TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Кајгана - 24.09.2020

Тешко е да се наброи колку секс митови постојат, а меѓу најраспространетите се оние за сексуалните пози и кои од нив се омилени меѓу паровите. Анкета во која учествувале 1.000 мажи и жени од САД, кога станува збор за нивните сексуални склоности, ...

Постои само еден вистински знак дека жената доживува оргазам

Убавина и Здравје - 24.09.2020

Никој не сака да слушне како партнерот глуми оргазам, но факт е дека седумдесет проценти од жените доживуваат оргазам на секој петти сексуален однос. Дали знаете како да препознаете вистински оргазам? Повеќето ќе се согласат дека глумењето оргазам е ...

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Кајгана - 24.09.2020

Оралниот секс е прекрасна работа и за давање и за примање. И за двајцата партнери. Како и сите други интимни чинови меѓу партнерите, треба да се заснова на меѓусебна доверба и да се препуштите на задоволствата.

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Вистина.мк - 24.09.2020

Оралниот секс е прекрасна работа и за давање и за примање. И за двајцата партнери. Како и сите други интимни чинови меѓу партнерите, треба да се заснова на меѓусебна доверба и да се препуштите на задоволствата.

Оваа поза во сексот ветува моќен оргазам

Вистина.мк - 24.09.2020

Барате ли начин да ги „зачините“ работите во вашата спална соба? Не сакате вашиот сексуален живот да стане монотон и предвидлив, тогаш треба да бидете отворени кон новите пози и искуства. Доколку барате случајна техника за длабока пенетрација, ...

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Кајгана - 23.09.2020

Наредниот пат кога ќе водите љубов со вашиот партнер и кога ќе заборавите на стравот и ќе пробате нови работи, ќе го доживеете најдобриот оргазам во животот, а сексот ќе биде поинтимен и позабавен, велат стручњаците.

Оваа поза во сексот ветува длабока пенетрација и моќен оргазам

Точка - 23.09.2020

Барате ли начин да ги „зачините“ работите во вашата спална соба? Не сакате вашиот сексуален живот да стане монотон и предвидлив, тогаш треба да бидете отворени кон новите пози и искуства. Доколку барате случајна техника за длабока пенетрација, ...

Сами или со партнерот: 3 чекори до полесен оргaзам

Скопје инфо - 23.09.2020

Мастурбацијата и прифаќањето на вашето тело се првите и основни чекори што жената треба да ги преземе за полесно да достигне оргазам. Вибраторите се исто така голема помош, а на мажите треба да им се објасни што да прават Многу студии укажуваат на ...

10 правила за квалитетен секс

Кумановски м. - 23.09.2020

Сексот е комплексна наука која има свои закони. Добро е што за разлика од геометријата на пример обуката на оваа дисциплина е доста пријатна. Тука синтетизиравме 10 правила кои би требало да ви гарантираат уживање во кревет без несакани ефекти.

9 начини да внесете авантура во сексуалниот живот без перверзии

Вистина.мк - 23.09.2020

1. Разговор за фантазии Споделувањето сексуални фантазии со партнерот е добар начин да го подобрите вашиот сексуален живот, дури и ако започнете да зборувате за тоа како вообичаено имате секс.