TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паолини избори второ Грен слем полуфинале во низа

MakPress - 10.07.2024

Јасмин Паолини ја победи Ема Наваро во денешното четвртфиналето на Вимблдон со 2:0, по сетови 6:2 и 6:1. Италијанецот првпат ќе игра во полуфиналето на овој турнир. Претходно оваа сезона, Паолинио веќе стигна до полуфиналето на Грен слемот Ролан ...

Хрватката Дона Векиќ е сензационална полуфиналистка на Вимблдон

Спортманија - 09.07.2024

Хрватската тенисерка Дона Векиќ дојде до сензационален пласман во полуфиналето на Вимблдон откако ја совлада Лулу Сан од Нов Зеланд со 2-1 по сетови во четвртфиналето. За 28-годишната хрватска тенисерка ова е најголем успех во кариерата, откако ...

Хрватска по пауза од 25 години пак има полуфиналистка на Вимблдон!

Sport 1 - 09.07.2024

Искусната Дона Векиќ со победата во денешната пресметка против Новозеланѓанката Лулу Сан (5-7, 6-4, 6-1) се пласира во полуфиналето на Вимблдон со што дојде до историско остварување за хрватскиот женски тенис.

Векиќ по пресврт ја совлада Сун за полуфинале на Вимблдон!

Gol.mk - 09.07.2024

Хрватската тенисерка Дона Векиќ се пласираше во полуфиналето на Вимблдон со победата над Лулу Сун во три сета, 5-7, 6-4, 6-0. Во првиот сет тенисерката од Нов Зеланд, чиј татко е Хрват одигра одлично, особено во финишот, во кој стигна до ...

Хрватска тенисерка со пресврт до полуфинале на Вимблдон

Слободен Печат - 09.07.2024

Хрватската тенисерка Дона Векиќ обезбеди пласман во полуфиналето на Вимблдон откако со пресврт во три сета беше подобра од Лулу Сун со: 5-7, 6-4 и 6:0. Првиот сет и припадна на тенисерката од Нов Зеланд која играше одлично посебно во финишот од ...

Хрватката Векиќ прва полуфиналистка на Вимблдон

Независен - 09.07.2024

Лондон- Хрватската тенисерка Дона Векиќ попладнево ја победи Лулу Сун од Нов Зеланд во четвртфиналето на Вимблдон со 2:1, по сетови 5:7, 6:4 и 6:1. Мечот траеше 2 часа и 9 минути. Векиќ сервира 11 аса, направи 6 грешки и реализираше 4 брејк топки од ...

Хрватката Векиќ прва полуфиналистка на Вимблдон

Спортклуб - 09.07.2024

Хрватската тенисерка Дона Векиќ попладнево ја победи Лулу Сун од Нов Зеланд во четвртфиналето на Вимблдон со 2:1, по сетови 5:7, 6:4 и 6:1. Мечот траеше 2 часа и 9 минути. Векиќ сервира 11 аса, направи 6 грешки и реализираше 4 брејк топки од вкупно ...

Векиќ прва полуфиналистка на Вимблдон

MakPress - 09.07.2024

Хрватската тенисерка Дона Векиќ попладнево ја победи Лулу Сун од Нов Зеланд во четвртфиналето на Вимблдон со 2:1, по сетови 5:7, 6:4 и 6:1. Мечот траеше 2 часа и 9 минути. Векиќ сервира 11 аса, направи 6 грешки и реализираше 4 брејк топки од вкупно ...

Паолини избори второ Грен слем полуфинале во низа

Независен - 10.07.2024

Лондон- Јасмин Паолини ја победи Ема Наваро во денешното четвртфиналето на Вимблдон со 2:0, по сетови 6:2 и 6:1. Италијанецот првпат ќе игра во полуфиналето на овој турнир. Претходно оваа сезона, Паолинио веќе стигна до полуфиналето на Грен слемот ...