Еурофарм Пелистер се врати од -8 и со звукот на сирената дојде до бод во Шафхаузен

МКД - 26.10.2021

Еурофарм Пелистер освои голем бод од гостувањето кај Кадетен Шафхаузен, одигра 28-28 со гол на Периќ во последната секунда од натпреварот. Во еден момент се чинеше дека Еурофарм Пелистер ќе доживее дебакл, но момците на Бабиќ се вратија од речиси ...

Еурофарм Пелистер се врати од -8 и освои бод на гостувањето во Шафхаузен

Gol.mk

Пелистер се врати од „бездна“ за реми во драмата против Шафхаузен

Екипа

Gol.mk

Е. Пелистер освои бод со звукот на сирената во Шафхаузен (ФОТО)

Sport 1

Пелистер се враќа непоразен од Швајцарија

Сител

Храбро реми на Еурофарм Пелситер, Периќ со гол со звукот на сирената донесе бод за битолчани (видео)

Дерби

24 Ракомет 24 Ракомет Дриблинг SportSport 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет

Херојско враќање на Пелистер: Битолчани 59 минути губеа, а на крајот освоија бод кај Шафхаузен

Спортманија - 26.10.2021

Доказ дека нема предавање, дури ни кога се има негатива од осум гола во второто полувреме Еурофарм Пелисер одигра нерешено 28:28 на гостувањето кај Кадетен Шафхаузен, во меч од второто коло на ЕХФ Европската лига.

Спортманија

ФОТОГАЛЕРИЈА: Еурофарм Пелистер подготвен за дуелот вечерва против Кадетен Шафхаузен

Дриблинг

Курир Опсервер Нетпрес 24 Вести Сител Денешен MakPress Спортски

Еурофарм Пелистер во Швајцарија на поправен испит во Лигата на Европа

Екипа - 26.10.2021

Македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер вечерва ќе му гостува на Кадетен Шафхаузен во вториот натпревар од новата сезона во Лигата на Европа. „Пелистерци“ во Швајцарија одат само со една мисла, а тоа е поправање на впечатокот од мечот со Ним во ...