TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вооружена престрелка во Љубош, двајца повредени мажи донесени во Градската болница

Фокус - 14.01.2021

Пред околу еден час се случил вооружен инцидент во селото Љубош, при што двајца мажи биле повредени со пиштол. Повредените биле пренесени во Градската болница „Св.Наум Охридски“. -Денеска во 13.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред деловен ...

ВИДЕО: Престрелка во Скопје - силно полициско обезбедување пред Градската болница

Press24

Оружена престрелка во с.Љубош, две лица повредени

МКД

МВР за хаосот пред Градската болница: Двајца се повредени во вооружена пресметка во селото Љубош

+инфо

МВР со детали за пукањето во Скопје - две лица со повреди донесени во Градска болница

Press24

Метеж пред Градска болница по носењето на двајца повредени во оружена пресметка

Н.Македонија

Пресметка со огнено оружје во Батинци

Алсат-М

Локално Сител Нетпрес iPortal Граѓански збор Алсат-М

ВИДЕО: Пукање пред Градска, откако претходно влетал со автомобил

А1 On - 14.01.2021

Има повредени од пукањето кое попладнево се случи пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Болницата е опколена со полиција откако засега непознато лице влетало со автомобил „голф 5“, извадило пиштол и пукало. Моментално се врши увид.

ФОТО: Пукање пред Градска болница - влетал со „голф“, па извадил пиштол

Press24

Со голф влетал во Градската болница, па им извадил пиштол на полицајците

+инфо

Хаос пред Градска болница: Со пиштол се заканувал на полиција, едно лице е рането (ФОТО)

Нетпрес

Престрелка во Цементара, драма кај Градска

24Инфо

Влетал со Голф 5 кај Градска и вперил пиштол во полицијата, едно лице е рането

Точка

ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА Е ХАОТИЧНО - еве до што доведоа нерасчистени сметки меѓу две семејства

Фактор

Локално Во Центар Курир Вечер Скопје инфо Мак. Весник Независен Либертас

Од МВР за ТВ21 за инцидентот: Две лица повредени, едното на итна операција поради сериозноста на повредите

ТВ21 - 14.01.2021

МВР се огласи по повод денешниот инцидент. Од МВР за ТВ21 потврдија дека имало инцидент и дека се случил во селото Љубош, при што повредени се две лица, од кои едното со посериозни повреди.

Крвав инцидент пред старата Градска болница во Скопје, има повредени, се чекаат детали

24 Вести

Расправија претходела на пукањето – МВР со детали за инцидентот по кој двајца повредени завршија во Градска

Република

Од МВР за ТВ21 за инцидентот: Две лица повредени, едното на итна операција поради сериозноста на повредите

Курир

Расправија претходела на пукањето – МВР со детали за инцидентот по кој двајца повредени завршија во Градска

Скопје инфо

Крвав инцидент во скопски Љубош, повредените донесени во Градска болница

24 Вести

Метеж пред поранешна градска болница – донесени ранети мажи, претходеле пукотници во Љубош

Канал5 - 14.01.2021

Метеж пред поранешната градска болница спроти Собранието. Неофицијално, имало и пукотници. Влезот на болницата е блокиран од полиција. Од автомобил со скршени стакла биле донесени двајца ранети мажи, вперено оружје и кон полицијата?! Болницата ...

Метеж пред поранешна градска болница – ранет маж донесен во болницата

Канал5