TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ со протести го одбележа Денот на македонската револуционерна борба

Deutsche Welle - 23.10.2020

Лидерот на партијата Христијан Мицкоски во говорот пред парламентот посочи дека државата е во лоша состојба, додавајќи дека земјата мора да ги почне преговорите со ЕУ, бидејќи и ВМРО било создадено за таа европска иднина Денот на македонската ...

Мицкоски: Мора да почнат преговорите со ЕУ, на Бугарија не ѝ требаат понижени соседи

24 Вести - 23.10.2020

Македонија даде илјадници жртви во борбата против фашизмот, борбата против крвавиот дел од комунизмот и таа е браникот со кој се брани Европа. Затоа земјава мора да отпочне преговори со Европската унија час поскоро, истакна меѓу другото, во своето ...

Мицкоски: Ако Заев се откаже од Гоце Делчев и јазикот, идната влада на ВМРО тоа ќе го поништи

А1 On - 23.10.2020

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и Зоран Заев се откаже од Гоце Делчев и јазикот, идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ нема да ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Штип

Канал5 - 23.10.2020

Мицкоски во говорот пред Собранието побара Македонија час поскоро да отпочне преговори со ЕУ. Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски на протестот за денот на револуционерната борба го повтори ставот дека доколку Владата прифати решение со кое се ...

Мицковски: Ќе ги поништиме предлозите на Бугарија за јазикот и Гоце Делчев ако оваа влада ги прифати

Телма - 23.10.2020

Со автомобили и музика и пораки за европска интеграција ,но и критика за владата. Опозициската ВМРО –ДПМНЕ го слави празникот на македонската револуционерана борба – со протест од СКопје до ШТИП.

Емилија Александрова: ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер, а не бегалец и фејсбук патриот – Време е Христијан да си оди

Centar - 23.10.2020

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја слави револуционерната борба, борба за независна, суверена, самостојна и интегрирана држава, ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ за денот на револуционерната борба: Мицкоски бара преговори без условувања

Сител - 23.10.2020

Прифаќање на предлогот Гоце Делчев по националност да биде прогласен за Бугарин ќе значи претопување на македонскиот народ, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од денешниот протест пред собранието, порача дека партијата никогаш нема да ...

Мицкоски: Мораме да ја демонтираме мафијата, пред тие да ја демонтираат државата

Фокус - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денешниот празник со своите сопартијци го одбележа со протест. -Мораме да ја демонтираме мафијата пред тие да ја демонтираат државата, мораме да ја сочуваме Македонија пред тие да ја распродадат ...

Мицкоски: Ако СДСМ прифати штетни одлуки за македонскиот јазик и Гоце Делчев, владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поништи

Алфа - 23.10.2020

Ако биде прифатено дека Гоце Делчев само во регионална смисла е Македонец,а по националност Бугарин и дека македонскиот јазик е лингвистичка форма на бугарскиот тоа ќе значи асимилација на македонската нација и сериозен удар врз државата.

Мицкоски – Мора да почнат преговорите со ЕУ, на Бугарија не ѝ требаат понижени соседи

Р.С.Европа - 23.10.2020

Македонија мора да ги почне преговорите со ЕУ, зашто и ВМРО-ДПМНЕ е формирано за таа европска иднина, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на протестот пред Собранието. „Македонија даде илајдници жртви против фашизмот и крвавиот дел во комунизмот.

Преговори со ЕУ час поскоро, но без никакви условувања

Нетпрес - 23.10.2020

Денеска имаме држава, ама денеска немаме слобода. Тврдината што ја правеа револуционерите, СДСМ денеска ја урива парче по парче, изјави во петокот челникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот протест пред Собранието од пред ...

Мицкоски: ЕУ мора да почне што поскоро преговори, но без никакви условувања

+инфо - 23.10.2020

Мицкоски се обрати и кон Бугарија од која бара да не очекува договор со Заев на штета на македонскиот народ. Денеска имаме држава, ама денеска немаме слобода. Трвдината што ја правеа револуционерите СДСМ денеска ја руши таа тврдина парче по парче, ...

Мицкоски на протестот пред Собрание: Европа му должи на овој народ, безусловно да ги почнеме преговорите

360 степени - 23.10.2020

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили продолжува кон Штип Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на Денот на македонската револуционерна борба (Денот на ВМРО) излезе повторно на протести со автомобили и музика.

СДСМ: Возилата на „М“ паркирајте ги овде

МКД - 23.10.2020

Ги советуваме приврзаниците на Мицкоски, луксузните автомобили, тие на „М" да ги остават овде, а потоа кон Штип да продолжат со стари автомобили, како што правеше криминалецот во бегство, Груевски со мерцедесот од 600.000 евра кој го менуваше пред ...

Мицкоски: Потребно е македонско национално единство, премногу сме малку да се делиме и расеменуваме

Република - 23.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хрстијан Мицкоски, на протестото по повод 23 октомври – Денот на македонската револуционерна борба истакна дека македонскиот народ мора да постигне единство кога станува збор за клучните прашања, да покаже морал и црвени ...

Мицкоски на протестот пред Собрание: Вистинско време е  Европа да му даде на овој народ иднина без никакви уцени и ...

Слободен Печат - 23.10.2020

Денеска имаме држава, ама немаме слобода. Тврдината што ја правеа револуционерите, СДСМ ја руши парче по парче, порача од пред Собрание лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Протестот со автомобили ќе продолжи од Скопје до Штип преку автопатот ...

Мицкоски со порака до Бугарија: Вам не ви се потребни асимилирани соседи, не се договарајте со мафијашки структури, ...

Република - 23.10.2020

Во својот говор за време на протестот на ВМРО-ДПМНЕ по повод 23 октомври – Денот на македонската револуционерна борба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека Зоран Заев си игра со македонската историја.

Мицкоски: ЕУ без условување треба да почне преговори со Македонија

Опсервер - 23.10.2020

– Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро, мора да се случи час поскоро таа меѓувладина конференција. Тоа е нашата единствена иднина, а ВМРО беше создадено како резултат на прозападните убедувања, затоа што кога многумина во Европа ...

Мораме да станеме бранители на моралот и етиката во политиката, порача Мицкоски!

Магазин - 23.10.2020

Прифаќање на предлогот Гоце Делчев по националност да биде прогласен за Бугарин ќе значи претопување на македонскиот народ, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ако биде прифатено дека Гоце Делчев само во регионална смисла е Македонец,а ...

Мицкоски: Асимилација на нацијата ќе значи прифаќањето ДЕЛЧЕВ да е по нација бугарин

Сител - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот пред Собранието порача дека недозволиво е да се прифатат предлозите на Бугарија за решавање на отворените историски прашања. -Ако биде прифатено дека Гоце Делчев во регионална смисла е македонец ...

Мицкоски: Ако Заев се откаже од Гоце Делчев и јазикот, идната влада на ВМРО ќе ја поништи таквата одлука

Република - 23.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во обраќање по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба искажа јасен, концизен и прецизен став во врска со Гоце Делчев. – порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Сериозен удар врз државата ќе биде доколку се прифати, Делчев да е по нација Бугарин

Локално - 23.10.2020

Опозицијата денеска излезе на протест со возила. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денешниот протестот пред Собранието порача дека е недозволиво да се прифатат предлозите на Бугарија за решавање на отворените историски прашања.Воедно тој ...

“Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје”

Centar - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

Мицкоски: Мораме да ја демонтираме мафијата пред тие да ја демонтираат државата, мораме да ја сочуваме Македонија пред ...

Курир - 23.10.2020

Мораме да ја демонтираме мафијата пред тие да ја демонтираат државата, мораме да ја сочуваме Македонија пред тие да ја распродадат татковината! ВМРО е пркос, пиреј, аманет, обврска, должност, почитување, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Во каква состојба е власта

CivilMedia - 23.10.2020

„Власта е во фаза на предвизантиска пропаст“ – Христијан Мицкоски, 23 октомври 2020, протест во ...

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски во Штип

Курир - 23.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 15 часот ќе положи свежо цвеќе пред учителска школа во Ново село, општина Штип. Како што најавуваат од партијата, потоа ќе биде дадена изјава за ...

Мицкоски: Секаде има Ковид, но кај нас освен Ковид ни се случи и Заев, а тоа значи КАТАСТРОФА НА КВАДРАТ

Вечер - 23.10.2020

Навистина постојат многу предизвици на модерното време. Земји се среќаваат со природни катастрофи, земјотреси, болести и зарази. Светот се соочува со КОВИД-19 пандемијата и на тоа не смееме да делуваме отсутни од реалноста, но во Македонија освен ...

Мицкоски: Магарешката влада на Заев е најнеуспешната, Лидија Димова е пример за лошото работење на целата влада

Вечер - 23.10.2020

„Имаме работа со влада за која магарињата вредат повеќе од човечките животи. Оваа магарешка влада на Заев е најнеуспешната во овие 29 години независност. Ако мислевме дека транзицијата беше нашиот најтемниот период, Заев со неговото работење не ...

Мицкоски: Кога сакаат да дефокусираат, лажат дека немаме став, а тие се оние кои немаат решение за ниту еден проблем

Вечер - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест обвини дека Заев и СДСМ за да ја покријаст нивната политичка бедотија и неспособност го обвинуваат него и партијата дека немаат став за ништо. „Во ситуација кога ништо не работат, најдоброто што знаат да го ...

Мицкоски со нов „историски“ бисер: Власта е во фаза на предвизантиска пропаст

Frontline - 23.10.2020

Говорите на Мицкоски се преполни со бисери, но за денеска го одбравме овој: А треба да се забележи и датумот и поводот: 23 октомври 2020, од протестот на луксузните автомобили против ...

Мицкоски: Нека остане запишано дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поништи секоја одлука со која Гоце Делчев нема да биде Македонец

MakPress - 23.10.2020

Нека остане запишано дека на 23-ти октовмри 2020 година јавно кажувам дека доколку Владата прифати било каква одлука за Гоце Делчев во која ќе биде дефинирано дека тој не е Македонец, ВМРО-ДПМНЕ истата ќе ја поништи и нема да ја почитува, порача ...

Пладневен преглед на вести: Јавна покана од Џабир Дерала за интервју со Христијан Мицкоски, Комисијата за заразни ...

Frontline - 23.10.2020

ЈАВНА покана за интервју со господин Христијан Мицкоски (прв дел). КОНТРАСПИН: Мицкоски ја лаже јавноста , Комисијата за заразни болести работи без хонорари. ЗАЕВ: Борбата на македонските револуционери никогаш не била свртена кон минатото, туку кон ...

СДСМ: Опозицијата е виновна за полнењето на нашите болници со заразени од Ковид-19

Денешен - 22.10.2020

Во време кога имаме нов бран на коронавирусот, кога се полнат болниците и расте бројот на заразени, ВМРО-ДПМНЕ како и секогаш одмага, или нема став или е спротивен на интересите на државата и на граѓаните, соопштуваат од владејачкиот СДСМ.

Кузеска: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се закана за јавното здравје, законските измени мора да се донесат

Press24 - 22.10.2020

Обидот на ВМРО ДПМНЕ да го блокира носењето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, е уште една опструкција во низата откако е прогласена пандемија од Ковид 19, рече денеска на прес – конференција, Богданка Кузеска, ...

(ВИДЕО) Кузеска: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се закана за јавното здравје, законските измени мора да се донесат

iPortal - 22.10.2020

Обидот на ВМРО ДПМНЕ да го блокира носењето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, е уште една опструкција во низата откако е прогласена пандемија од Ковид 19, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, ...

Кузеска, портпаролка на СДСМ:Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се закана за јавното здравје, законските измени мора да се ...

Либертас - 22.10.2020

Ова е смислен и тенденциозен обид за дневно политички поени, со што директно се загрозува јавното здравје и Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ, повторно докажуваат дека последно за што се грижат е здравјето на граѓаните.

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и нивните деструкции се закана за јавното здравје

MakPress - 22.10.2020

Обидот на ВМРО ДПМНЕ да го блокира носењето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, е уште една опструкција во низата откако е прогласена пандемија од Ковид 19.

(ВИДЕО) Кузеска: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се закана за јавното здравје, законските измени мора да се донесат

А1 On - 22.10.2020

„Обидот на ВМРО-ДПМНЕ да го блокира носењето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, е уште една опструкција во низата откако е прогласена пандемија од Ковид 19.

(ВИДЕО) Кузеска: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се закана за јавното здравје, законските измени мора да се донесат

Граѓански збор - 22.10.2020

Обидот на ВМРО ДПМНЕ да го блокира носењето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, е уште една опструкција во низата откако е прогласена пандемија од Ковид 19, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Канал5 - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

(Видео) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Макфакс - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

24Инфо - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

(Видео) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Опсервер - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

(Видео) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Вечер - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

Васев: Очајниот Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување

Локално - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

(ВИДЕО) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Бриф - 23.10.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

СДСМ: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Слободен Печат - 23.10.2020

Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните, реагираат од СДСМ. „Денеска безидејниот Мицкоски повторно организира таканаречени протести кои се ...

(ВИДЕО) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

А1 On - 23.10.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира таканаречени протести кои се со единствена цел ...

Мицкоски: Асимилација на нацијата ќе значи прифаќањето Делчев да е по нација Бугарин

Press24 - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот пред Собранието порача дека недозволиво е да се прифатат предлозите на Бугарија за решавање на отворените историски прашања. -Ако биде прифатено дека Гоце Делчев во регионална смисла е македонец ...

Мицкоски: Ако биде прифатено дека Делчев по нација е Бугарин тоа ќе значи сериозен удар врз државата!

Фокус - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од протестот пред Собранието порача дека недозволиво е да се прифатат предлозите на Бугарија за решавање на отворените историски прашања. -Ако биде прифатено дека Гоце Делчев во регионална смисла е ...