TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погонско гориво на најдобрите: Четири нутритивни навики на НБА кошаркарите

Точка - 14.03.2018

Мускулатурата и физичкиот изглед на денешните кошаркари е значајно променета во однос на времето пред 20 и повеќе години. Денешните кошаркари поседуваат мускулести тела со мал процент на масти во организмот, а токму физичките предиспозиции им даваат ...

Како полесно се губат килограми, со вежбање или со диети?!

Боза - 13.03.2018

Најновите истражувања ги разбиваат старите заблуди кога станува збор за односот меѓу диетите, вежбањето и метаболизмот. Со години фитнес тренерите и книгите за диети повторуваа дека редовното вежбање го забрзува метаболизмот, и тоа преку целиот ден, ...

Девојките полудеа по оваа диета: Ослабете 1 килограм додека спиете

Lady - 13.03.2018

Поголемиот број диети се базираат на откажување од храна, но оваа диета е поразлична и ветува минус 3 килограми за помалку од недела дена. Супер е што со оваа диета ќе можете да уживате во компир, тестенини дури и чаша вино секој ден.