TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Меган Маркл за својот роденден носеше две огрлици кои имаат посебно значење за војвотката

Слободен Печат - 05.08.2021

Меган Маркл се јави од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија и разговараше преку видео повик со актерката и комичарка Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. За време на разговорот, вратот на Војвотката беше украсен со дизајнирани огрлици кои ...

Меган Маркл за својот роденден носеше два ѓердани, кои привлекоа посебно внимание

Попара - 05.08.2021

„40 -ти роденден ми е и имам идеја…“, рече Меган Меган Маркл одговори од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија и разговараше со видео повик со актерката и комичарка Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект.

Меган Маркл со нова иницијатива за нејзиниот роденден (ВИДЕО)

MTM - 05.08.2021

Војвотката од Сасекс Меган Маркл го прослави својот 40 -ти роденден со видео во кое ги покани нејзините пријатели да им помогнат на жените да се вратат на работа по пандемијата, објавија светските новински агенции.

Меган Маркл го прослави својот роденден – една честитка никако не ја очекуваше, еве од кого е

4NEWS - 05.08.2021

Војвотката од Сасекс Меган Маркл го прослави својот 40-ти роденден, а според тамошните медиуми таа планира интимна прослава во нејзиниот дом со околу 60 гости. Но, потегот на кралицата Елизабета се чини дека и го „украде“ моментот.

Меган објавила посебно видео за 40-от роденден: Следбениците ја исплукале! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 05.08.2021

На крајот од видеото се појавува и Хари кој жонглира во дворот Меган Маркл по повод 40-от роденден го објавила првото видео во кое се појавува по раѓањето на ќерката Лилибет Дајана. Војвотката од Сасекс го снимила видеото во својот дом во Монтесити ...

Шокантно признание на Меган Маркл: Пријателите ми посочија да не се мажам за Хари, зошто ќе ме расргнат

Хаштаг - 05.08.2021

Шокантно признание на Меган Маркл... Таа стана симбол на храброст но и на горчина. По фамозното интервју кај Опра, Меган маркл и принцот Хари сворија армија од обожаватели и исто толкав број на тие кои не ги поддржуваат.

Војвотката од Сасекс го одбележа роденденот со иницирање проект за менторирање на жени

MTM - 05.08.2021

За да го одбележи својот 40. роденден на 4 август, војвотката од Сасекс го објави стартот на нова амбициозна менторска програма за жени, 40 x 40, во која 40 нејзини пријатели ќе позајмат 40 минути од своето време за да бидат ментори некому во ...

Меган Маркл го одбележа роденденот со иницирање на проект за менторирање на жени

Н.Македонија - 05.08.2021

За да го одбележи својот 40-ти роденден војвотката од Сасекс вчера го објави стартот на нова амбициозна менторска програма за жени, „40 x 40“, во која 40 нејзини пријатели ќе позајмат 40 минути од своето време за да бидат ментори некому во неволја.

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ ЗА МЕГАН МАРКЛ: „Ми нареди да земам куче, веднаш штом можам„

Попара - 05.08.2021

Војвотката од Сасекс и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл денеска полни 40 години. Како ќерка на афроамериканка и белец, Меган цел живот се бореше со разни расистички навреди, почнувајќи од детството во Калифорнија до Холивуд, каде што имаше ...

Меган Маркл за роденденот носеше две ланчиња кои имаат посебно значење

Хаштаг - 05.08.2021

Меган Маркл се јави од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија и во видео повик зборуваше со актерката и комичарка Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. За време на разговорот, двете дизајнирани ланчиња на Меган, кои кријат посебно значење, ...

Меган Маркл објави видео за 40. роденден, и првпат ја покажа новородената ќерка Лилибет (ФОТО+ВИДЕО)

+инфо - 05.08.2021

Меган Маркл за првпат во своето видео по повод 40-тиот роденден ја покажа својата ќерка Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор. Во видеото, кое го објави на профилот на Фондацијата Арчевел на Инстаграм, Меган ја ангажирала актерката Мелиса Мекарти за да ...

Меган Маркл наполни 40 години и има нова иницијатива

Курир - 05.08.2021

Меган Маркл вчера наполни 40 години и, по тој повод, од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија зборуваше преку видеоврска со комичарката Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. Тука во близина беше присутен и принцот Хари… -Ова е мојот 40-ти роденден ...

Зошто Меган Маркл беше исмејувана на првото појавување по повод 40-тиот роденден?

Црнобело - 05.08.2021

Во соработка со комичарката Мелиса Мекарти, Меган Маркл направи видео во кое ја споделува својата инцијатива да им помогне на жените кои останале без работа во пандемијата да си најдат ново работно место.

Се појави видео од Меган Маркл во разголена варијанта (видео)

Хитпортал - 05.08.2021

Актерката Меган Маркл денес го прославува својот 40 ти роденден. Откако стана сопруга на принцот Хари, Меган константно е во фоуксот на јавноста. Деновиве на социјалните мрежи повторно е актуелизирано ретро видео снимано во 2013 година, на кое се ...

Меган Маркл наполни 40 години и има нова иницијатива

Опсервер - 05.08.2021

– Меган Маркл вчера наполни 40 години и, по тој повод, од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија зборуваше преку видеоврска со комичарката Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. Тука во близина беше присутен и принцот Хари… – Ова е мојот 40-ти ...

Меган Маркл наполни 40 години и има нова иницијатива

Вечер Прес - 05.08.2021

Меган Маркл вчера наполни 40 години и, по тој повод, од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија зборуваше преку видеоврска со комичарката Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. Тука во близина беше присутен и принцот Хари… – Ова е мојот 40-ти ...

Меган Маркл наполни 40 години и има нова иницијатива

MakPress - 05.08.2021

Меган Маркл вчера наполни 40 години и, по тој повод, од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија зборуваше преку видеоврска со комичарката Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. Тука во близина беше присутен и принцот Хари… – Ова е мојот 40-ти ...

Меган Маркл наполни 40 години и има нова иницијатива

Либертас - 05.08.2021

– Меган Маркл вчера наполни 40 години и, по тој повод, од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија зборуваше преку видеоврска со комичарката Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. Тука во близина беше присутен и принцот Хари… – Ова е мојот 40-ти ...

Меган Маркл објави снимка од 40. роденден, се гледа и малечката Лилибет (ВИДЕО)

Канал5 - 04.08.2021

Меган Маркл го слави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која е родена на почетокот на јуни. Во видеото, кое го објави на профилот на Фондацијата Арчевел на ...

На 40-тиот роденден на Меган се појави и фотографија од ќерката Лилибет

Локално - 05.08.2021

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дајана, која е родена на почетокот на јуни.

ФОТО+ВИДЕО | „40х40“: Меган Маркл се појави во друштво на Мелиса Мекарти по повод својот роденден

Слободен Печат - 05.08.2021

Меган Маркл вчера го прослави својот 40-ти роденден и по тој повод објави видео во кое се појавува прв пат по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни.

На 40-тиот роденден на Меган Маркл: Се појави фотографија од ќерката на војвотката, Лилибет

Фактор - 05.08.2021

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни.

(ВИДЕО) РАБОТНА ПРОСЛАВА: На 40. роденден на војвотката се појавила и фотографија од ќерката Лилибет Дајана…

Екран - 05.08.2021

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни.

Никој не очекуваше: Прославата за 40-от роденден на Меган Маркл го прекина изненадување од Британија

Хаштаг - 04.08.2021

Роденденот на Меган Маркл оваа година е посреќен од било кога... На официјалните профили на кралицата Елизабета на социјалните мрежи утрово можеше да се забележат честитките за Меган Маркл.

Членовите на КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ја изненадија Меган Маркл со ГЕСТ за нејзиниот роденден: Ова е она што многумина го ...

Попара - 04.08.2021

Значаен потег. Денес, Меган Маркл полни четириесет години, а очите на јавноста беа насочени кон членовите на кралското семејство. Цела Британија чекаше да види дали ќе следат честитки од членовите на семејството по скандалозното интервју со Опра ...

Роденденско видео: Како изгледа домот на Меган и Хари во Монтесито?

Независен - 04.08.2021

САД- Меган Маркл оваа година не го слави приватно својот 40 -ти роденден. Војвотката од Сасекс најави нова програма, 40×40, на непрофитниот сајт двојката , на Арчевел, насочен кон менторство.

Не можела да го сокрие воодушевувањето: Меган Маркл го прославува 40-от роденден, а овој потег на кралицата Елизабета ...

Точка - 04.08.2021

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, денеска го прославува 40-от роденден, а според информациите кои неодамна протекоа во јавноста, забавата ќе биде одржана во нејзиниот дом со присуство на 60 гости.

Овој потег на кралицата никој не го очекуваше на денот на роденденот на Меган!

Курир - 04.08.2021

Меган Маркл денеска го прославува јубилејниот 40-ти роденден. Како што пренесуваат странските медиуми, војвотката од Сасекс планира интимна прослава во нејзиниот дом со шеесетина гости. Она што го одбележи денот е потегот на кралицата Елизабета кој ...