TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

Сител - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Н.Македонија - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Р.С.Европа - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива по една коловозна лента

Press24 - 10.01.2019

Снегот и вечерва без престан вее низ Македонија. АМСМ апелираат да се носи зимска опрема и да се внимава на лизгавите коловози. - Од 19.15ч сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива ...

Нема информации дали во моментот на паѓање на лавината имало автомобили кои сообраќале кон Дебар или Маврово.

Либертас - 10.01.2019

Лавината од снег која се урна околу 15 часот на патниот правец Дебар –Маврово во близина на Манастирот „Свети Јован Бигорски,“ околу 1оо метри пред бензинската пумпа на „Макпетрол“ се уште не е започната да се чисти, з а Либертас изјави ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“ наизменично по една ...

Курир - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Свлечиште на патот Маврово-Дебар, сообраќајот во целосен прекин

Макфакс - 10.01.2019

Од Авто-мото сојузот на Македонија информираат дека од 14 часот и 40 минути, поради свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манстирот „Св.Јован Бигорски“, сообраќајот е во целосен прекин.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Вечер - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Лавина во Македонија го прекина сообраќајот

Фактор - 10.01.2019

Лавина кај Бигорскиoт манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар. Таа паднала во близина на манастирот, неколку стотини метри пред бензинската. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Обновено: Најнови информации за сообраќајот на државните патишта

OhridNews - 10.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат. Врнежи на снег со променлив интензитет има на целата територија ...

Забрана за камиони на патните правци Струга-Ќафасан и Маврово – Дебар

Сител - 09.01.2019

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат. Од 04:10 часот, забрана за сообраќај на камиони има и на патниот ...

Забрана за камиони на Ќафасан и на патот Маврово – Дебар

Макфакс - 09.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурни екипи на Македонија Пат. Забрана за движење на тешки товарни возила има на патниот правец крак ...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

А1 On - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Внимателно возење, можна појава на голомразица

Скопје1 - 09.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, а на планинските превои со остатоци од кашест снег на коловозот. „Забрана за движење на тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово-Дебар и Струга граничен премин ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар наизменично по една коловозна лента

Слободен Печат - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски”, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат”.

Свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, сообраќајот во целосен прекин

24Инфо - 10.01.2019

Од Авто-мото сојузот на Македонија информираат дека од 14 часот и 40 минути, поради свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манстирот „Св.Јован Бигорски“, сообраќајот е во целосен прекин.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Либертас - 10.01.2019

нежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Лавината паднала во близина на Бигорскиот манастир, неколку стотини метри пред бензинската ...

Прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар поради свлечиште

Скопје1 - 10.01.2019

На патниот правец Маврово – Дебар и обратно, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, поради свлечиште, сообраќајот е во целосен прекин. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од ...

Снег низ Македонија, забрана за камиони на патот Струга-Ќафасан и Маврово–Дебар

24 Вести - 09.01.2019

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат. Од 04:10 часот, забрана за сообраќај на камиони има и на патниот ...

Забрана за камиони на Ќафасан и на патот Маврово-Дебар

Точка - 09.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурни екипи на Македонија Пат. Забрана за движење на тешки товарни возила има на патниот правец крак ...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

Нова ТВ - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајот на патот Маврово – Дебар, во близина на „Св.Јован Бигорски“ наизменично по една лента

Нова ТВ - 10.01.2019

Од 19 часот и 15 минути сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, сообраќајот во целосен прекин

А1 On - 10.01.2019

Од Авто-мото сојузот на Македонија информираат дека од 14 часот и 40 минути, поради свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манстирот „Св.Јован Бигорски“, сообраќајот е во целосен прекин.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Слободен Печат - 10.01.2019

Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се знае дека екипи на „Македонијапат“ и друга механизација се упатени на местото за да обезбедат проодност.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Макфакс - 10.01.2019

Патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци ...

Забрана за камиони на патните прави Струга-Ќафасан и Маврово – Дебар

Канал5 - 09.01.2019

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат. Од 04:10 часот, забрана за сообраќај на камиони има и на патниот ...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски"

Канал5 - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски", кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“ наизменично по една ...

Вечер - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Свлечиште на патниот правец Маврово-Дебар, сообраќајот во целосен прекин

Точка - 10.01.2019

Од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 14 часот и 40 минути, поради свлечиште на патниот правец Маврово-Дебар, во близина на манстирот „Св.Јован Бигорски“ сообраќајот е во целосен прекин.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

MTM - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива по една лента

А1 On - 10.01.2019

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар, кој беше во прекин поради свлечиште, се одвива по една лента. „Од 19 и 15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот Св.

Забрана за камиони на патните прави Струга-Ќафасан и Маврово – Дебар

Независен - 09.01.2019

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат. Од 04:10 часот, забрана за сообраќај на камиони има и на патниот ...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

Опсервер - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“ наизменично по една ...

Сител - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Алфа - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Делумно исчистен патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Точка - 10.01.2019

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар, кој беше во прекин поради свлечиште, се одвива по една лента. „Од 19 и 15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот Св.

Каде е воведена забрана за движење на товарни возила?

Пулс24 - 09.01.2019

Од 04:10 часот рано утрово забрана за сообраќај на камиони има на патниот правец крак Маврово – Дебар. Исто така од 07:15 часот поради снег на коловозот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила и на патниот правец Струга – граничен ...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

Вечер - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Прекин во сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Фокус - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

еМагазин - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Сообраќајот на патот Маврово – Дебар се одвива по една лента

+инфо - 10.01.2019

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар, кој беше во прекин поради свлечиште, се одвива по една лента. – Од 19.15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот Св.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

+инфо - 10.01.2019

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски" наизменично по една ...

Канал5 - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски", се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат".

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Press24 - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Наизменично одвивање на сообраќајот кај Бигорскиот манастир

Нетпрес - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Курир - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски" наизменично по една ...

MTM - 10.01.2019

Од 19:15 часот сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски", се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат".

Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Канал5 - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се ...

Лавина кај Бигорскиот манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Пулс24 - 10.01.2019

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Лавината паднала во близина на Бигорскиот манастир, неколку стотини метри пред бензинската ...