TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО+ВИДЕО: Силно полициско обезбедување под Кале, се чекаат бугарските делегации

Слободен Печат - 04.02.2023

Откако заврши официјалниот дел на честувањето на 151-годишнина од раѓањето на македонскиот великан и револуционер Гоце Делчев, под Кале околу црквата Св. Спас останаа полициските единици кои го обезбедуваат гробот на Гоце Делчев, во исчекување на ...

ВИДЕО: Македонскиот државен врв и политичарите му се поклонија на Гоце Делчев, се очекува бугарската делегација

А1 On

ВИДЕО: Македонскиот државен врв положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев под силно полициско обезбедување

Либертас

Засилени безбедносни мерки во Скопје по повод одбележувањето на 151-годишнината на Гоце Делчев

Во Центар

Министерот за внатрешни работи ќе ја предводи бугарската делегација во Скопје по повод годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Во Центар

(ФОТО+ВИДЕО) Само новинарски екипи се пуштаат накај црквата „Св. Спас“, полицијата им врши проверки, хеликоптер го надлетува просторот

360 степени

МНР на Бугарија ги демантира изјавите на премиерот Ковачевски дека владата не била известена за бугарска делегација

Република

360 степени Макфакс Денешен Локално Zoom Во Центар Фокус Фактор

Делегацијата од Бугарија, до овој момент, се' уште нема положено цвеќе

24 Вести - 04.02.2023

Делегација од Бугарија до овој момент не положи цвеќе. Според информации на тв 24, официјална Софија со нота побарала од МНР и МВР да се поклони пред гробот на Гоце Делчев во период меѓу 12:00 и 14:00 часот.

Демерџиев: Македонската страна одби заедно да положиме цвеќе на гробот на Гоце Делчев

ТВ21

Демерџиев и Меџидиев пристигнаа во Скопје – ќе ги чекаат сонародниците за да положат цвеќе на гробот на Гоце Делчев

4NEWS

Демерџиев: Предложив заедно да положиме цвеќе на гробот на Гоце Делчев, Скопје одби

Zoom

Бугарскиот министер Демерџиев утре ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Р.С.Европа

Бугарскиот министер Демерџиев утре ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Опсервер

Бугарскиот министер за внатрешни Демерџиев доаѓа во Скопје за роденденот на Делчев

еМагазин

МКД Н.Македонија Либертас Канал5 Курир Lider Бриф Пулс24

Демерџиев: Имам податоци за Бугари запрени на границата со Македонија

ТВ21 - 04.02.2023

Бугарскиот министер за внатрешни работи Иван Демерџиев има податоци за бугарски државјани запрени на границата со Република Северна Македонија. Според неговите зборови, сепак, тие „не се толку многу“.

„ЛИЧНО ЌЕ ГИ ЧЕКАМ БУГАРИТЕ ДА ДОЈДАТ ВО СКОПЈЕ“: Демерџиев потврди дека има список на лица на кои им е забранет влез

Фактор

БУГАРСКОТО МНР ГО ДЕМАНТИРА КОВАЧЕВСКИ: „Владата во Скопје е известена за пристигнувањето на Демерџиев“

Фактор

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје

24 Вести

Демерџиев: Има запрени бугарски државјани, но околу 150 ќе пристигнат во Скопје

Press24

Демерџиев: Имам податоци за Бугари запрени на границата со Македонија

4NEWS

БНТ: 14 бугарски државјани се на списокот со забранет влез во С Македонија

360 степени

Република

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце ...

Бизнис Вести - 04.02.2023

Околу сто до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје на одбележување на раѓањето на Гоце Делчев, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Иван Демерџиев, Како што јави БТА, тој очекува дека ќе бидат исполнат ...

Демерџиев: Има податоци за бугарски државјани кои се спречени да влезат во Македонија, ќе видиме колку причините се оправдани

Локално

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје

Сител

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

MakPress

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

Бриф

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје

Канал5

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

Либертас

Н.Македонија Кајгана ММС МКД Република Опсервер Слободен Печат Курир