TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ед Ширан победи на суд - најголемиот хит му донесе над 1 милион евра отштета

Точка - 23.06.2022

Славниот британски пејач Ед Ширан доби над 1 милион евра отштета по добивање на судскиот спор за авторски права над својот мегахит „Shape of You“. За потсетување, Ширан и неговите соработници, Џон Мекдејд од групата „Snow Patrol“ и продуцентот ...

Ед Ширан доби повеќе од милион евра отштета: Го тужеа за плагијат, а сега мора да платат

Попара - 23.06.2022

Британскиот пејач Ед Ширан беше на судење со Сами Чокри, попознат како Сами Свич, како и со неговиот музички продуцент Рос Одоног, под обвинение дека песната „Shape of You“ е плагијат. Имено, тие двајца тврдеа дека песната на Ширан „Shape of you“ е ...

Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра

Репортер - 23.06.2022

Познатиот британски пејач Ед Ширан доби над еден милион евра отштета, откако го доби судскиот спор за авторски права за неговиот хит „Shape of You“. Британскиот музичар Сами Чокри, го тужеше Ширан и неговите соработници, Џон Мекдејд од групата Snow ...

Ед Ширан доби повеќе од милион евра отштета

Локално - 22.06.2022

Британскиот поп-музичар Ед Ширан доби повеќе од еден милион евра како отштета за правни трошоци по успешната правна борба против авторите кои го обвинија за плагијат. 31-годишниот музичар го доби случајот пред Високиот суд во Лондон на почетокот на ...

Еден од најдобрите пејачи на денешницата ги шокираше сите: Ед Ширан откри како звучел пред популарноста (ВИДЕО)

Хаштаг - 22.06.2022

Може и ушите да те заболат после ова! Би очекувале отсекогаш да пее како славеј, а потоа се појавува ова видео! Ед Ширан реши да биде отворен и искрен и да им покаже на сите дека некои луѓе не се раѓаат со талент, туку едноставно имаат вештина која ...

Ед Ширан доби отштета од милион евра поради обвинението за плагијат

Вечер Прес - 22.06.2022

Британскиот поп-музичар Ед Ширан доби повеќе од еден милион евра како отштета за правни трошоци по успешната правна борба против авторите кои го обвинија за плагијат. Ширан (31) го доби случајот пред Високиот суд во Лондон на почетокот на април, по ...

Ед Ширан доби над милион евра отштета по тужбата за плагијат

Канал5 - 22.06.2022

Британскиот поп-музичар Ед Ширан вчера доби повеќе од милион евра отштета за правните трошоци по успешната битка против автори, кои го обвинија за плагијат. Случајот во Високиот суд во Лондон го доби 31-годишниот музичар на почетокот на април, по ...

Ед Ширан доби над милион евра отштета по тужбата за плагијат

Фокус - 22.06.2022

Британскиот поп-музичар Ед Ширан вчера доби повеќе од милион евра отштета за правните трошоци по успешната битка против автори, кои го обвинија за плагијат. Случајот во Високиот суд во Лондон го доби 31-годишниот музичар на почетокот на април, по ...

Ед Ширан не е плагијатор: Пејачот го доби случајот на суд, ќе стане побогат за скоро 1 милион фунти

Слободен Печат - 22.06.2022

Британскиот поп музичар Ед Ширан во вторникот доби повеќе од милион евра отштета по победата во правната битка против авторите кои го обвинија за плагијат. Случајот во високиот суд во Лондон 31-годишниот музичар го добил на почетокот на април, по ...

Најголемиот хит на Ед Ширан му донесе отштета од милион евра

Скопје1 - 23.06.2022

Познатиот британски пејач Ед Ширан доби над еден милион евра отштета, откако го доби судскиот спор за авторски права за неговиот хит „Shape of You“. Британскиот музичар Сами Чокри, го тужеше Ширан и неговите соработници, Џон Мекдејд од групата Snow ...

Ед Ширан доби повеќе од милион евра отштета од тужбата за плагијат (фото)

Вистина.мк - 23.06.2022

Британскиот поп музичар Ед Ширан доби повеќе од милион евра отштета за правни трошоци по успешната битка против авторите кои го обвинија за плагијат. Случајот во Врховниот суд во Лондон го доби 31-годишниот музичар на почетокот на април, по процесот ...

Ед Ширан ја доби правната битка за неговиот најголем хит: Пејачот доби отштета од милион евра поради обвинението за ...

Еспресо - 23.06.2022

Англискиот музичар Едвард Кристофер Ширан, попознат како Ед Ширан вчера доби повеќе од милион евра отштета за правните трошоци по успешната битка против автори, кои го обвинија за плагијат.