TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серхио Рамос го повреди коленото и нема да игра со Шахтјор и Барселона

Алфа - 18.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз дома, но поболно за кралевите може да биде тоа што нивниот капитен и најдобар играч Серхио Рамос со болка во коленото го напушти споменатиот натпревар. Деновиве ќе биде констирана штетата, но многу извесно е дека стоперот ...

Не само што ќе игра во Ел Класико, туку Рамос се подготвува и за ЛШ

Спортклуб - 18.10.2020

Иако се повреди на вчерашниот натпревар против Кадис, капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не планира да отсуствува од фудбалските терени. Марка денеска открива дека и покрај болките во левото колено, тој прави напори да настапи веќе на дуелот со ...

Црн ден за Реал и Барса, вакво нешто не се случило во последните 17 години

Sport M - 18.10.2020

Реал Мадрид и Барселона вчера разочараа со своите игри, па претрпеа порази од Кадиз, односно Гетафе. Двете екипи беа поразени со 1:0 и со негативен тон го пречекаа Ел Класико, кој е на програмата следниот викенд.

„Марка“ го нападна Зидан за поразот, тој вели: Не можам да објаснам…

СуперСпорт - 18.10.2020

Актуелниот шпански шампион Реал Мадрид загуби на домашен терен од Кадиз со 0-1 и така го запиша првиот пораз сезонава во Ла Лига. „Марка“ немаше милост за тренерот Зинедин Зидан по срамниот пораз на „кралевите“, па со тешки зборови го нападна ...

„Марка“ го обвини за поразот, Зидан тврди: Немам објаснување

Спортски - 18.10.2020

Реал Мадрид синоќа се посрамоти и на домашен терен запиша пораз од Кадис со резултат 0:1. За овој сензационален пораз на „кралевите“, весникот „Марка“ го посочи Зидан како единствен виновник и тоа поради лошата селекција на играчите.

Црн ден за Реал и Барса, ова не се нема случено 17 години

SportMedia - 18.10.2020

Реал Мадрид и Барселона вчера во целост ги разочараа своите фанови, беа совладани од Кадиз, односно Гетафе. И двата тима беа поразени со 1-0 пред „Ел Калиско“, кое на програмата е следниот викенд.

Куртоа: Поразот секогаш е добра работа, ова е…

Дерби - 18.10.2020

Шпанскиот шампион Реал Мадрид доживеа шокантен пораз од Кадиз (1-0) во вчерашниот меч во Примера. „Кралевите“ беа апсолутни фаворити на хартија, ама тоа не го потврдија на теренот и гостите го освоија трите бода во Мадрид.

Црн ден за Реал и Барса, вакво нешто се нема случено 17 години!

Спортклуб - 18.10.2020

Реал Мадрид и Барселона вчера во целост разочараа, па доживеаја порази од Кадиз, односно Гетафе. Двата тима беа поразени со по 1:0 и со пораз го дочекуваат „Ел Класико“ кој е на програмата следниот викенд.

Зидан по поразот од Кадиз: Немам објаснување!

TopSport - 18.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не бараше изговори по вчерашниот пораз на неговата екипа на домашен терен од новиот прволигаш, Кадиз со 1-0. „Немам објаснување. Изгубивме и тоа мора да го прифатиме.

Порази пред „Ел Класико“: На Реал и Барселона вакво нешто не им се случило 17 години

Екипа - 18.10.2020

Сензационалниот домашен пораз на Реал Мадрид од довчерашниот второлигаш Кадиз (0-1) и интригантниот пораз на Барселона со идентичен резултат кај Гетафе го одбележаа шестото коло во Ла Лига.

Мирниот Касемиро им одржа лекција на соиграчите кои го играа првото полувреме против Кадиз

Дерби - 18.10.2020

Касемиро не беше стартер на вчерашниот меч кој Реал Мадрид го одигра во шпанската Примера, но затоа беше инволвиран во групната замена која ја направи Зинедин Зидан за време на паузата. „Кралскиот клуб“ најверојатно го одигра најлошото прво ...

Марка: За поразот на Реал виновен е исклучиво Зидан

SportMedia - 18.10.2020

Екипата на Реал Мадрид вчера прописно се обрука затоа што на домашен терен загуби од Кадис со 0:1. Сензационалниот пораз од екипа која од своето основање повеќето од времето го има минато во пониските лиги, тиражната Марка го објаснува како кривица ...

Првпат по цели 17 години Реал и Барса губат во ист ден

TopSport - 18.10.2020

Фудбалерите на Барселона вчера во мечот од 6 коло на Ла Лига загубија со 1-0 на стадионот „Алфонсо Перез“ кај Хетафе, а Реал Мадрид на својот стадион беше изненаден од новиот прволигаш Кадиз со истиот резултат.

Интересен податок за поразите на Реал и Барса

Опсервер - 18.10.2020

Мадрид, 18 октомври 2020 () – Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона претрпеа изненадувачки порази со 0:1 во саботата вечерта од Кадиз и Хетафе. Така, за прв пат по 20 сезони, двете водечки екипи на Шпанија губат истовремено во една рунда, без да ...

Цели 20 години не се случило вакво чудо за Реал Мадрид и Барселона

Спортманија - 18.10.2020

Шокантни порази за двата тима пред Ел Класико Барселона и Реал Мадрид денеска загубија, нешто што ретко се случува во еден ден во шпанското првенство. Тоа што е уште поретко е дека двата најтрофејни шпански тима загубија без да дадат ниту еден гол.

Зидан на маки: Рамос се повреди непосредно пред првото „Ел Класико“

Gol.mk - 18.10.2020

Во едно од најнеубедливите изданија на Реал Мадрид со Зинедин Зидан на клупата, Реал Мадрид загуби на домашен терен од новиот прволигаш Кадиз со 0-1 (0-1), а го загуби и капитенот Серхио Рамос заради повреда.

По Реал, со празни раце остана и Барселона

Нетпрес - 17.10.2020

Фудбалерите на Барселона се поразени во шестото коло од шпанската Примера на гостувањето кај Хетафе со 1:0, а единствениот погодок на мечот го постигна Јаиме Мата од пенал во 56 минута. Барселона настапи во речиси најсилниот состав, Лионел Меси во ...

(ВИДЕО) Луда сабота во Ла Лига: Загуби Реал, па загуби и Барса

Спортклуб - 17.10.2020

Најголемите клубови во шпанскиот фудбал со порази ќе го дочекаат Ел Класико што се игра идниот викенд на Камп Ноу. Откако Реал доживеа сензационален пораз од Кадис на домашен терен, истото вечерва и се случи и на Барселона, на гостувањето кај Гетафе.

Зидан издвои една работа која посебно го загрижила во срамниот пораз од Кадиз

Дерби - 17.10.2020

Малиот шпански клуб Кадиз денеска испиша убава фудаблска историја, бидејќи за првпат во 110-годишнината победи на едно гостување кај големиот Реал Мадрид. Кадиз оваа вечер приреди сензација на гостувањето во шпанската престолнина и славеше со ...

По Реал, шокирана и Барселона (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Двете најтрофејни шпански екипи Реал Мадрид и Барселона имаа катастрофална увертира пред нивната пресметка идната недела. По поразот на Реал Мадрид од Кадиз, и Барселона доживеа непријатно изненадување губејќи со 1:0 на гостувањето кај Хетафе.

Како првиот, така вториот: По Реал загуби и Барселона (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Како по некое непишано правило, доколку Реал „киксне“ во Ла Лига, ништо подобро не минува и Барселона. По шокантниот пораз на „кралевите“ денеска дома од Кадиз, вечерва ништо подобро не мина ни каталонскиот гигант, кој загуби со 1:0 на гостувањето ...

„Црн ден“ за „гигантите“: По Реал и Барселона доби лекција во Ла Лига… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Откако Реал Мадрид беше шокиран од Кадиз пред своите навивачи во денешното 5. коло до Ла Лига, лош натпреварувачки ден и за Барселона која со идентични 1-0 загуби на гостувањето против Гетафе. Гетафе до триумфот дојде со голот на Мата од пенал во 56.

Рамос се повреди пред Ел Класико

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид доживеаја сензационален пораз од Кадиз (0:1) и остнаа без својот капитен Серхио Рамос. Рамос кој имаше сензационална интервенција во првиот дел, кога од гол-линијата ја исфрли топката во поле и спречи гол на Кадиз, на ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид

Нетпрес - 17.10.2020

Новиот шпански прволигаш Кадиз направи сензација совладувајќи го со 1:0 актуелниот шампион Реал Мадрид во саботата, во рамките на шестото првенствено коло. За Кадиз ова е првата победа против Реал Мадрид од 1991 година, а „Кралскиот клуб“ го доживеа ...

Чудна работа: Ди Стефано му е талисман на Кадис!

Спортклуб - 17.10.2020

Првпат во својата историја, Кадис успеа да го победи Реал во Мадрид и го направи најголемото изненадување оваа сезона, без разлика како ќе се одвива Ла Лига понатаму. Досега тимот од Андалузија забележа три победи против Реал, но сите на домашен ...

Удар за Реал – Рамос се повреди на една седмица пред „Ел Класико“

Екипа - 17.10.2020

Реал Мадрид одигра катастрофален натпревар на домашен терен губејќи од Кадиз, а дополнителен проблем за Зинедин Зидан претставува повредата на Серхио Рамос, кој мораше да биде заменет поради болка во коленото.

Рамос го уплаши Зидан на седум дена пред Ел Класико

Спортманија - 17.10.2020

Капитенот има проблеми со коленото, дали ќе закрепне навреме за големото дерби Серхио Рамос му зададе дополнителни главоболки на Зидан покрај поразот на Реал на домашен терен од Кадис со 0-1.

ВИДЕО: Реал се избламира, Кадиз освои три бода против „кралевите“

Дриблинг - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз 0-1, на домашен терен, ова беше прв пораз на „карелевите“ по 7 август годинава. На натпреварот од 6. коло во Ла лига, Реал за прв пат загуби по 20 натпревари во низа, Кадиз по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Екипата на Кадиз направи вистинска сензација со победата над Реал Мадрид и тоа на гости. Кадиз славеше со 0:1 во дуелот со актуелниот шампион на Ла Лига. Одличувачкиот момент се случи на 16.

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Реал ја продолжи „шпанската серија“ на лидерите со пораз од Кадис (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Откако почна новата сезона во Ла Лига, во секое коло досега се случи лидерот на табелата да загуби Реал Мадрид претрпе шокантен пораз од минимални 0-1 против аутсајдерот Кадис и ја продолжи несекојдневната серија откако почна новата сезона во Ла ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид во пресрет на „Ел Класико“ (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Повратникот во првата шпанска лига, екипата на Кадиз, успеа да го шокира Реал Мадрид на гостински терен и му ја прекина долгата серија без пораз во Ла Лига на големиот фаворит. Антони Лозано во 18.

(ВИДЕО) Сензација во Мадрид: Кадиз го совлада Реал!

Спортклуб - 17.10.2020

Сосема неочекувано, екипата на Кадиз вечерва во рамките на 6. коло од Ла Лига го совлада Реал Мадрид на гостински терен со 0:1. Единствениот погодок беше постигнат во 16. минута од мечот кога Алваро Негредо одлично со глава му асистира на Лозано, а ...

Сензација во Мадрид: Кадиз го победи Реал Мадрид!

Sport M - 17.10.2020

Сосема неочекувано, Кадиз го совлада Реал Мадрид како гостин вечерва во рамките на 6. коло во ЛаЛига со минимални 1:0. Единствениот погодок беше постигнат во 16-та минута кога Негредо со одличен удар со глава и асистираше на Лозано, а тој со многу ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид, кралот е поразен на свој терен (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал ...

Шампионот на колена: Кадиз го шокираше Реал на гости (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

По серија од три победи, актуелниот шпански шампион Реал (М) доживеа неочекуван шок на домашен терен и го претрпе првиот сезонски пораз. Вечерва момците на Зидан загубија од новакот Кадиз со 1:0 и со тоа ја прекинаа одличната серија на стартот на ...

ВИДЕО: „Кралевите“ се посрамотија со Кадиз и првпат загубија во Примера

Gol.mk - 17.10.2020

Актуелниот шпански првак Реал Мадрид неочекувано киксна со повратникот во елитата Кадиз (0-1) и го доживеа првиот неуспех во новата сезона од Примера . Извештај од натпреварот: Домаќинот го одигра најлошото полувреме во новата сезона и заслужено ...

Сериозен хендикеп за Реал, Рамос го пропушта „Ел Класико“

Спортклуб - 17.10.2020

Реал Мадрид денеска се соочи со екипата на Кадиз, а Серхио Рамос беше заменет по првите 45 минути игра. Причина за замената е повреда, која доаѓа на седум дена во пресрет на „Ел Класико“, односно четири дена пред првиот меч на Реал во Лигата на ...

Сензација во Мадрид – Кадиз до полн плен против „бледите кралеви“ (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Кадиз приреди сензација откако го совлада актуелниот шампион Реал Мадрид на гости со 0-1. Клучниот момент во натпреварот се случи во 16. минута од натпреварот кога Антони Лозано донесе водство од 0-1, на асистенција на искусниот Алваро Негредо.

ВИДЕО: Кадиз го шокираше Реал

Дриблинг - 17.10.2020

Новиот прволигаш во Ла Лига Кадиз направи вечера сензација триумфирајќи над актуелниот шпански првак со 1-0. Триумфот на гостите им го донесе репрезентативецот на Хондурас Антони Лозано уште во 16 минута.

Кадиз го шокираше Реал среде Мадрид! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Актуелниот шпански шампион Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на домашен терен од аутсајдерот Кадиз (0-1) во шестото коло од шпанската Ла Лига. Кадиз постигна гол за рано водство уште во 16.

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Опсервер - 17.10.2020

Мадрид, 17 октомври 2020 () – Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август.

ВИДЕО: Рамос покажа голема храброст, Зидан го остави во соблекувалната на полувремето!

Sport M - 17.10.2020

Серхио Рамос е неодминлив дел од составот на Реал повеќе од една деценија, а капитенската лента ја носеше последните неколку години. Рамос е добро познат играч кој е украсен со голема пожртвуваност и е подготвен да оди со глава таму каде што ...

Реал многу едноставно прими гол од новајлиите (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Кралевите во шок, Кадис игра храбро и води во Мадрид Поконкретниот Кадис му прави проблеми на Реал Мадрид и при тоа води со изненадувачки 1-0 на стадионот „Алфредо Ди Стефано“. Гостите играат без страв против актуелниот шпански првак, па така една ...

Реал Мадрид шокиран на свој терен, кралот на колена пред Кадиз (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Sport M - 17.10.2020

Мадрид, 17 октомври 2020 (МИА) – Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август.

„Кралевите“ паднаа дома по 15 натпревари

Република - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Макфакс - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

А1 On - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Опсервер - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...