TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Крвав судир на автобус полн со ученици - се враќале од екскурзија од Италија, возачот загинал

Press24 - 14.09.2018

Автобус кој превезувал средношколци од источно Сараево, БиХ, се судрил утринава со камион во Италија, а во несреќата еден од возачите на автобусот загинал, додека 22 деца се повредени. До судир дошло во околината Бреше, а еден од возачите загинал на ...

Нема билет за вреќи со пипер во градските автобуси

+инфо - 14.09.2018

Правилата велат во автобус не е дозволено да се внесе: личен багаж чии димензии се поголеми од (100х60х25) или потешки од 30 килограми, потоа оружје, високо запаливи, експлозовни, отровни и други опасни материи, велосипеди лизгалки ролери...

Автобус со ученици од БиХ се судри со камион во Италија, возачот загина

Макфакс - 14.09.2018

Автобус со средношколци од БиХ се судри во петокот наутро со камион во Италија, при што загина еден од возачите на автобусот, додека најмалку 16 деца беа повредени. Се работи за средношколци од Источно Сараево, кои се враќале од екскурзија во ...

Фото: Тешка сообраќајна несреќа на автобус со ученици од БиХ, загина возачот, повредени 12 ученици

Канал5 - 14.09.2018

Автобус со средношколци од Босна и Херцеговина утрово се судри со камион во Италија, при што на лице место загинал возачот на автобусот, а 12 ученици се повредени. Трагичната несреќа се случила на автопатот А21 на делницата Торино – Бреша.

ТРАГЕДИЈА ВО РЕГИОНОТ: Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место (ФОТО)

Курир - 14.09.2018

Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион утрово во Италија. Во несреќата еден од возачите на автобусот загинал на лице место, додека 22 деца се повредени. За време на судирот во автобусот се наоѓале 36 деца, а полицијата ја ...

Нема билет за вреќи со пипер во градските автобуси

Скопје инфо - 15.09.2018

Граѓаните кои се возат во автобусите на Јавното сообраќајно претприајтие и приватните превозници се жалат дека многу често се случува да бидат симнати од автобус, ако сакаат да внесат торба на тркала.

Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место

24Инфо - 15.09.2018

Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион утрово во Италија. Во несреќата еден од возачите на автобусот загинал на лице место, додека 22 ...

Нема билет за вреќи со пипер во автобусите на ЈСП

Скопје24 - 15.09.2018

Граѓаните кои се возат во автобусите на Јавното сообраќајно претприајтие и приватните превозници се жалат дека многу често се случува да бидат симнати од автобус, ако сакаат да внесат торба на тркала, пренесува Плусинфо.