TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селена Гомез: Социјалните мрежи се страшни и опасни

Кајгана - 16.05.2019

Актерката и пејачка Селена Гомез смета дека социјалните мрежи се страшни за нејзината генерација, пренесува BBC. Таа упати апел луѓето да стават јасни временски ограничувања за нивните онлајн активности.

Лицето на Селена Гомез ги шокирало фановите: „Зошто си го направила тоа на себеси?“

Точка - 16.05.2019

Селена Гомез оваа година првпат се појавила на Филмскиот фестивал во Кан, а иако за појавувањето избрала неколку елегантни комбинации, на фановите им привлекол внимание необичниот изгед на нејзиното лице.

Селена Гомез вели дека социјалните мрежи имаат ужасни ефекти врз младите

Макфакс - 16.05.2019

Пејачката и актерка Селена Гомез вели дека социјалните мрежи имаат лоши ефекти врз нејзината генерација и таа ги повикува сите корисници самите да си постават граници во однос на нивната активност на интернет.

Фото: Сите гледаа во неа!!

Канал5 - 16.05.2019

Иако во филмот на Џим Џармуш „The Dead Don’t Die“ има споредна улога, убавата пејачка и актерка Селена Гомез беше главна ѕвезда на Отворањето на 72 Канскиот фестивал“. Сексапилната Селена беше во центарот на вниманието на фоторепортерите и ...

(Фото) Тилда Свинтон на 58 години без шминка на црвениот тепих во Кан

Репортер - 16.05.2019

Англиската глумица Тилда Свинтон на 72. отворање на филмскиот фестивал во Кан дојде без скоро грам шминка, само со сјај на устата. 58-годишната глумица од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на облеката.

Ледена кралица: На 58 години и без шминка растурила на црвениот тепих во Кан!

Убавина и Здравје - 16.05.2019

Дури и накитот го оставила дома Англиската актерка Тилда Свинтон се појавила на отворањето на 72-риот филмски фестивал во Кан. Иако на црвениот тепих зачекориле многу помлади колешки и други дами од светското ѕвездено небо, Тилда на 58 години и ...

(ФОТО) На 58 години, Тилда Свинтон без шминка на црвен тепих во Кан

Женски магазин - 16.05.2019

Англиската актерка Тилда Свитон на 72-рото отворање на филмскиот фестивал во Кан се појави „закопчана до грло“ и измами воздишки кај присутните. Имено 58-годишната актерка на своето лице скоро и да немаше грам шминка.

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

Макфакс - 15.05.2019

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез ...

Совршен спој на филм и мода – почна 72. кански фестивал (фотогалерија)

Сакам да кажам - 15.05.2019

Канскиот филмски фестивал, освен што важи за еден од најпрестижните настани во светот на филмаџиите, го држи првото место за најочекуван црвен килим на годината. Славните парадираат низ папараците и обожавателите во нивните гламурозни креации за ...

Селена Гомез ги предводеше стилските дами на отворањето на Кан

Fashionel - 15.05.2019

Селена Гомез, Тилда Свинтон и Клое Севињи беа дамите кои вчеравечер го предводеа црвениот килим на отворањето на Канскиот филмски фестивал со филмот од кој се дел „The Dead don’t Die“ на Џим Џармуш.

Славните блеснаа на црвениот килим во Кан

Кајгана - 15.05.2019

Вчера официјално започна 72 издание на Филмскиот фестивал во Кан. На отворањето беа присутни многу славни личности, во различни гламурозни изданија. Највпечатливи беа креациите на Ева Лонгорија, Селена Гомез, Алесандра Амбросио и други славни дами.

Кански филмски фестивал 2019: Најубавите креации на црвениот тепих (за сега)

МакМода - 15.05.2019

Започна 72-то издание на Канскиот филмски фестивал. На црвениот тепих се појавија ѕвездите во раскошни креации, меѓу кои и Ел Фенинг, Тилда Свинсон, Џулијан Мур, Ева Лонгорија и Селена Гомез. Годинава нагласени се женствените креации и силните бои.

Селена Гомез вели дека социјалните мрежи имаат ужасни ефекти врз младите

Centar - 16.05.2019

Пејачката и актерка Селена Гомез вели дека социјалните мрежи имаат лоши ефекти врз нејзината генерација и таа ги повикува сите корисници самите да си постават граници во однос на нивната активност на интернет.

Многу ѕвезди блеснаа во Кан, најголемо внимание привлекоа Ева Лонгорија и Селена Гомез

Точка - 15.05.2019

Синоќа на црвениот тепих на фестивалот во Кан прошетаа многу ѕвезди кои на југот од Франција донесоа доза на гламур и воодушевија со модните избори и одличните стајлинзи. Фестивалот за филм во Кан беше отворен со филмот “Мртвите не умираат“, ...

Тилда Свинтон без шминка на црвениот килим во Кан

Макфакс - 16.05.2019

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72. отворање на Филмскиот фестивал во Кан дојде без речиси грам шминка, само со сјај на устата. Педесет и осумгодишната актерка од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на облеката.

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

Репортер - 16.05.2019

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез ...

Тилда Свинтон без шминка на црвениот килим во Кан

Локално - 16.05.2019

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72. отворање на Филмскиот фестивал во Кан дојде без речиси грам шминка, само со сјај на устата. Педесет и осумгодишната актерка од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на облеката.

Без грам шминка: Актерката блесна на црвениот килим (ФОТО)

Курир - 16.05.2019

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72. отворање на Филмскиот фестивал во Кан дојде без речиси грам шминка, само со сјај на устата. Педесет и осумгодишната актерка од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на ...