TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворена истрага против Сталоне поради наводно сексуално злоставување

Курир - 14.06.2018

Американското обвинителство отворија истрага за да утврдат дали актерот на акциони филмови, Силвестер Сталоне треба да биде кривично гонет поради сексуално злоставување, пријавено во минатата година.

Силвестер Сталоне обвинет за силување

Репортер - 14.06.2018

Актерот Силвестер Сталоне е обвинет за силување. „Адвокатската канцеларија од Лос Анџелес округот, го разгледувала случајот и предметот против Силвестер Сталоне“, изјавил во средата портпаролот Грег Ризлинг, откако од полицијата Санта Моника му го ...

Сталоне обвинет за сексуална злоупотреба

Локално - 14.06.2018

Движењети #MeToo го дофати и холивудскиот актер Силвестер Сталоне. Жена го обвинува за сексуална злоупотреба во 1987-та година. Сталоне вели дека тогаш бил во врска со неа, и дека ќе и поднесе тужба за лажно обвинување.

Силвестер Сталоне обвинет за силување

Сваштарник - 14.06.2018

Аметиканските обвинители започнале истрага за да утврдат дали има основа актерот кривично да биде гонет поради наводно сексуално злоупотребување. Адвокатската канцеларија од Лос Анџелес го разгледала случајот против Сталоне.

Легендарниот глумец под истрага за сексуално вознемирување, една жена тврди дека е негова жртва

Точка - 14.06.2018

Познатиот холивудски глумец Силвестер Сталоне е под истрага откако една жена во ноември минатата година го обвини дека сексуално ја вознемирувал во деведесттите години. Американските обвинители отвориле истрага за да утврдат дали актерот, ...

И него „го фати чадот“: Сталоне под истрага за сексуална злупотреба

Таратур - 14.06.2018

Американската акциона легенда, Силвестер Сталоне се најде под истрага на американското обвинителство за да утврдување дали актерот треба да биде кривично гонет поради сексуално злоставување, пријавено во минатата година.

И Сталоне под истрага поради сексуално злоставување

Кајгана - 14.06.2018

Американски обвинители отворија истрага за да утврдат дали актерот на акциони филмови, славниот Силвестер Сталоне, треба да биде кривично гонет поради сексуално злоставување пријавено минатата година.

Силвестер Сталоне под истрага за сексуално вознемирување

ЗаЗабава - 14.06.2018

Холивудскиот глумец Силвестер Сталоне е под истрага откако една жена во ноември минатата година го обвини дека сексуално ја вознемирувал во деведесттите години. Американските обвинители отвориле истрага за да утврдат дали актерот, легендарниот ...

Истрага против Сталоне поради наводно сексуално злоставување

Пулс24 - 14.06.2018

Американското обвинителство отворија истрага за да утврдат дали актерот на акциони филмови, Силвестер Сталоне треба да биде кривично гонет поради сексуално злоставување, пријавено во минатата година.

Силвестер Сталоне гонет поради сексуално злоставување

iPortal - 14.06.2018

Американското обвинителство отворија истрага за да утврдат дали актерот на акциони филмови, Силвестер Сталоне треба да биде кривично гонет поради сексуално злоставување, пријавено во минатата година.