TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Украина, не го сака ни Полска: Сакашвили отиде во Холандија

МКД - 14.02.2018

Украинскиот опозиционер Михаил Сакашвили денес отиде во Холандија, родната земја на неговата сопруга, откако му беше одбиена дозволата за влез од Украина во соседна Полска. Сакашвили, обвинет за поттикнување на државен удар во Украина минатото лето, ...

Сaакашвили пристигна во Холандија

Р.С.Европа - 14.02.2018

Укранскиот опозиционер и поранешен претседател на Грузија Михаил Саакашвили пристигна во Холандија, родна земја на неговата сопруга откако Украина го протера во соседна Полска. Се уште не се знае колку долго Саакашвили ќе се задржи таму и што ќе ...

Саакашвили „најде“ нова држава

Сител - 14.02.2018

Украинскиот опозиционер Михаил Саакашвили престојува во Холандија, родната земја на неговата сопруга, бидејќи му беше одбиена дозволата за влез од Украина во Полска. Саакашвили не знае колку долго ќе се задржи во Холандија ниту со што ќе се занимава ...

Сакашвили “најде“ нова држава

Канал5 - 14.02.2018

Украинскиот опозиционер Михаил Сакашвили отиде во Холандија, родната земја на неговата сопруга, бидејќи му беше одбиена дозволата за влез од Украина во соседна Полска. Не е познато колку долго ќе се задржи Сакашвили во Холандија, ниту со што ќе се ...

Саакашвили бара поништување на одлуката за протерување

Вечер - 14.02.2018

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили поднесе жалба до судот во Киев, со која побара да се прогласи за незаконско неговото протерување во Полска, соопшти прес-службата на судот.

Екс-грузискиот претседател Сакашвили депортиран од Украина (ВИДЕО)

МКД - 13.02.2018

Поранешниот грузиски претседател Михаил Сакашвили беше уапсен во Киев во понеделникот и депортиран во Полска, пренесе Политико . Портпаролот на украинската погранична служба Олех Слободиан во пост на Фејсбук објави дека Сакашвили, кој бил гувернер ...

Саакашвили „најде“ нова држава

Алфа - 14.02.2018

Украинскиот опозиционер Михаил Саакашвили престојува во Холандија, родната земја на неговата сопруга, бидејќи му беше одбиена дозволата за влез од Украина во Полска. Украинскиот опозиционер Михаил Саакашвили престојува во Холандија, родната земја на ...

Саакашвили протеран од Украина, пристигна во Варшава

Нетпрес - 12.02.2018

Опозицискиот украински политичар, поранеше грузиски претседател, Михаил Саакашвили кому минатото лето му беше одземено украинскиот државјанство, обвинет е дека сакал да изведе државен удар, уапсен е и протеран во Полска, каде што е потврдено дека ...

Саакашвили уапсен и експресно депортиран од Украина

Кајгана - 12.02.2018

Опозицискиот политичар во Украина и некогашен претседател на Грузија, Михаил Саакашвили е уапсен во еден ресторан во Киев, јави украински „Унијан“. Саакашвили веднаш бил депортиран во Полска, објави порталот TЦХ.

Саакашвили бара поништување на одлуката за протерување

Макфакс - 14.02.2018

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили поднесе жалба до судот во Киев, со која побара да се прогласи за незаконско неговото протерување во Полска, соопшти прес-службата на судот.

Саакашвили е депортиран во Полска...

Н.Македонија - 12.02.2018

Саакашвили е депортиран во Полска Украинскиот опозициски лидер Михаил Саакашвили е депортиран во Полска, соопшти украинската Служба за гранична контрола. - Тоа лице илегално престојуваше на територијата на Укарина и затоа согласно сите законски ...

Саакашвили „најде“ нова држава...

Н.Македонија - 14.02.2018

Саакашвили „најде“ нова држава Украинскиот опозиционер Михаил Саакашвили престојува во Холандија, родната земја на неговата сопруга, бидејќи му беше одбиена дозволата за влез од Украина во Полска.

Саакашвили бара поништување на одлуката за протерување

Точка - 14.02.2018

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили поднесе жалба до судот во Киев, со која побара да се прогласи за незаконско неговото протерување во Полска, соопшти прес-службата на судот.

Саакашвили е депортиран во Полска

+инфо - 12.02.2018

Руски медиуми информираат дека околу 16 часот, по локално време, чартер авион полетал од Украина кон Полска со Саакашвили во него. Украинскиот опозициски лидер Михаил Саакашвили е депортиран во Полска, соопшти украинската Служба за гранична контрола.

Саакашвили бара поништување на одлуката за протерување

Sky - 14.02.2018

Поранешниот грузиски претседател, Михаил Саакашвили, поднесе жалба до судот во Киев со која побара да се прогласи незаконско неговото протерување во Полска, соопшти прес-службата на судот.