TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поднесени кривичните пријави против Јанко и Миленко во Обвинителство

Нова ТВ - 11.12.2014

Коалицијата за сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници денеска до Јавното обвинителство во Скопје поднесе кривични пријави против водителите Јанко Илковски и Миленко Неделковски за ширење говор на омраза, поттикнување насилство и ...

Кривични пријави против Миленко Неделковски и Јанко Илковски

Радио МОФ - 11.12.2014

Коалицијата „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ денеска поднесе кривични пријави против ТВ водителите Јанко Илковски и Миленко Неделковски до Јавното обвинителство.

Бог да чува: Бараат затвор за Јанко и Миленко зошто други коментирале против Геј на фејсбук??

МК News - 11.12.2014

Коалицијата за сексуални и здравствени права и Хелсиншкиот комитет за човекови права, денеска поднесоа кривични пријави против Јанко Илковски и Неделко Миленковски за основано сомнение дека сториле сериозни кривични дела.Во пријавите тие велат дека ...

(ВИДЕО) Обвинителе не се плаши од притисоци и закани – реши ги нападите врз ЛГБТИ луѓето

А1 On - 11.12.2014

Активисти од Коалицијата за сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници и од Хелсиншки комитет за човекови права, денеска, во Основно јавно обвинителство поднесоа кривични пријави против говорот на омраза на Јанко Илковски и Миленко ...

Кривични пријави против Јанко и Миленко поради повикување на насилство и омраза

+инфо - 11.12.2014

Активистите од „Хелсиншки комитет“ и Коалицијата за сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници денеска до Јавното обвинителство во Скопје поднесоа кривични пријави против водителите Јанко Илковски и Миленко Неделковски за ширење говор ...

(ФОТО) Што содржат кривичните против Јанко и Миленко

А1 On - 11.12.2014

Коалицијата за сексуални и здравствени права и Хелсиншкиот комитет за човекови права, денеска поднесоа кривични пријави против Јанко Илковски и Неделко Миленковски за основано сомнение дека сториле сериозни кривични дела.

Кривични пријави против насилството на ЛГБТИ заедницата во „Дамар“

+инфо - 11.12.2014

Во Основното Јавно обвинителство, денеска во 12 часот ќе бидат поднесени кривичните пријави во врска со говорот на омраза врз ЛГБТИ заедницата кој што резултираше со насилство врз ЛГБТИ заедницата, ЛГБТИ Центарот за поддршка и последно со нападот ...