TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камион удрил во двајца пешаци во Прилеп

Макфакс - 11.12.2019

Две жени со тешки повреди биле пренесени во болница откако во нив удрил камион. Несреќата се случила вчера во 18 и 30 часот на булеварот Гоце Делчев во Прилеп. Според информациите на МВР, камион „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван ...

Две жени прегазени од камион во Прилеп

Сител - 11.12.2019

Вчера во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Две жени тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Слободен Печат - 11.12.2019

Повредените жени здобиле тешки повреди и завршиле на лекување во болница. Вчера околу 18.30 часот на булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп, камион „мерцедес“ управувано од Н.Х.(47) од прилепското село Лажани удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.

Прилепчанки тешко повредени, прегазени од товарно возило

Курир - 11.12.2019

Две жени се здобиле со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп. -Товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.

Прилеп: Тешко повредени пешаци откако товарно возило удрило во нив

ТВ21 - 11.12.2019

На 10.12.2019 во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Тешка несреќа во Македонија: Камион прегази две жени

Press24 - 11.12.2019

Две жени прегазени од камион се здобиле со тешки повреди во Прилеп. Во 18.30 часот на булеварот„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од 47-годишниот Н.Х.

Камион прегазил две прилепчанки

24Инфо - 11.12.2019

На 10.12.2019 во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Две жени прегазени од камион во Прилеп

МКД - 11.12.2019

Вчера во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Две жени прегазени од камион во Прилеп

4NEWS - 11.12.2019

Вчера во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Камион удрил во двајца пешаци во Прилеп

Н.Македонија - 11.12.2019

Две жени со тешки повреди биле пренесени во болница откако во нив удрил камион. Несреќата се случила вчера во 18:30 часот на булеварот Гоце Делчев во Прилеп. Според информациите на МВР, камион „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван ...

Тешка несреќа во Македонија: Камион прегази две жени

Centar - 11.12.2019

Две жени со тешки повреди биле пренесени во болница откако во нив удрил камион. Несреќата се случила вчера во 18 и 30 часот на булеварот Гоце Делчев во Прилеп. Според информациите на МВР, камион „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван ...

Камион прегази две жени во Прилеп

Фокус - 11.12.2019

Вчера попладне, камион прегазил две жени во Прилеп, при што истите веднаш биле хоспитализирани во Општата болница во Прилеп. „На 10.12.2019 во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, ...

Камион прегази две жени во Прилеп

Либертас - 11.12.2019

Вчера попладне, камион прегазил две жени во Прилеп, при што истите веднаш биле хоспитализирани во Општата болница во Прилеп. „На 10.12.2019 во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, ...