TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претстави, перформанси, концерти и работилници на годинешниот МОТ

Радио МОФ - 11.09.2019

Овогодишниот Млад отворен театат (МОТ) ќе понуди вкупно 21 претстава и перформанси, два концерти, работилници и промоции. МОТ го слави својот 44 роденден, започнува на 13 и ќе трае се до 21 септември.

МОТ од 13 до 21 септември на шест сцени низ Скопје

Макфакс - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.Фестивалот се отвора со ...

„Оваа зграда зборува (на)вистина“ в петок ќе го отвори МОТ

+инфо - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

Шеснаесет претстави и пет придружни настани на 44. Млад отворен театар

Локално - 11.09.2019

Со победникот на Прашкото квадриенале – перформансот „Оваа зграда (на)вистина зборува“ на уметникот Филип Јовановски, в петок од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе почне 44-тиот фестивал „Млад отворен театар“.

Распродадена словенечката претстава што трае 10 часа, МОТ почнува В петок

Сакам да кажам - 11.09.2019

Дваесет и еден настан ќе има на 44. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе се одржува од 13 до 21 септември во Младинскиот културен центар (МКЦ), Националната опера и балет (НОБ), кино Фросина, Кино Култура, Железничка зграда, Театар Комедија, ...

ВИДЕО: На 13 септември почнува 44-то издание на МОТ

А1 On - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

Шеснаесет претстави и пет придружни настани на 44. Млад отворен театар

Опсервер - 11.09.2019

Со победникот на Прашкото квадриенале – перформансот „Оваа зграда (на)вистина зборува“ на уметникот Филип Јовановски, в петок од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе почне 44-тиот фестивал „Млад отворен театар“.

44. Меѓународен театарски фестивал МОТ 2019

Скопје1 - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.

На 13 септември почнува 44-то издание на МОТ

Бизнис Вести - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

Шеснаесет претстави и пет придружни настани на 44. Млад отворен театар

MakPress - 11.09.2019

Со победникот на Прашкото квадриенале – перформансот „Оваа зграда (на)вистина зборува“ на уметникот Филип Јовановски, в петок од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе почне 44-тиот фестивал „Млад отворен театар“.

„Оваа зграда (на)вистина зборува“ прашкото квардинале за перформанс, дизајн и простор ќе го отвори МОТ

Либертас - 11.09.2019

Септември е во исчекување на најголемиот меѓународен театарски фестивал во Северна Македoнија, 44 – то издание на Млад отворен театар (МОТ), кој годинава се одржува малку порано од стандардниот термин, од 13 до 21 овој месец.

На 13 -ти септември почнува 44-то издание на МОТ (ВИДЕО)

MTM - 11.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

Победникот на Прашкото квадринале за перформанс го отвора 44. МОТ

Вечер - 11.09.2019

„МОТ станува институција по која се препознава нашиот град. Станува збор за 44-годишна традиција на најголемиот фестивал на театарот во нашата држава – Млад отворен театар. Ќе имаме ретка можност со перформансот што годинава е награден на Прашкото ...

На 13 септември почнува 44-то издание на МОТ

Екран - 12.09.2019

Mеѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ), годинава ќе биде домаќин на повеќе интересни театарски претстави од 8 држави кои во периодот од 13. до 21. септември на различни сцени ќе се претстават пред скопската публика.

44. МОТ почнува в петок, нема веќе билети за претставата на Словенците „Се уште без добар наслов“ која трае 10 и пол ...

Република - 11.09.2019

МОТ ќе се случува на шест сцени низ Скопје, Национална опера и балет, Кино Култура, Железничка зграда, Театар Комедија, сала Фросина – МКЦ, Дансинг сала – МКЦ и Драмски театар и една во Велес – Театар Јордан Хаџи Констатинов Џинот Нема повеќе билети ...