TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Лихт е освојувач на признанието „Рајмонд Копа“ за најдобар млад фудбалер

Gol.mk - 03.12.2019

Поранешниот капитен на Ајакс , денес дефанзивец на Јувентус , Матејс Де Лихт го доби признанието за најдобар млад фудбалер на вечерашната церемонија во Париз . Холанѓанецот ги остави зад себе Џејон Санчо и Жоао Феликс. „Горд сум на оваа награда.

Џејдон Санчо и Жоао Феликс извисија, „Копа трофеј“ за Матајс де Лихт

24Фудбал - 02.12.2019

Доделена е првата награда на церемонијата која ја организира Франс Фубдла во Париз, Матајс де Лихт е добитник на „Копа трофеј“ и признанието за најдобар млад фудбалер. Матајс де Лихт минатата сезона ја одигра на врвно ниво, па гигантите ширум европа ...

Првото признание замина во рацете на Де Лихт (ФОТО)

Sport 1 - 02.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на вечерашната церемонија на доелување на наградата „Златна топка“. Тој ги остави зад себе играчот на Борусија Дортмунд, Џадон Санчо и фудбалерот на Атлетико Мадрид, ...

Познат добитникот на Копа трофејот, награда која се доделува на најдобриот млад играч во светот

СуперСпорт - 02.12.2019

Пред официјалното доделување на Златната топка, на вечерашната манифестација беше доделен и Копа трофејот. Овој трофеј се доделува втора година по ред, а минатата сезона признанието замина во рацете на Килијан Мбапе.

Де Лихт е најголемиот фудбалски талент за 2019 година! (ФОТО)

Слободен Печат - 02.12.2019

На вечерашното доделување на наградите во Париз, Холанѓанецот ги остави зад себе Санчо и Феликс. Одбранбениот играч на Јувентус, Матијс де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на светот.

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

SportMedia - 02.12.2019

Титулата најдобар млад фудбалер за 2019 година според угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“ оди во рацете на холандскиот дефанзивец и член на Јувентус Матијас де Лихт. Тој победи силна конкуренција меѓу кои беа Португалецот Жоао ...

Де Лихт ја освои првата награда во Париз: Горд сум!

Спортски - 02.12.2019

Стоперот на Јувентус, Матијас Де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер. На вечерашната гала вечер во Париз, Де Лихт го доби признанието за најдобар млад фудбалер. Тој зад себе ги остави Џадон Санчо и офанзивецот на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс.

Копа трофејот во рацете на Матијс де Лихт

TopSport - 02.12.2019

Младиот фудбалер на Јувентус, Матијс де Лихт е освојувач на „Копа трофејот“, наградата која „Франс фудбал“ ја доделува за најдобар млад фудбалер, победувајќи ги Англичанецот Џејдон Санчо (Борусија Дортмунд) и Португалецот Жоао Феликс (Атлетико ...

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Локално - 02.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година. Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен ...

Де Лихт ги победи Санчо и Феликс!

Спортклуб - 02.12.2019

Фудбалерот на Јувентус, дефанзивецот Матијас Де Лихт, вечерва ја доби довербата и гласовите за наградата „Копа Трофеј“. Во конкуренција за најдобар млад играч до 21 година, Де Лихт кој минатата сезона блескаше со Ајакс, а од сезонава ги брани боите ...

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

А1 On - 02.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен ...

Де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“

iPortal - 02.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен ...

Де Лихт ја доби наградата за најдобар млад фудбалер

MakPress - 02.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен ...

Копа-трофејот во рацете на Матијс де Лихт

Макфакс - 02.12.2019

Младиот фудбалер на Јувентус, Матијс де Лихт е освојувач на „Копа трофејот“, наградата која „Франс фудбал“ ја доделува за најдобар млад фудбалер, победувајќи ги Англичанецот Џејдон Санчо (Борусија Дортмунд) и Португалецот Жоао Феликс (Атлетико ...

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Опсервер - 03.12.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен ...

Де Лихт прогласен за најдобар млад фудбалер

Сител - 03.12.2019

Младиот фудбалер на Јувентус, Матијс де Лихт, е освојувач на Копа-трофејот, наградата што „Франс фудбал“ ја доделува за најдобар млад фудбалер, победувајќи ги Англичанецот Џејдон Санчо (Борусија Дортмунд) и Португалецот Жоао Феликс (Атлетико Мадрид).