TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Илјадници приведени на протестите во Русија

360 степени - 24.01.2021

Во повеќе од 100 града во Русија викендов се случуваа протести како одговор на приведувањето на опозицискиот лидер Алексеј Навални и повеќемина негови соработници. Руските власти соопштија дека собирите се нелегални, за време на демонстрациите се ...

Повеќе од 3.300 лица уапсени на протестите во 110 града во Русија (ВИДЕО)

МКД

Масовни апсења и прекумерна полициска сила на демонтрациите во Русија

Телма

Над 3500 приведени на протестите за ослободување на Навални во 100 руски градови

Алфа

По протестите во Русија: САД бараат ослободување на приведените, ЕУ најави министерска дискусија

360 степени

Над 3.000 приведени на протестите за ослободување на Навални во 100 руски градови

Сакам да кажам

САД и ЕУ со осуда за приведувањата на протестите во Русија

Р.С.Европа

Expres Бриф ТВ21 Алсат-М Независен 24 Вести Канал5 ММС

Русија ги обвини САД дека се мешаат во нејзините внатрешни работи коментирајќи ги протестите

МКД - 24.01.2021

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска ги обвини Соединетите Држави дека се мешаат во внатрешните работи на Русија и ги охрабруваат Русите да го прекршуваат законот, коментирајќи ги масовните протести во таа земја поради апсењето на ...

САД и ЕУ ја осудија употребата на полициска сила на проетстите во Русија

Сител

(ВИДЕО) На протестите во Москва над 1.000 лица уапсени за поддршката на опозиционерот Навални

Нетпрес

(ВИДЕО) Масовни протести во Москва за ослободување на Навални, уапсени над 1.000 лица

еМагазин

Русија: Над 3 000 приведени на едни од најмасовните протестите против Путин

360 степени

ЕУ и САД ја осудија Русија за приведувањата на приврзаниците на Навални

Нетпрес

Протести во Русија за апсењето на Навални: уапсени над 2.600 лица, посебна бруталност во Владивосток (ВИДЕО)

МКД

Телма Нетпрес 360 степени Радио МОФ Сител Независен Точка Локално

(ВИДЕО+ФОТО) Алексеј Навалјни: „Ја видов палатата на Путин одвнатре“

Екран - 24.01.2021

Во неодамна објавеното видео, Алексеј Навални го покажува величествениот имот на рускиот претседател Владимир Путин. Активистот Дмитриј Шевченко, кој со години ја следи изградбата на овој објект, во интервју за Дојче веле, открил некои пикантерии за ...

Фамозниот филм со англиски превод: Целосниот документарец на Навални за луксузниот замок на Путин

Таратур

Каков е крајниот план на Навални?

Н.Македонија

Апсења на најмасовните протести за поддршка на рускиот опозиционер Навални

Телма

Хаос на улиците во Москва, повеќе од 3500 уапсени, обвиненија против демонстрантите

Канал5 - 24.01.2021

Обвинителите отвориле кривична постапка по незаконските работи на недозволениот собир во центарот на Москва. Отворена е постапка и поради насилства над полицијата, изјавила Јулија Иванова портпаролката на московското одделение на руските истражни ...

Хаос и крв на улиците во Русија, покренати кривични постапки (ВИДЕО)

Локално

Франција бара да се воведат санкции против Русија поради Навални и протестите

Опсервер - 24.01.2021

– Францускиот министер за надворешни работи Жан Ив Ле Дријан денеска изјави дека апсењето на повеќе од 3.000 луѓе за време на протестот за поддршка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални го загрози владеењето на правото и повика да се воведат ...

Франција бара да се воведат санкции против Русија поради Навални и протестите

А1 On

Франција бара да се воведат санкции против Русија поради Навални и протестите

24Инфо

Поради апсењата на протестите во Русија, Франција бара воведување на санкции кон Кремљ

Курир

Франција бара да се воведат санкции против Русија поради Навални и протестите

Слободен Печат

Франција бара воведување на санкции, ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините

Frontline

Франција бара да се воведат санкции против Русија поради Навални и протестите

MakPress

(Видео) Истрага за насилните протести во Русија, поддршка од Германија

Макфакс - 24.01.2021

Истражителите отворија кривична постапка по извршени незаконски активности на недозволениот собир во центарот на Москва. Покренати се постапки и поради употреба на насилство над извршителите на законот, рекла Јулија Иванова, портпаролка на ...

(Видео) Истрага за насилните протести во Русија, поддршка од Германија

Вечер

Русија спроведува истрага за протестите, САД бараат ослободување на Навални

Н.Македонија

Интернетот и мобилните не работеа за време на протестите за поддршка на Навални

Нетпрес - 23.01.2021

Услугите на мобилните оператори и интернетот во Русија денеска биле во прекин, јави веб-страницата dovndetector.ru во моментот кога полицијата ги сузбиваше забранетите демонстрации со кои се бара ослободување од затвор на рускиот опозициски лидер ...

Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

Слободен Печат

Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

Либертас

Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протестите во Русија

Press24

Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

Сител

Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални во Русија

24 Вести

Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

iPortal

Frontline Вечер Прес MakPress +инфо

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

24Инфо - 23.01.2021

Русија ја обвини американската амбасада во Москва дека објавувала маршрути за планираните денешни протести во поддршка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални и побара објаснување од американските дипломати.

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Опсервер

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Слободен Печат

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Вечер Прес

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Либертас

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

MakPress

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

А1 On

Нема протести без рогови: Демонстрант во Москва облечен идентично како Џејк Анџели

Бриф - 23.01.2021

На денешните протести во Москва, што се случуваат поради апсењето на опозиционерот Алексеј Навални, забележан е демонстрант идентично облечен како Џејк Анџели, кој пак ги обележа протестите и упадот во Капитол во Вашингтон.

Протестант со рогови се појави и во Москва

Република

НЕМА ПРОТЕСТИ БЕЗ РОГОВИ: Во Москва, демонстрант опремен идентично како оној од Вашингтон!

Локално