TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Лидерите пристигнаа на средба кај Пендаровски

Макфакс - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии попладнево пристигнаа во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Пристигнувањето на лидерите на средбата кај претседателот во “Вила Водно“

Точка - 20.10.2019

Како што знаеме, денес во 17 часот претседателот на државата Стево Пендаровски закажа лидерска средба во неговиот Кабинет на “Вила Водно“. Зоран Заев на лидерската средба пристигнал по претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Движење Беса, ...

Премиерот Заев ќе се сретне вечерва со помалите коалициски партнери

Телма - 20.10.2019

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигнувањето на лидерите на политичките партии во претседателската вила на Водно, каде на барање на претседателот Пендаровски беа повикани на ...

ГАЛЕРИЈА: Лидерите стигнаа во Вила Водно

Локално - 20.10.2019

Лидерите на политичките парии почнаа да пристигнуваат во Претседателската вила на Водно. Прв на лидеркста средба дојде лидерот на ДУИ, Али Ахмети. На средбата кај претседателот Стево Пендаровски поканети се лидерите на најголемите парламентарни ...

Заев пристигна на лидерската средба

Слободен Печат - 20.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, за денеска во 17.00 часот ја закажа лидерската средба во неговиот Кабинет на „Вила Водно“. Премиерот Зоран Заев пристигна на лидерската средба на вила Водно што ќе се одржува на покана на претседателот ...

Предвремените избори во фокусот на лидерската средба во вила Водно

Канал5 - 20.10.2019

Дали и кога ќе има предвремени избори, одговорот ќе се знае вечерва, по лидерската средба кај претседателот Пендаровски во вилата Водно. На средбата, на која присуство потврдија сите поканети лидери на парламентарните партии, се очекува да се ...

Ахмети прв пристигна во вила Водно, по него Касами, Села и Гаши (ВИДЕО)

Слободен Печат - 20.10.2019

По Ахмети, на средбата пристигнаа и претседателот на Движење Беса, Билал Касами, претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети прв пристигна во вила Водно на лидерската ...

ПО ЛИДЕРСКАТА: Заев оди на средба со помалите коалициони партнери

Фактор - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во 20 часот ќе има средба со помалите коалициски партнери. Лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се сретнат во претседателската вила на Водно на барање на претседателот Стево Пендаровски.

Заев вечерва на средба со неговите коалициски партнери?

Expres - 20.10.2019

По лидерската кај претседателот на државата Стево Пендаровски, премиерот вечерва ќе се сретна со лидерите на партиите кои се во коалиција со СДСМ. Седбата е закажана за За 20 часот, дознава Телма.

По лидерската кај Пендаровски, Заев на средба со коалициските партнери

Курир - 20.10.2019

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери, откако Македонија не доби одлука од ЕУ лидерите за старт на пристапните преговори. Претходно, лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се ...

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Макфакс - 20.10.2019

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега не се случила лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република ...

Учество на лидерската потврдија лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, Алијанса, ДПА, Алтернатива и Беса

CivilMedia - 20.10.2019

На лидерската средба што ја свика Претседателот Стево Пендаровски своето учество го потврдија учествуваат лидерите на политичките партии СДСМ Зоран Заев, ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Али Ахмети од ДУИ, Зијадин Села од Алијанса за Албанците, како и ...

Лидерска средба: Скопје нема да прифаќа интеграции од „Б“ категорија

Deutsche Welle - 20.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ја организира првата лидерска средба по црвеното светло од Брисел за европските интеграции. Во фокусот ќе бидат реафирмацијата на европскиот пат и предвремените избори.

Пендаровски домаќин на лидерска средба: Теми се Самитот на ЕУ и предвремени избори

Нова ТВ - 20.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски попладнево (17 ч.) во вила Водно ќе биде домаќин на лидерска средба со претседателите на најголемите партии во македонскиот Парламент. Закажана е по недобивањето на датум за почеток на пристапните преговори на Северна ...

Прва лидерска кај претседател без меѓународен фактор

Фактор - 20.10.2019

Лидерската средба организирана од Претседателот Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Имено лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република Македонија, а сега Република ...

Предвремените избори-тема на денешната лидерска средба

OhridNews - 20.10.2019

Попладне, со почеток во 17 часот, во вилата Водно ќе почне лидерската средба со претседателите на најголемите партии во македонскиот Парламент, а на која домаќин ќе биде претседателот Стево Пендаровски.

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Макфакс - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Лидерите кај Пендаровски ќе договорат датум за предвремени избори

Локално - 20.10.2019

Лидерите на најголемите парламентарни партии денеска во 17 часот во Вила Водно кај Претседателот Стево Пендаровски ќе разговараат за предвремените парламентарни избори кои премиерот Зоран Заев вчера ги најави.

Лидерската средба кај Пендаровски закажана за 17 часот

Република - 19.10.2019

Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните информации околу недобивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Нетпрес - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Утре за 17 часот закажана лидерската средба кај шефот на државата

ТВ21 - 19.10.2019

Лидерската средба е закажана за утре во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Пендаровски свика лидерска средба, на сите релевантни парламентарни партии и порача дека реформите мора да продолжат

Сител - 18.10.2019

Македонија нема непријатели во Европската унија, порача претседателот Пендаровски во обраќањето до нацијата. Според него, заклучоците на Европскиот совет не се во согласност со очекувањата, но и со претходните најави на Унијата.

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

Н.Македонија - 18.10.2019

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе се одржи лидерска средба. Како што се наведува во соопштението, на средбата ќе присуствуваат ...

Итна лидерска средба во „Вила Водно“, Пендаровски повикува на политичко обединување

ТВ21 - 18.10.2019

Одлуките на Европскиот совет за недобивање датум за старт на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, не се согласно нашите очекувања, а ниту пак со претходните најави на унијата, изјави Претседателот Стево Пендаровски.

Еве кој ќе оди на лидерска кај Пендаровски

Слободен Печат - 18.10.2019

Лидерската средба ќе биде на „Вила Водно“. Претседателот на државата, Стево Пендаровски, во недела за во 17.00 часот ја закажа лидерската средба во неговиот Кабинет на „Вила Водно“. На средбата ќе присуствуваат претседателите на најголемите ...

Пендаровски по недобивањето датум: Сега не е време за апатија

Expres - 18.10.2019

Шефот на државата в недела во Вила Водно ќе ги собере сите лидери на политичките партии – но наместо за датумот ќе се разговара за затвроената врата на Македонија од ЕУ. На адреса во Вила Водно стигнал позитивен одговор од сите поканети.

Во недела лидерска кај претседателот Пендаровски

ММС - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“.

В недела лидерска кај претседателот на државата

Сител - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Опсервер - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО НАЦИЈАТА: Време е да се обединиме – претседателот закажа лидерска во недела

Магазин - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Пендаровски свика лидерска средба, на сите релевантни парламентарни партии и порача дека реформите мора да продолжат

4NEWS - 18.10.2019

Македонија нема непријатели во Европската унија, порача претседателот Пендаровски во обраќањето до нацијата. Според него, заклучоците на Европскиот совет не се во согласност со очекувањата, но и со претходните најави на Унијата.

В недела лидерска кај претседателот на државата

4NEWS - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

Точка - 18.10.2019

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе се одржи лидерска средба. Како што се наведува во соопштението, на средбата ќе присуствуваат ...

Лидерите на партиите денеска ќе се договорат за датумот за предвремени парламентарни избори

Скопје1 - 18.10.2019

На иницијатива на Претседателот Стево Пендаровски, декнеска во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“, со почеток во 17:00 часот ќе се одржи лидерска средба, на која ќе присуствуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Либертас - 18.10.2019

– Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Итна лидерска средба во „Вила Водно“, Пендаровски повикува на политичко обединување

4NEWS - 18.10.2019

Одлуките на Европскиот совет за недобивање датум за старт на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, не се согласно нашите очекувања, а ниту пак со претходните најави на унијата, изјави Претседателот Стево Пендаровски.

Лидерската средба кај Претседателот Пендаровски ќе се оддржи утре во 17:00 часот

MakPress - 19.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Утре за 17 часот закажана лидерската средба кај шефот на државата

4NEWS - 19.10.2019

Лидерската средба е закажана за утре во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај Пендаровски

24Инфо - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Курир - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Денеска во 17 часот лидерска средба кај Пендаровски

МКД - 19.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи денеска во 17 часот во „Вила Водно".

Лидерите на најголемите партии денеска ќе договараат датум за избори

iPortal - 20.10.2019

Лидерите на најголемите парламентарни партии денеска во 17 часот во Вила Водно кај Претседателот Стево Пендаровски ќе разговараат за предвремените парламентарни избори кои премиерот Зоран Заев вчера ги најави.

Кој се доаѓа на лидерската средба?

Фактор - 20.10.2019

Поканата за лидерска средба е прифатена од сите лидери. На лидерската ќе се појават претседателот на СДСМ, Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, ...

Датумот за избори ќе се договара кај Пендаровски

PressingTV - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните информации околу недобивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

Лидерска средба денеска со претседателот Пендаровски

Фокус - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за денеска попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум ...

Лидерска средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Centar - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Точка - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Денеска во 17:00 часот лидерска кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

MTM - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Лидерска средба: Скопје нема да прифаќа интеграции од „Б“ категорија

Либертас - 20.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ја организира првата лидерска средба по црвеното светло од Брисел за европските интеграции. Во фокусот ќе бидат реафирмацијата на европскиот пат и предвремените избори.