TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миркуловски: Пресреќен сум што сум тука, моја задача ќе биде и мотивација на младите – како се игра за Македонија

Екипа - 08.03.2021

Еден од најдобрите македонски ракометари во историјата, Филип Миркуловски повеќе од мотивиран повторно е во македонската репрезентација, со нешто слична задача како и во германски Вецлар, тренер и играч, сега и како помошник на новиот македонски ...

Лазаров командува со „полн состав“: И Миркуловски повторно „црвено-жолт“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Миркуловски: Ако сум постар, сега сум поздрав отколку пред три години

Sport 1

Почеток на една нова ера во македонскиот ракомет: Капитенот Кире ги „построи“ соиграчите (Фото)

Дерби

Миркуловски: Да ги научиме помладите како се игра за Македонија!

Gol.mk

Миркуловски: Се чувствувам одлично, сакам да ги мотивираме младите, за Македонија се игра со срце

Дриблинг

Миркуловски: Постар, ама сега сум поздрав – „Верувам во Лазаров“, вели Георгиевски

Sport M

24 Ракомет SportMedia Курир Република Скопје24