па слободно можеме да кажеме дека веќе е една од најпознатите телевизиски лица во нашата држава.

ФОТО: Огномет и балони на забава, а во спотот разголени во базен- Лила и Филип ја промовираа новата песна

Press24 - 17.06.2021

Синоќа беше промоцијата на новата песна на Лила Филиповска и Филип пешевски „Тешко мене без тебе“, а објавен беше и видео спот. Промоцијата се оддржа во елитно скопоско кафула, со огномет, балони и специјални ефекти, а Лила зрачеше со сексапил во ...

(ВИДЕО) Лила со секси танц во својата најнова дуетка песна

iPortal - 17.06.2021

Вчеравечер беше промоцијата на новата песна на Лила Филиповска и Филип Пешевски „Тешко мене без тебе“, а објавен беше и видео спотот за истата. Промоцијата се оддржа во елитно скопоско кафула, со огномет, балони и специјални ефекти, а Лила зрачеше ...

Разголеми во базен: Лика и Филип ја објавија „Тешко мене со тебе“ (ВИДЕО)

Press24 - 16.06.2021

Водителката Лила Филиповска и пејачот Филип Пешевски ја објавија „Тешко мене со тебе“ заедно со видео записот. ...

ВИДЕО: Разголени во базен, Лила и Филип не можат еден без друг

Курир - 16.06.2021

Сите овие сцени се дел од новиот видео запис на Филип Пешевски во кој пее и водителката од СИТЕЛ и инфлуенсерка ...

Разголени во базен, Лила и Филип не можат еден без друг

Пулс24 - 17.06.2021

Сите овие сцени се дел од новиот видео запис на Филип Пешевски во кој пее и водителката од СИТЕЛ и инфлуенсерка ...