TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фудбалска пензија најави фудбалерот кој со ножички постигна гол на „Градски“ во 2006 година

Спортклуб - 12.07.2019

Англискиот фудбалски ветеран, Питер Крауч реши да стави крај на својата професионална кариера. Некогашниот член на англиската репрезентација, реши дека е време по 20 години да се повлече од активното играње фудбал.

Крауч рече збогум: Да ми кажеше некој дека на 17 години ќе играм на СП, ќе го...

Gol.mk - 12.07.2019

Англиските фудбалски терени останаа без уште една легенда. Питер Крауч донесе одлука да ѝ рече збогум на фудбалската игра и замина во заслужена пензија. Поранешниот репрезентативец на „Гордиот Албион“ и екс-ѕвезда на Ливерпул долго време беше без ...

„Роботот“ Крауч и стави крај на својата кариера

Дерби - 12.07.2019

Поранешниот англиски репрезентативец, Питер Крауч на 38-години одлучи да и стави крај на својата фудбалска кариера. Човекот кој играше за 11 клубови и запиша 42 настапи за англиската селекција со емотивна порака се збогуваше со фудбалот.

Крауч со искрена порака се збогуваше од фудбалот (ФОТО)

Sport 1 - 12.07.2019

Искусниот англиски напаѓач Питер Крауч реши да стави крај на својата кариера. Тој пред неколку месеци се пресели во Барнли, со кој на крајот на сезоната му заврши договорот. Крауч долго време бараше нов ангажман, но откако не најде клуб, реши да се ...

Питер Крауч му кажа збогум на фудбалот

Екипа - 12.07.2019

Поранешниот англиски репрезентативец Питер Крауч денеска објави дека ја завршува својата фудбалска кариера. Овој 38-годишен голгетер ја мина ланската сезона во Барнли, каде имаше минимална минутажа, а откако не доби интересни понуди на почетокот од ...

Крауч со искрена порака се прости од фудбалот

Спортски - 12.07.2019

Искусниот англиски напаѓач Питер Крауч денеска одлучи да објави крај на својата кариера. Крауч кој има 38 години, пред неколку месеци премина во Барнли со кој му истече договорот на крајот од сезоната.

Најубавиот гол во кариерата на човекот кој денес заврши кариера

Оff.net - 12.07.2019

После 467 меча во Премиер лига со 108 гола и 58 асистенции, харизматичниот Питер Крауч кој забележа 42 настапи за Англија со 22 гола, денес објави дека ја завршува својата фудбалска ...

На многумина омилениот напаѓач во Премиер лигата кажа ЗБОГУМ!

Спортклуб - 12.07.2019

Еден од најдобрите напаѓачи во последните две децении во Премиер лигата, Питер Крауч дене се реши да објави крај на карирата. Искусниот напаѓач пред неколку месеци се пресели во Барнли, со кој на крајот на сезоната му заврши договорот па практично ...

Питер Крауч објави пензионирање!

SportMedia - 12.07.2019

Еден од највпечатливите напаѓачи во историјата на Премиер лигата, Питер Крауч, денеска го објави своето пензионирање. Човекот кој минатата сезона ја заврши како играч на Барнли, на 38 години реши да замине во играчка пензија.

Крауч замина в пензија (Видео)

TopSport - 12.07.2019

Англискиот напаѓач Питер Крауч, во петкот, објави дека става крај на кариерата долга две децении. Поранешниот англиски репрезентативец минатата сезона ја заврши како играч на Барнли. Изминатите недели одбил неколку понуди од Кина, но по долго ...

Рекордерот во Премиер лигата ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Високиот англиски напаѓач Питер Крауч денеска и официјално заплива во пензионерските води после 20 години активно играње фудбал. Крауч, поранешниот англиски репрезентативец на клупски план минатата сезона ги бранеше боите на Барнли.

„Роботот“ Крауч и стави крај на својата кариера

Точка - 12.07.2019

Поранешниот англиски репрезентативец, Питер Крауч на 38-години одлучи да и стави крај на својата фудбалска кариера. Човекот кој играше за 11 клубови и запиша 42 настапи за англиската селекција со емотивна порака се збогуваше со фудбалот.

Крауч замина в пензија (Видео)

Макфакс - 12.07.2019

Англискиот напаѓач Питер Крауч, во петкот, објави дека става крај на кариерата долга две децении. Поранешниот англиски репрезентативец минатата сезона ја заврши како играч на Барнли. Изминатите недели одбил неколку понуди од Кина, но по долго ...