TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Наполи постигнал гол по само 9 секунди, меѓутоа тоа не е рекорд во Италија

Sport M - 25.01.2021

Наполи загуби на гостувањето кај Верона со 3:1 иако први поведоа. Како за утеха во овој убедлив пораз можеби на Лозано ќе му остане брзиот гол кој го постигна. Имено, тој ја затресе мрежата на домаќините по само девет секунди игра.

Наполи даде гол после само 9 секунди

Оff.net

ВИДЕО: Ова е вториот најбрз гол во историјата на Серија А, Лозано од Наполи погоди по само 9 секунди

Дриблинг

Гол за 9 секунди на Наполи втор најбрз гол во историјата во Калчо

Канал5

Верона го урна Наполи, Џенова подобра од Калјари

Нетпрес

Важна победа за Џенова и Пандев, Верона подобра од Наполи на Елмас (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Триумф за Пандев и Џенова, Наполи даде експресен гол па прими три од Верона

Слободен Печат

Спортманија Sport M 24Фудбал Sport 1 TopSport Gol.mk SportMedia Дриблинг

ВИДЕО: Сампдорија за едно полувреме ги освои бодовите на „Енио Тардини“ кај Парма

Gol.mk - 24.01.2021

Екипата на Сампдорија се радува на триумф на „Енио Тардини“ над Парма од 0-2 (0-2), во рамките на 19. коло на Серија А . Дуелот понуди два гола само во првиот дел, кои се испоставија како доволни за гостите од Џенова да заминат со бодовите.

Сампдорија од вечерва е попопуларна во Јапонија (Видео)

Спортманија

Сампдорија ја турна Парма во уште поголема криза

TopSport

ВИДЕО: Сампдорија со два гола во првиот дел ја победи Парма

Дриблинг

Пиоли за клучниот момент кога Милан всушност го загубил мечот од Аталанта

Спортклуб - 24.01.2021

Лидерот во Серија А, Милан, вчера по долг период направи кикс во првенството, губејки убедливо од Аталанта со 0:3. Ваквиот кикс не успеа да го искористи Интер, кој одигра само 0:0 против Удинезе, но затоа Јувентус веќе денеска ќе има шанса да им се ...

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Кајгана

Пиоли: Признавам, Аталанта не надигра во целост

SportMedia