TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доаѓа првиот Фолксваген со потписот на Форд (ВИДЕО)

Канал5 - 13.10.2021

Првиот плод на соработката помеѓу Форд и Фолксваген доаѓа на патиштата следната пролет, а веќе можеме да видиме што не` очекува. Очекувано, ова е новиот Tourneo Connect, практичен MPV базиран на неодамна пристигнатиот Volkswagen Caddy.

Дебитираше новиот „Ford Tourneo Connect“ кој е заснован на „VW Caddy“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 14.10.2021

Европскиот оддел на „Ford“ го претстави новиот „Tourneo Connect“. Очекувано, ова не е оригинален модел, туку малку редизајниран „Volkswagen Caddy“. Германскиот автомобил ја промени генерацијата на почетокот на минатата година.