TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СИТЕ СЕ ПРАШУВААТ ЗОШТО ЏОЛИ И МЕГАН РЕДОВНО СЕ СОСТАНУВААТ: Откриена нивната голема тајна!

Магазин - 09.04.2020

Хари и Меган Маркл се преселиле во Лос Анџелес, а секој ден се шират нови информации за некогашната кралска двојка. Овој пат, тие имаат врска со популарната актерка Анџелина Џоли. Меган сега сака да ја прошири својата улога како раскажувач во ...

Принцот Хари „како риба на суво“ во Лос Анџелес

Н.Македонија - 09.04.2020

Принцот Хари борејќи се за да се позиционира во САД, каде што може да се чувствува „како риба на суво“, тврди Данкан Ларкомб, кралскиот експерт, пренесува „Експрес“. Според Ларкомб, членовите на холивудската елита можат да го сметаат Хари за ...

Меган ѝ се восхитува на Џоли

Репортер - 09.04.2020

Меган Маркл ѝ се восхитува на глумицата Анџелина Џоли, пренесуваат светските медиуми. Таа има почит кон неа, како на лично, така и на професионално ниво. Таа ѝ се восхитува како успеала да ја избалансира работата во добротоврни цели и да има ...

Тие се активни додека светот се изолира! Го напуштија кралството, а сега го основаат своето царство!

Попара - 08.04.2020

Војводата и војвотката од Сасекс се чини дека планираат да создадат непрофитно царство под името Архвел кое ќе вклучува веб-страници, филмови и награди. Нивниот нов план е откриен во списокот објавен на веб-страницата на Канцеларијата за патенти и ...

Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание – Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Слободен Печат - 08.04.2020

Борис Џонсон е во болница, но тие самите себе си се сметаат за најважни, коментираат бесните Британци… Поранешниот британски принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од почетокот на април повеќе не се членови на кралското семејство, титулите ...

Светот е во шок! Испливаа тајните на Меган Маркл!

Попара - 08.04.2020

Меган Маркл е постојано во центарот на вниманието на светската јавност. Најновите вести што ја разбранија светската јавност се наводниот развод со принцот Хари и нејзиното вистинско име. Откако јавноста успеа да дојде до Изводот на родени на малиот ...

Меган и Хари формираат добротворна организација „Арчвел“

+инфо - 07.04.2020

Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, ...

Меган добила понуди за улоги, но сметала дека не и се достојни

Локално - 07.04.2020

Меган Маркл е постојано во центарот на вниманието на светската јавност, а најновите вести што ја „мачат“ планетата се онаа за наводниот развод меѓу неа и принцот Хари, како и нејзиното вистинско име.

Меган и Хари формираат добротворна организација

Frontline - 07.04.2020

Информациите за новоформираната организација се појавија во британскиот магазин „Телеграф“, каде се тврди дека двојката уште минатиот месец ја поднела потребната документација во САД и дека во моментов планираат да ја отворат добротворната ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

А1 On - 07.04.2020

Поранешниот војвода и војвотка, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, како членови на кралското ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен.

Нивните животи се сменија, но Меган и Хари продолжуваат да бидат хумани

Курир - 07.04.2020

Им се променија животите речиси во целост, но хуманоста остана нивна позитивна карактеристика. Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

Вечер - 07.04.2020

Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

Локално - 07.04.2020

Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

MakPress - 08.04.2020

Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, ...

Меган и Хари формираат добротворна организација

Независен - 08.04.2020

Aнглија – Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски ...

Хари и Меган формираа добротворна организација

Репортер - 08.04.2020

Доскорешните војвода и војвотка од Сасекс, Хари и Меган, ги открија своите планови за формирање добротворна организација во САД со називот „Арчвел“, јави Си-ен-ен. Откако на почетокот на годината одлучија да се повлечат од своите кралски должности, ...

Меган Маркл и принцот Хари развиваат сопствена империја „Архвел“

Убавина и Здравје - 09.04.2020

Меган Маркл и принцот Хари создаваат нов бренд Архвел, кој ќе вклучува веб-страници, филмови и награди. Нивниот нов план е откриен во списокот објавен на веб-страницата на Канцеларијата за патенти и трговски марки на САД.

Принцот Хари и Меган се натпреваруваа во фрлање гумени чизми

AKO - 30.10.2018

Што и да направат, членовите на британското кралство семејство се предмет на интерес на јавноста и на медиумите. Секој чекор на принцот Хари и неговата сопруга Меган во Нов Зеланд се следи и се пласира како атрактивна вест.