TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обновено: Започна изградбата на затворениот пливачки базен во Охрид

OhridNews - 12.11.2015

Во присуство на премиерот Никола Груевски, градоначалникот Никола Бакрачески и директорот на Агенцијата за млади и спорт, во комплексот на Спортско рекреативниот центар „ Билјанини извори“, утрово, со свеченост беше означен почетокот на изградбата ...

Груевски: Зборот е збор, почна изградбата на затворен базен во Охрид

Република - 12.11.2015

Изградбата на затворениот базен во Охрид е едно од децениските барања на жителите на Охрид кое низ годините беше тема на разни политички манипулации и шпекулации. Многумина ветуваа, многумина ќе го градеа овој базен, но реалноста е таа.

Груевски: Решено едно од децениските барања на охриѓани

Press24 - 12.11.2015

Изградбата на затворениот базен во Охрид е едно од децениските барања на жителите на Охрид кое низ годините беше тема на разни политички манипулации и шпекулации. Многумина ветуваа, многумина ќе го градеа овој базен, но реалноста е таа.

Започна изградбата на затворен базен во Охрид

Канал5 - 12.11.2015

Започна изградбата на пливачкиот затворен базен . Конечно се остварува вековниот сон на охриѓани. Во градот на вода се враќаат водените спортови, ватерполо и пливање. На поставувањето на камен темелникот на овој капитален проект вреден 5 милиони ...

Почна изградбата на затворен базен во Охрид

Lider - 12.11.2015

Изградбата на затворениот базен во Охрид е едно од децениските барања на жителите на Охрид кое низ годините беше тема на разни политички манипулации и шпекулации. Многумина ветуваа, многумина ќе го градеа овој базен, но реалноста е таа.

Почна изградбата на затворен базен во Охрид

Денешен - 12.11.2015

Изградбата на затворениот базен во Охрид е едно од децениските барања на жителите на Охрид кое низ годините беше тема на разни политички манипулации и шпекулации. Многумина ветуваа, многумина ќе го градеа овој базен, но реалноста е таа.

Почнати се градежните работи за нов затворен базен во Охрид

Пулс24 - 12.11.2015

Изградбата на затворениот базен во Охрид е едно од децениските барања на жителите на Охрид кое низ годините беше тема на разни политички манипулации и шпекулации. Многумина ветуваа, многумина ќе го градеа овој базен, но реалноста е таа.