TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија го премина прагот од 100.000 починати од коронавирус

Канал5 - 08.03.2021

Италија со денесшните 318 починати премина прагот од 100.000 починати во пандемијата со коронавирусот, една година по почетокот на заразата, објави министерството за здравство. Вкупно ви Италија починале 100.103 луѓе, а најзафатени региони се ...

ЦРН РЕКОРД: Италија надмина 100.000 починати од коронавирусот

Фактор - 08.03.2021

Црн рекорд бележи Италија. Земјата со денешните 318 починати од кроонавирусот го надмина прагот од 100.000 жртви, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство.

Италијанско Министерство за здравство: Го минавме прагот од 100.000 починати од ковид-19

Слободен Печат - 08.03.2021

Италија денеска го мина прагот од 100.000 починати лица од ковид-19, соопшти тамошното Министерство за здравство . Во последните 24 часа во земјата се регистрирани 318 смртни случаи со кои вкупната бројка од почетокот на пандемијата изнесува 100.103.

Италија го надмина прагот од 100.000 починати од Ковид-19

Независен - 08.03.2021

Италија со денешните 318 починати од кроона вирус го надмина прагот од 100.000 жртви на Ковид-19, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство. Вкупно во Италија досега починаа 100.103 луѓе, а најзафатените региони се ...

Италија со над 100.000 починати од ковид-19

+инфо - 08.03.2021

Италија со денешните 318 починати од кроонавирусот го надмина прагот од 100.000 жртви на ковид-19, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство. Вкупно во Италија досега починаа 100.103 луѓе, а најзафатените региони ...

Вртоглава бројка на починати за една година: Италија руши секакви рекорди по смртност од коронавирусот

Курир - 08.03.2021

Италија со денешните 318 починати од кроонавирусот го надмина прагот од 100.000 жртви на ковид-19, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство. Вкупно во Италија досега починаа 100.103 луѓе, а најзафатените региони ...

Италија руши секакви рекорди по смртност од коронавирусот

Press24 - 08.03.2021

Италија со денешните 318 починати од кроонавирусот го надмина прагот од 100.000 жртви на ковид-19, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство. Вкупно во Италија досега починаа 100.103 луѓе, а најзафатените региони ...

Над 100.000 починати во Италија од Ковид-19

Нетпрес - 08.03.2021

Италија со денешните 318 починати од кроонавирусот го надмина прагот од 100.000 жртви на ковид-19, една година откако изби заразата, објави денеска Министерството за здравство. Вкупно во Италија досега починаа 100.103 луѓе, а најзафатените региони ...