TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров во Берлин: Не гледам никакви пречки за Северна Македонија да ги започне преговорите за членство со ЕУ

Канал5 - 12.09.2019

Во рамки на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот Никола Димитров оствари низа активности и средби за презентирање на македонските аргументи за добивање одлука за почеток на пристапни преговори со ЕУ во октомври.

Ќе има ли датум за старт на преговорите во октомври?

24 Вести - 12.09.2019

Нема веќе никакви пречки Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ, порачува германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас, после средбата со министерот Димитров во Берлин. Мас вели дека нема само да се залага за почеток на ...

Хеико Мас: Германија поддржува Македонија да ги почне преговорите за членство со Европската унија

Сител - 12.09.2019

Министерот Димитров деновиве ги користи последните шанси да гу убеди земјите членки на ЕУ да дадат зелено светло за преговорите во октомври. Тој денеска доби уверување од германскиот колега Хаико Маас ,дека владата во Берлин ке направи се за да ги ...

Маас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската Унија преку соработка и компромис

Нова ТВ - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската Унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Маас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Мас: Не гледам пречки Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Р.С.Европа - 12.09.2019

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас денеска во Берлин изјави дека Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото.

Хајко Маас: Сите услови се исполнети за почеток на преговори

Канал5 - 12.09.2019

Сите услови се исполнети за почеток на преговори и ние го поддржуваме отворањето на овие преговори, во Бундестагот и во ЕУ. Во пресрет на одлуката од германскиот Бундестаг на крајот од овој месец за давање зелено светло на земјава за почеток на ...

Мас: Нема веќе никакви пречки за Северна Македонија

Deutsche Welle - 12.09.2019

Шефовите на германската и македонската дипломатија од Берлин порачаа дека се исполнети сите предуслови и барања за Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ. Според Мас, за Скопје нема веќе никакви пречки.

Димитров: Му се извинив на Мас за честите посети на Берлин

Фактор - 12.09.2019

Хајко Мас, министерот за надворешни работи на Германија, денеска во Берлин одржа заедничка прес-конференција со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров на која упати честитки, како што вели тој, до граѓаните на Северна Македонија за ...

Димитров :Северна Македонија претставува недвосмислена можност за заслужен успех со ЕУ во октомври

Press24 - 12.09.2019

Денес, во рамки на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот Никола Димитров оствари низа активности и средби во насока на презентирање на македонските аргументи пред германските домаќини за добивање одлука за почеток на пристапни ...

Хеико Мас: Германија поддржува Македонија да ги почне преговорите за членство со Европската унија

4NEWS - 12.09.2019

Министерот Димитров деновиве ги користи последните шанси да гу убеди земјите членки на ЕУ да дадат зелено светло за преговорите во октомври. Тој денеска доби уверување од германскиот колега Хаико Маас ,дека владата во Берлин ке направи се за да ги ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон ЕУ преку соработка и компромис

Слободен Печат - 12.09.2019

На средбата разговарале околу надежите на нашата земја да почне пристапни преговори. Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на ...

Мас: Нема веќе никакви пречки за Северна Македонија

Либертас - 12.09.2019

Шефовите на германската и македонската дипломатија од Берлин порачаа дека се исполнети сите предуслови и барања за Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ. Според Мас, за Скопје нема веќе никакви пречки.

Димитров – Мас: Не гледам никакви пречки за Северна Македонија да ги започне преговорите за членство со ЕУ

Република - 12.09.2019

Во рамки на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот Никола Димитров оствари низа активности и средби за презентирање на македонските аргументи за добивање одлука за почеток на пристапни преговори со ЕУ во октомври.

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

Press24 - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија по средбата со министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Хајко Мас: Не гледам пречки Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Макфакс - 12.09.2019

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас е оптимист во однос на очекувањата од Советот на ЕУ во октомври за почеток на преговорите за членство во Унијата. Ова го истакна тој на средбата со министерот за надворешни работи, Никола Димитров ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

24Инфо - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Хајко Мас оптимист за почеток на преговорите со ЕУ за членство во октомври

Н.Македонија - 12.09.2019

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас е оптимист во однос на очекувањата од Советот на ЕУ во октомври за почеток на преговорите за членство во Унијата. Ова го истакна тој на средбата со министерот за надворешни работи, Никола Димитров ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

Вечер - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Локално - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон ЕУ преку демократија и владеење на правото

+инфо - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија, Хајко Мас, по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

24Инфо - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

Независен - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Хајко Мас: Не гледам пречки Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Точка - 12.09.2019

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас е оптимист во однос на очекувањата од Советот на ЕУ во октомври за почеток на преговорите за членство во Унијата. Ова го истакна тој на средбата со министерот за надворешни работи, Никола Димитров ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

iPortal - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Вечер - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Мас: Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

Нетпрес - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Нетпрес - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Мас: Не гледам никакви пречки за почеток на преговорите со ЕУ

МКД - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската Унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

+инфо - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Мас: Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис

Опсервер - 12.09.2019

Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

iPortal - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

МАС: „Северна Македонија“ ќе го најде својот пат кон ЕУ

Денешен - 12.09.2019

Северна Македонија ќе го најде својот пат кон Европската унија преку соработка и компромис, преку демократија и владеење на правото, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас по средбата со министерот за надворешни работи Никола ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

4NEWS - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Сител - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Либертас - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Независен - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

MakPress - 12.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...

Хајко Мас: Не гледам пречки Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Centar - 12.09.2019

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, е оптимист во однос на очекувањата од Советот на ЕУ во октомври за почеток на преговорите за членство во Унијата. Ова го истакна на средбата со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...

Димитров – Мас: Реафирмирана германската поддршка за пристапни преговори со ЕУ

Опсервер - 13.09.2019

Пресек на постигнатото, актуелните случувања и изгледите во однос на нашите очекувања од октомврискиот Совет на Европската унија, направија денеска на средба во Берлин министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот германски колега Хајко ...