TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Расчистени долгови, нов паркинг и осветлување за една година во Ѓорче

24Инфо - 09.11.2018

Расчистени долгови, нов паркинг и осветлување за една година во Ѓорче Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска даде отчет за сработеното во првата година одмандатот.

Делови од Чаир, Ѓорче, Центар и Гази Баба денес без струја

Курир - 09.11.2018

Од „ЕВН Македонија“ АД, информира дека на ден 09.11.2018 година (петок) без електрична енергија ќе останат следниве места. – во периодот од 08.30 до 12.00 часот, ул. „Серава“, ул. „Џон Кенеди“, делот кај Т-мобиле.

Делови од Скопје без струја

Макфакс - 23.12.2018

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека в недела на 23 декември поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија во период од 09:00 до 16:00 часот ќе останат дел од корисниците од улица 50 Дивизија, поточно од улица ...

Делови од општините Чаир, Ѓорче Петров, Гази Баба и Центар утре без струја

Вечер - 08.11.2018

Корисниците од делови од скопските општини Чаир, Гази Баба, Ѓорче Петров и Центар утре ќе бидат без електрична енергија, соопшти Центарот за управување со кризи. Од 8.30 до 12.00 часот, на улицата „Серава” и дел од улицата „Џон Кенеди” ќе има прекин ...

Обновено детско игралиште во населбата Дексион

Н.Македонија - 08.11.2018

Општината Ѓорче Петров постави целосно нова урбана опрема на претходно уништеното детско игралиште во населбата Дексион, лоцирано веднаш зад амбулантата. На задоволство на граѓаните, по долги години е обновен овој простор и повторно адаптиран за ...

Наумоски: Ѓорче Петров е меѓу првите три општини во државава без долгови

Вечер - 09.11.2018

Oтчет за сработеното во првата година од мандатот денеска даде градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски кој акцент даде на поголем број реализирани проекти од сите сфери на локалната самоуправа кои значително го подобрија ...

Делови од Скопје без струја

Centar - 06.12.2018

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека во текот на денот поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат општина Кисела Вода и Сарај. Во период од 08:30 до 11:30 часот, без струја ќе останат дел од ...

Проверете дали утре ќе останете без струја

Сител - 08.11.2018

– Корисниците од делови од скопските општини Чаир, Гази Баба, Ѓорче Петров и Центар утре ќе бидат без електрична енергија, соопшти Центарот за управување со кризи. Од 8.30 до 12.00 часот, на улицата „Серава“ и дел од улицата „Џон Кенеди“ ќе има ...

Наумоски најави изградба на градинката во Волково, Корзо и завршување на неколку проекти за фекална и атмосферска ...

Скопје инфо - 09.11.2018

Oтчет за сработеното во првата година од мандатот денеска даде градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски кој акцент даде на поголем број реализирани проекти од сите сфери на локалната самоуправа кои значително го подобрија ...

Делови од општините Чаир, Ѓорче Петров, Гази Баба и Центар утре без струја

Канал5 - 08.11.2018

Корисниците од делови од скопските општини Чаир, Гази Баба, Ѓорче Петров и Центар утре ќе бидат без електрична енергија, соопшти Центарот за управување со кризи. Од 8.30 до 12.00 часот, на улицата „Серава" и дел од улицата „Џон Кенеди" ќе има прекин ...

Делови од Чаир, Ѓорче Петров, Гази Баба и Центар утре без струја

MTM - 08.11.2018

Од 8.30 до 12.00 часот, на улицата „Серава" и дел од улицата „Џон Кенеди" ќе има прекин на електрична енергија, додека во населба Синѓелиќ, од 10.00 до 12.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од улицата „Сава Ковачевиќ".

Утре без струја делови од Чаир, Ѓорче Петров, Гази Баба и Центар

Слободен Печат - 08.11.2018

Од 8.30 до 12.00 часот, на улицата „Серава“ и дел од улицата „Џон Кенеди“ ќе има прекин на електрична енергија, додека во населба Синѓелиќ, од 10.00 до 12.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од улицата „Сава Ковачевиќ“.